„Mūsų žiniomis, sieną jis kirto spalio 22 dieną, mes gavome informaciją spalio 25 dieną, nors pagal susitarimą Valstybės sienos apsaugos tarnyba turėtų mus informuoti iškart, kai žmogus prašosi prieglobsčio. Kiek žinau, jo situacija jau buvo gana sudėtinga, dėl to jis atsidūrė Lazdynų ligoninėje, jam buvo amputuota koja. Kai į mus kreipėsi pareigūnai, tai jau buvo faktas, koja buvo amputuota. Kaip tik šiandien kolegos nuvyko aplankyti, tai žmogaus psichologinė būsena labai sudėtinga, jis sužinojo, kad jam reikės ir antrą koją amputuoti“, – sakė Lietuvos raudonojo kryžiaus Komunikacijos vadovė L. Lesauskaitė.
Pasak jos, Raudonasis kryžius suteikė prieglobsčio prašytojui telefoną, kad jis galėtų susisiekti su savo šeima. L. Lesauskaitė teigė, kad emocinė Šri Lankos piliečio būklė be galo sudėtinga, žmogui labai reikia psichologo.
Lietuva paprastai apgręžia neteisėtai įžengusius migrantus ir sugrąžina juos į Baltarusiją, išskyrus tuos atvejus, jeigu asmenys yra pažeidžiami. Tačiau asmenų pažeidžiamumą kiekvienu konkrečiu atveju vertina Lietuvos pasieniečiai. Tuo tarpu Baltarusijos pareigūnai paprastai stumia migrantus vėl į Lietuvą, todėl kai kuriais atvejais žmonės itin prisikankina ir turi savaitėmis gyventi atvirame ore.
Valstybės sienos apsaugos tarnybos atstovas G. Mišutis teigia, kad nelaimę patyręs Šri Lankos piliečiu prisistatantis vyras Lietuvos sieną kirto 13 žmonių grupėje. Šie asmenys, sulaikyti pasieniečių, teigė, kad į Lietuvą jiems pavyko patekti pirmą kartą.
„Savaitgalį prie sienos buvo sulaikyta 13 asmenų grupė. Pirminiais duomenimis, jie galėjo sieną kirsti toje vietoje, kur nėra fizinio barjero dėl gamtinių sąlygų, nes ten yra perbrendamas upelis. Yra tokių vietų, kur barjeras nebuvo statytas dėl gamtinių sąlygų“, – pasakojo G. Mišutis.
Viena šios grupės moteris turėjo Šri Lankos pasą, kiti asmenys buvo vyrai be dokumentų, bet jie visi irgi teigė, kad yra iš Šri Lankos. Pasak G. Mišučio, pasieniečiai iškart pamatė, kad vienas vyras turėjo problemų dėl kojos, o pats vyras pareigūnams esą teigė, kad bėgo šlapiu mišku ir paslydo. Vyrui lūžo koja, lūžis buvo atviras.
„Jis pats aiškino, kad bėgo šlapiu mišku, paslydo, griuvo. Kaip vėliau medikai nustatė, jam buvo atviras kojos lūžis. Atvyko greitoji, tokiais atvejais visada iškviečiam. Tą pilietį išvežė į ligoninę. Kiek žinau, jį pristatė į Vilniaus Respublikinę universitetinę ligoninę Lazdynuose. O tiems 12-ai likusių asmenų pasieniečiai suteikė pagalbą, įvertino drabužius, suteikė humanitarinius paketus ir jie buvo neįleisti į Lietuvą pagal galiojančius teisės aktus. Jie grįžo atgal į Baltarusiją“, – sakė Valstybės sienos apsaugos tarnybos atstovas.