• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vilniaus mero Valdo Benkunsko brolio Giedriaus valdomam medicinos centrui Šilutėje mesti kaltinimai sukčiavimu. Esą įstaiga įsirašydavo atliktas medicinines paslaugas: nors pacientai nei paslaugų, nei centro darbuotojų nebuvo regėję akyse. Tyrimą atliko ir Valstybinė ligonių kasa.

Vilniaus mero Valdo Benkunsko brolio Giedriaus valdomam medicinos centrui Šilutėje mesti kaltinimai sukčiavimu. Esą įstaiga įsirašydavo atliktas medicinines paslaugas: nors pacientai nei paslaugų, nei centro darbuotojų nebuvo regėję akyse. Tyrimą atliko ir Valstybinė ligonių kasa.

REKLAMA

Jos specialistai įrašuose aptiko slaugytoją, kuri neva per vieną dieną aplankė ir medicinines paslaugas suteikė net šimtui pacientų. Tad medicinos centras kaltinamas bandymais pasisavinti valstybės kompensacijų už paslaugas pinigus.

Vilniaus mero Valdo Benkunsko brolio Giedriaus Benkunsko Šilutėje valdomame medicinos centre „Puriena“ vaidenasi. Pasirodo, ten esančiuose pacientų, kuriems suteiktos medicininės paslaugos sąrašuose, įrašyti asmenys niekada nėra šioje įstaigoje nei lankęsi, nei bendravę su personalu.

Teikė paslaugas atsitiktiniam žmogui

Tuo įsitikino Šilutės tarybos narys, kuris sužinojo, kad „Purienos“ medikai ištisus metus teikė paslaugas jo uošvienei, kuri centro darbuotojų net akyse nėra regėjusi.  

REKLAMA
REKLAMA

„Ir teikia jau ne pirmus metus. Ir praeitais, ir šiais metais. Pas mus namuose gyvena mama, tai čia būtų absurdas kažkokiu būdu jai suteikti [paslaugas]“, – tikino Vygantas Kamarauskas.

REKLAMA

Maža to, visi šie vizitai įrašyti elektroninėje e. sveikatos sistemoje. Pasirodo tarybos nario uošvienei slaugytoja nuotoliniu būdu net kas savaitę nagus karpydavo.

„Ir kraujospūdis matuotas, ir temperatūra matuota, ir nagų karpymas ir visos kitos paslaugos teiktos. Aš nelabai įsivaizduoju, ar čia yra kažkokie metodai nuotoliniu būdu kraujo spaudimą ir temperatūrą pamatuoti žmogui, bet pasirodo „Puriena“ turbūt turi tokius įrankius. Netgi žmogus buvo lankomas namuose tada, kai jis reanimacijoj gulėjo“, – dėstė Šilutės tarybos narys.

REKLAMA
REKLAMA

Nustatyta aibė pažeidimų

Valstybinės ligonių kasos atliktas tyrimas šiame medicinos centre įrodo, kad tai ne vieno žmogaus patirtis ar koks nesusipratimas. Specialistai nustatė aibę pažeidimų. Vienas iš netikėčiausių atradimų, jog „Purienoje“ dirba slaugytoja darboholikė, per dieną sugebanti suteikti net šimtą įvairių medicininių paslaugų.  

„Vienas slaugytojo etatas gali suteikti ne daugiau nei 12 paslaugų per vieną dieną“, – teigė Klaipėdos teritorinės ligonių kasos direktorė Vilma Stasiulienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Apie tokią keistą sveikatos centro veiklą bei pacientus vaiduoklius jau šneka visa Šilutė. Žmonės pasibaisėję, tačiau nenustebę. Sako, mūsų šalyje taip įprasta:

„Aš myliu Lietuvą, bet aš tikriausiai širdyje ne lietuvė esu. Man taip šlykštu, kad lietuviai taip elgiasi.“  

„Visa sveikatos sistema pas mus ydinga yra. Ir reikia gero sveikatos reikalų ministro.“  

REKLAMA

„Vadovauja ne medikas visai šitai „Purienai“. Jau jis žinomas verslininkas.“  

Pradėjo vidinį patikrinimą

Ir iš tiesų, anot Ligonių kasos vadovo, tokių atvejų šalyje pasitaiko, tačiau sąlyginai retai. Pagrindinė tokių netikrų pacientų sąrašuose atsiradimo priežastis – gobšumas.  

„Tai yra sukčiavimas. Reiškia tu gauni apmokėjimą iš valstybės, jei taip galima pasakyti, šiuo atveju iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo, už tai, ko tu nepadarei. Toks ir atsakymas – tai yra sukčiavimas ir pinigų pasisavinimas neteisėtų būdu“, – tvirtino Gintaras Kacevičius.

REKLAMA

Pats „Purienos“ vadovas pasitaręs su teisininku, komentarus apie šią situaciją atsiuntė raštu. Giedrius Benkunskas aiškina, jog ši įstaiga dirba jau 20 metų, tačiau kaltinimų sulaukė pirmą kartą.  

„Bet kokiu atveju, negalime nereaguoti, todėl pradėjome vidinį patikrinimą siekiant ištirti šias aplinkybes. Jei bus nustatyta neatitikimų, mūsų bendrovės vadovybė reaguos rimtai ir principingai“, – tikino medicinos centro „Puriena“ vadovas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Maža to, vadovas teigia esą Valstybinė ligonių kasa kompensuoja tik vieno darbuotojo 12-os pacientų aplankymą per dieną. Kiti nėra kompensuojami. Todėl kaltinimai aplankius 100 pacientų neva nelogiški, nes įstaiga daugiau lėšų tiesiog negautų.

Na, o Giedriaus Benkunsko brolis, Vilniaus meras Valdas Benkunskas, kai buvo prašoma komentaro, buvo išvykęs į komandiruotę, be to, anot jo atstovų, šis klausimas nėra susijęs su mero darbu, tad situacijos meras nekomentuos.

REKLAMA

O „Puriena“, anot Valstybinės ligonių kasos atstovų, šia istorija pradėjus domėtis žurnalistams, visas neaiškiais būdais gautas kompensacijas pažadėjo grąžinti. Tiesa, kokia tai pinigų suma, nei viena pusė neišduoda. Dabar liko klausimas, ar šia istorija domėsis Finansinių nusikaltimų tyrimų ar kitos tarnybos.

Daugiau detalių – aukščiau esančiame vaizdo įraše. 

Kovo 4 d. TV3 Žinios. Apskaičiavo, kiek papildomų lėšų Europa turi skirti Ukrainai, kad padengtų JAV nutraukiamą paramą
Kovo 4 d. TV3 Žinios. Idėja griauti senus daugiabučius žavi ne visus – Poderskis turi planą, kaip tai pakeisti
Kovo 4 d. TV3 Žinios. Užfiksuota, kaip anykštėnas balkone be maisto ir vandens laiko šunį: policijai „prisidavė“ pats
Kovo 4 d. TV3 Žinios. Policija įspėja vagišius: nuo šiol nuo atsakomybės nebeapsaugos 150 eurų sumos neviršyjimas
Kovo 4 d. TV3 Žinios. Fiktyviu vizitu susidomėjęs Žemaitaitis kritikuoja Nausėdos užsienio politiką: esą trūksta aktyvumo
Kovo 4 d. TV3 Žinios. Išgirdęs nuosprendį mamą mirtinai užtalžęs vilnietis puolė ginčytis: „Prokuroras perrašė savo žodžiais“
Kovo 4 d. TV3 Žinios. Mokslininkai sukūrė tai, kas gali išgelbėti gyvybę: svajoja, kad ateityje turėtų visos ligoninės
Kovo 4 d. TV3 Žinios. Degalų kainos gyventojus baigia išvesti iš proto: „Katastrofa, Lenkijoje 15 centų pigiau“
Kovo 3 d. TV3 Žinios. Prie derybų stalo nepakviestos Lietuvos Budrys nenuvertina: „Esame su sunkiasvoriais vienoje lygoje“
Kovo 3 d. TV3 Žinios. Privati JAV bendrovė pradėjo antrą bandymą nusileisti Mėnulyje
Kovo 2 d. TV3 Žinios. Siūlymas didinti baudas už KET pažeidimus kelia aistras – pareigūnai džiaugiasi, vairuotojai vadina pasityčiojimu
Kovo 2 d. TV3 Žinios. Paaiškėjo, kada Aurimas Mockus sulauks pagalbos: Australijos lietuvių bendruomenė – susirūpinusi
Kovo 2 d. TV3 Žinios. Starmeris: Europos lyderiai turi istorinę progą sustiprinti žemyno saugumą
Kovo 1 d. TV3 Žinios. Atgimusi tilto į Kuršių neriją idėja sulaukė kritikos – baiminamasi UNESCO reakcijos
Kovo 1 d. TV3 Žinios. Mokiniai atvirauja, iš kur įsigyja rūkalų – padeda ir benamiai, ir kiti moksleiviai
Kovo 1 d. TV3 Žinios. Avarija Alytaus rajone: BMW rėžėsi į stulpą ir medį, žuvo du vyrai
Kovo 1 d. TV3 Žinios. Vilniuje surengtas protestas dėl ketinimo kelti viešojo transporto bilietų kainas
Kovo 1 d. TV3 Žinios. Išbandymas Trakuose: grūdinimosi entuziastai nėrė į ledinį vandenį
Kovo 1 d. TV3 Žinios. Nausėda tikisi, jog derybos tarp JAV ir Ukrainos nenutrūks
Vasario 28 d. TV3 Žinios. Robotai gali pakeisti ligoninių slaugytojus – pacientai piktinasi: jie nesukurs žmogiško ryšio
Vasario 28 d. TV3 Žinios. Perspektyvus Lietuvos sportininkas tapo Putino garbintoju – valdžia žada imtis veiksmų
Vasario 28 d. TV3 Žinios. Vilniaus gamykloje pluša 6 milijonai „darbininkų“ – maisto atliekas perdirba musės
Vasario 28 d. TV3 Žinios. Paskelbus apie teroro aktus Lietuvoje, akys krypsta į vieną įmonę – jos vadovas dėl to neįsitikinęs
Vasario 28 d. TV3 Žinios. Lietuvoje daugėja automobilių vagysčių: pasakė, į kokios klasės nusitaiko dažniausiai
Vasario 28 d. TV3 Žinios. Pensijų fondai Vyriausybei siūlo sandėrį – taip siekia neleisti atsiimti pinigų iš antrosios pakopos
Vasario 28 d. TV3 Žinios. Atsakė, ar Lietuva į Ukrainą siųs savo karius: „Nebus taip, kad stovėsime pavėsyje“
Vasario 27 d. TV3 Žinios. Šie benamiai nežino, ko griebtis: laimėjo pusę milijono, bet jei atvyks atsiimti pinigų, bus areštuoti
Vasario 27 d. TV3 Žinios. Paskelbus apie išmokos už vaiką didinimą, tėvai – nepatenkinti: „Ką ten tie 300 eurų – nuperki pampersų, valgyt ir nebėra jų“
Vasario 27 d. TV3 Žinios. Ekspertai perspėja: „Rusija siekia mus visus priversti pasiduoti dar neišaušus dienai X“
Vasario 27 d. TV3 Žinios. Vidaus reikalų ministrui provokuojantys konservatorių klausimai nė motais: „Aš tikiu, kad tą kritiką jie sau ir priima“
Vasario 27 d. TV3 Žinios. Rietave pasirodžiusį Žemaitaitį šiltai sutiko ne visi: „Viską dėsiu į akis, tik laukiu, kada pasirodys jis“
Vasario 27 d. TV3 Žinios. Išskirtiniai kadrai iš mirtinos avarijos Kaune: „Kiek suprantam, tai girti važiavo“
Vasario 27 d. TV3 Žinios. Keliolika metrų nuo rusų pasaulio gyvenanti moteris nesijaučia saugiai: „Jie atplaukia, 100 metrų per tvorą, aš nežinau“
Vasario 27 d. TV3 Žinios. Ūkininkai patys nustebę, kad nuklojo prekystalius daržovėmis: „Niekada dar vasario mėnesį neprekiavom“
Vasario 27 d. TV3 Žinios. NT mokestį planuojantys keisti valdininkai ramina: „Nieko drakoniško, nieko drastiško“
Vasario 26 d. TV3 Žinios. Vilniečiai pasibaisėję sostinės aplaidumu: „Kaip galima neturėt evakuacijos plano, jeigu laukiam karo?“
Vasario 26 d. TV3 Žinios. Seime siekiama apmokestinti kolumbariumus: mokesčio išvengti pavyktų tik kai kuriems
Vasario 26 d. TV3 Žinios. Aiškėja daugiau detalių apie kitus Filipavičiaus galimai įvykdytus nusikaltimus
Vasario 26 d. TV3 Žinios. Vokietijoje – karikatūrinės politikos aktualijų skulptūros
Vasario 26 d. TV3 Žinios. „Dienos komentaras“ – pokalbis su atsargos pulkininku Gintaru Ažubaliu
Vasario 26 d. TV3 Žinios. Nufilmavo, kaip buvo pavogtas gryno aukso tualetas: skaičiuojama, kad unitazo vertė siekia net 5 mln. eurų
Vasario 26 d. TV3 Žinios. Lietuvos sporto padangėje – žiežirbos ir kaltinimai LTOK: „Prezidentė Daina melavo, meluoja ir meluos toliau“
Vasario 26 d. TV3 Žinios. Liudininkė prabilo, kokius žaidimus su berniukais žaisdavo jų tvirkinimu kaltinamas Jakštys: mergaičių nekviesdavo
Vasario 26 d. TV3 Žinios. Turistai Alpėse žavisi kvapą gniaužiančiais vaizdais: „Tai durys į paralelinį pasaulį“
Vasario 26 d. TV3 Žinios. Europa vis dar bijo panaudoti įšaldytą Rusijos turtą: „Vertybės kažkur nueina į antrą planą“
Vasario 26 d. TV3 Žinios. JAV nesiliauja Rusijai „dovanoti dovanų“: „Tai pirmas būtinas žingsnis, kuriuo turėtumėm didžiuotis“
Vasario 26 d. TV3 Žinios. Moterys kai kuriuose sektoriuose uždirba ir 500 eurų mažiau nei vyrai: paaiškino, kodėl taip yra
Vasario 24 d. TV3 Žinios. Šis gamtos ženklas atskleidė, koks bus pavasaris: džiaugtis nėra ko
Vasario 24 d. TV3 Žinios. Didžiąją dalį medikų karas gali užklupti netikėtai: „Mes jaučiamės nepasiruošę“
Vasario 24 d. TV3 Žinios. Mokytoja, kaltinama neapykantos kurstymu – teisme: „Ne aš esu teisiama, o Lietuva yra teisiama“
Vasario 24 d. TV3 Žinios. SAM siūlo, kaip pas medikus patekti lengviau – šeimos gydytojai atkerta: „Mes ne guminiai“
Vasario 24 d. TV3 Žinios. Pristatė automobilius iš filmo „Atgal į ateitį“: ateityje kainuos panašiai kaip „Toyota Corolla“ ir „Ford Focus“
Vasario 24 d. TV3 Žinios. Bulgarijoje prorusiškos jėgos protestuoja dėl euro įvedimo: „Pasirinkimas – laisvė arba euras“
Vasario 24 d. TV3 Žinios. Šis Lietuvos miestas nuo 2000-ųjų prarado daugiausiai gyventojų: vardina to priežastis
Vasario 24 d. TV3 Žinios. Pradėjo ardyti senas elektros perdavimo linijas, atskleidė, kiek kainuos: „Griauti – ne statyti“
Vasario 24 d. TV3 Žinios. Atskleidė opią teismų sistemos problemą: smurtą patyrę vaikai šios paslaugos laukia ir metus
Vasario 24 d. TV3 Žinios. Kristina plaučių vėžiu susirgo, nors gyvenime nėra rūkiusi: tokių susirgimų daugėja
Vasario 24 d. TV3 Žinios. Trys metai karo Ukrainoje – lietuviai neslepia nerimo ir pykčio: „Ryžą idiotą išrinko amerikiečiai“
Vasario 24 d. TV3 Žinios. Gražulis sumanė pasišildyti svetimos šlovės spinduliuose: „Muskas duoda...“
Vasario 24 d. TV3 Žinios. Atskleidė, kaip bus galima apsipirkti karo metu: 30-čiai tūkstančių – viena parduotuvė
Vasario 24 d. TV3 Žinios. Lietuvoje besisvečiuojantys Ukrainos „Azovo“ kariai: „Visi nori taikos, bet kokia kaina?“
Vasario 24 d. TV3 Žinios. Naujasis lajų takas patinka ne visiems: kelia klausimą, ar 20 tūkstančių buvo išleisti teisingai
Vasario 24 d. TV3 Žinios. Parlamentarai šaiposi iš Gražulio vizito Amerikoje: „Jis ten gali filmuotis ar prie myžniaus Briuselyje, ar prie špilio“
Vasario 24 d. TV3 Žinios. Vokietijos valdžia – naujose rankose: paaiškino, ką tai reiškia Lietuvai
Vasario 22 d. TV3 Žinios. Į kasmet gyvybių nusinešančią legioneliozę žmonės žiūri aplaidžiai: „Jeigu ji ateis, tai ateis ir taip“
Vasario 22 d. TV3 Žinios. Kaune masiškai nutempiami automobiliai – vairuotojai ginasi, kad statyti tiesiog nėra kur
Vasario 21 d. TV3 Žinios. 100 dienų Seimo darbą Vilkauskas įvertino eilėmis: „Sako mums garbus pilietis – metas dirbti, o ne rietis!“
Vasario 21 d. TV3 Žinios. Žemesnių kainų gali tekti palaukti – tam skirta Maisto taryba rinksis tik kas 3 mėnesius
Vasario 20 d. TV3 Žinios. Pamiršti apie vairavimą gali tekti net išgėrus giros – siūloma leistinas promiles griežtinti iki 0
Vasario 20 d. TV3 Žinios. JAV generolai ramina Lietuvą dėl Trumpo pozicijos: „Nesvarbu, kas yra prezidentas, mes visada čia buvome“
Vasario 20 d. TV3 Žinios. Ukrainiečiai jaučiasi išduoti – nebepasitiki JAV, neatmeta prezidento rinkimų idėjos
Vasario 20 d. TV3 Žinios. Opozicija siūlo išeitį iš dabartinės padėties: „Reikia Trumpą supykdyti su Putinu“
Vasario 20 d. TV3 Žinios. Girta vairavusi buvusi kultūros viceministrė prašo atleidimo nuo atsakomybės – teisinsi perdegimo sindromu
Vasario 20 d. TV3 Žinios. Sporto pinigų pyrago dalybose – naujas lyderis, bet pripažįstama: „Visi laimingi būti negali“
Vasario 20 d. TV3 Žinios. Lietuviai apie Bartoševičiui siūlomą 10 metų kalėjimo bausmę: „Tokiam svo****** dar maža“
Vasario 20 d. TV3 Žinios. Sinoptikė atskleidė, kiek dar laiko galėsime džiaugtis žiemos pasaka: suskubkite
Vasario 20 d. TV3 Žinios. Nuosprendis 6 kartus teistam prievartautojui šokiravo prokurorą – įsitikinęs, kad nusikaltimus kartos
Vasario 20 d. TV3 Žinios. Mirtį Lietuvoje sėjančiam virusui pražudžius žmogų, medikai ragina neapsigauti: susirgti rizikuojate ir žiemą
Vasario 20 d. TV3 Žinios. Kol vieni bijo, kiti lietuviai žavisi Trumpo veiksmais: „Tai – šaltas dušas Europai“
Vasario 20 d. TV3 Žinios. Nuo sunkvežimių nuslydęs ledas niokoja lietuvių automobilius: žala siekia ir 5 tūkst. eurų
Vasario 19 d. TV3 Žinios. Atskleidė, kada paaiškės naujoji minimali alga: „Būtų rizikinga toliau stipriai kelti"
Vasario 19 d. TV3 Žinios. Vaistinėse trūksta vaistų nuo gripo vaikams: pranešta apie tiekimo sutrikimus
Vasario 19 d. TV3 Žinios. Pernai kaimyną nužudęs ir jam kojas nupjovęs klaipėdietis – laisvėje: prabilo velionio dukra
Vasario 19 d. TV3 Žinios. Stano pasakė, kas Lietuvai atneštų pergalę „Eurovizijoje“: „Reikia nusiųsti Viktoriją Siegel“
Vasario 18 d. TV3 Žinios. Bandymas pasipuikuoti „TikTok'e“ baigėsi netikėtai: gauta ne tik bauda
Vasario 18 d. TV3 Žinios. Aiškėja, dėl ko Kauno daugiabutyje kilo gaisras: „Lakstė nuo stogo gabalai“
Vasario 18 d. TV3 Žinios. Atskleidė, ar šalmai bus privalomi visiems paspirtukininkams: verslininkai neslepia pykčio
Vasario 18 d. TV3 Žinios. Rusnės gyventojai šokiruoti – lede įstrigo dvi baržos: pamatę tai, senieji laivavedžiai tą pačią dieną vėl numirtų
Vasario 18 d. TV3 Žinios. Įtartinų rungtynių sūkuryje atsidūręs Lietuvos futbolo klubas pirštu beda į teisėjus: „Abejotini sprendimai“
Vasario 18 d. TV3 Žinios. Ar Trumpas ketina iš Baltijos šalių išvesti JAV karius? Sureagavo mūsų politikai
Vasario 18 d. TV3 Žinios. Trumpo pasisakymai Europą suskaldė į dvi dalis: ar tikrai mums gresia likti be sąjungininko?
Vasario 17 d. TV3 Žinios. Paluckas apie Lietuvos saugumo situaciją: „Reikia sau užduoti klausimą, ar mes to nenusipelnėme“
Vasario 17 d. TV3 Žinios. Latvijos parlamentaras gasdina šalies gyventojus: „Rygoje dominuoja rusų kalba, tad nėra ko gadinti oro. Kraukitės lagaminus!“
Vasario 17 d. TV3 Žinios. Nuo šiol „Mažąjį princą“ galite skaityti ir dar dvejomis tarmėmis: pritaikyta tiek jaunam, tiek senam
Vasario 17 d. TV3 Žinios. Narkotikų priklausomybes įgyja vis jaunesni: atskleidė, kaip kovos su problema
Vasario 17 d. TV3 Žinios. Eilinė avarija Kaune virto į didelį konfliktą: nukentėjusieji sieks pareigūnų atsakomybės
Vasario 17 d. TV3 Žinios. Kalio jodido tabletės nebegalioja nuo gruodžio, o naujų dar nėra – savivaldybė kaltę permeta ministerijai
Vasario 17 d. TV3 Žinios. Venecijos karnavalas sužibo išskirtinėmis spalvomis: mini 300-ąsias žymaus italo metines
Vasario 17 d. TV3 Žinios. Nausėda knygoje įgėlė vienam konservatoriui: apskundė šlykščiausiu būdu, po keleto mėnesių vaidino draugą
Vasario 17 d. TV3 Žinios. Specialistai įspėja: nuo kovo gali nebepavykti prisiskambinti kai kurioms gydymo įstaigoms ar institucijoms
Pagarba R.Žemaitaičiui, paviešinusiam siurbelyno darbą.
Jei tai būtų Karbauskis ar Skvernelis ar Veryga, tai konservata būtų neregėto dydžio skandalą sukėlusi. Būtų ant keliuko "vagis" parašiusi ir nežinau visai vyriausybei atsistatydinti liepusi. O čia nieko. NIEKO. Ar jūs girdit, NIEKO tam Benkunskiui nebus. Jis dar daugiau vogs ir sukčiaus.
štai jums ir atsakymas
štai jums ir atsakymas
kad visi klerkai jų gimines visi yra elitas nes turi imones, arba dirba valdžioje. Kitaip tariant 70proc lt imoniu yra politiškai susietos su valdininkais, arba politikais, merijomis ir t.t. ranka ranka plauna,...štai jums ir atsakymas kas gerai gyvena...velniop tokia sali. Moku psd, kad kažkam merca nauja, jachtas, nt prisipirkti...susikiskite jus savo ta biurokratyna i šilta vieta...
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų