Kaltinimus korupcija patvirtino Ukrainos gynybos ministerija, kuri įtariamiesiems pareigūnams įteikė pranešimus apie įtarimus.
Apie tai skelbiama tuo metu, kai Jungtinių Valstijų respublikonai priešinasi prezidento Joe Bideno pastangoms siųsti daugiau pagalbos Ukrainai ir kai buvęs prezidentas Donaldas Trumpas, pasisakęs prieš JAV karinę paramą Kyjivui, regis, sparčiai artėja prie respublikonų nominacijos.
Ukrainos saugumo tarnyba SBU pareiškė, kad dabartiniai ir buvę Gynybos ministerijos aukšto rango pareigūnai ir susijusių bendrovių vadovai „bandė pavogti beveik 1,5 mlrd. grivinų (36,74 mln. eurų) iš biudžeto, įsigydami 100 tūkst. minosvaidžių šovinių ginkluotosioms pajėgoms“.
Teigiama, kad 2022 metų rugpjūtį jie pasirašė sutartį dėl šovinių pirkimo iš ginklų tiekėjo „Lvivo arsenalas“, o po to Gynybos ministerija „pervedė visą pasirašytame dokumente numatytą sumą į bendrovės sąskaitas“.
Iš ten lėšos atiteko vienai užsienio komercinei įmonei, kuri turėjo pristatyti šaudmenis, tačiau, anot SBU, nė vienas artilerijos sviedinys taip ir nebuvo išsiųstas į Ukrainą.
Dalyvavimu šioje schemoje kaltinami dabartiniai ir buvę Gynybos ministerijos Karinės ir techninės politikos departamento, Ginkluotės ir karinės įrangos vystymo departamento vadovai, taip pat „Lvivo arsenalo“ vadovas.
Vieną iš įtariamųjų SBU sulaikė bandantį išvykti iš Ukrainos ir šiuo metu jis lieka suimtas.
Ukrainos generalinio prokuroro teigimu, pavogtos lėšos buvo konfiskuotos ir bus grąžintos į gynybos biudžetą.
Pastaraisiais mėnesiais Ukrainoje kilo nemažai korupcijos skandalų, įskaitant kelis kitus Gynybos ministerijoje.
2023 metų rugpjūtį Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis atleido visus pareigūnus, atsakingus už šaukimą į kariuomenę regionuose, kad nutrauktų sistemą, pagal kurią kai kuriems žmonėms buvo leidžiama išvengti šaukimo.
Korupcijos pažabojimas yra viena iš sąlygų, kurias Europos Sąjunga iškėlė narystės siekiančiai Ukrainai.