„Tai buvo ištraukta iš konteksto, o reikšmė buvo visiškai kitokia“, – agentūra citavo padėjėją Jurijų Ušakovą.
Italijos dienraštis „La Repubblica“ šią savaitę paskelbė, esą V.Putinas per pokalbį telefonu pareiškė Europos Komisijos pirmininkui Jose Manueliui Barroso (Žozė Manueliui Barozu): „Jeigu panorėčiau, galėčiau užimti Kijevą per dvi savaites.“
Kaip pranešama, tuos komentarus J.M.Barroso perteikė Europos Sąjungos (ES) lyderiams per praeitą savaitgalį vykusiame viršūnių susitikime.
Kaip nurodo ITAR-TASS, J.Ušakovas kritikavo J.M.Barroso, sakydamas, kad perpasakojęs pokalbio su V.Putinu detales, Europos Komisijos vadovas pasielgė „netinkamai“ ir nediplomatiškai.
„Jeigu tai (iš tikrųjų) buvo padaryta, man (toks elgesys) atrodo netinkamas rimtam politiniam veikėjui“, – pažymėjo J.Ušakovas.
Ukrainos prezidentas Petro Porošenka pirmadienį apkaltino Rusiją „tiesiogine ir nepridengta agresija“, kuri, anot jo, pakeitė jėgų pusiausvyrą prorusiškų separatistų susirėmimuose su Kijevo vyriausybės pajėgomis pastarųjų nenaudai. Tačiau Maskva neigia tiesiogiai pasiuntusi savo karius į karą Ukrainoje.
Vašingtonas turėtų įtikinti Kijevą siekti taikos derybomis, sako Rusija
Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas antradienį pareiškė, kad Vašingtonas turėtų pasinaudoti savo įtaka Kijevui ir spausti jį derybomis siekti taikos rytų Ukrainoje.
„Būtina atvesti į protą „karo partiją“ Kijeve, ir tai realiai gali padaryti tik JAV“, - S.Lavrovas sakė žurnalistams.
„Būtų labai svarbu panaudoti JAV įtaką ir galimybes, kad būtų pasiųsti būtini signalai, raginantys pereiti nuo pastangų išspręsti problemą kariniu būdu prie politinio proceso“, - pažymėjo jis.
Kijevo pastangos suartėti su NATO kelia pavojų taikai, perspėja Rusija
Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas antradienį pareiškė, jog Ukrainos žingsniai siekiant narystės NATO griauna pastangas užbaigti karą šalies rytiniame regione.
S.Lavrovas nurodė, kad Kijevas ėmėsi pastangų panaikinti Ukrainos „neblokinį“ statusą praeitą savaitę, po Rusijos ir Ukrainos vadovų susitikimo, kuriame buvo siekiama sumažinti įtampą krizėje.
„Taigi taikos partija stengėsi ir tebesistengia siekti derybose politinio sprendinio visiems Ukrainai iškilusiems fundamentaliems klausimams, o tuo metu Kijeve karo partija imasi žingsnių, aiškiai nukreiptų į tų pastangų žlugdymą“, – diplomatijos vadovas sakė spaudos konferencijoje.
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.