• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Čilėje - didelis skandalas. Paaiškėjo, kad po vyriausybės spaudimo mokykliniuose vadovėliuose pasikeitė generolo Augusto Pinocheto valdymo laikotarpio vertinimas. Nuo šiol vaikus moko, kad nuo 1973 iki 1990 metų Čilėje buvo paprastas „karinis režimas“, tačiau ne „diktatūra“, praneša Newsru.

REKLAMA
REKLAMA

Kairiosios partijos apkaltino valdančiuosius centro dešiniuosius šalies istorijos falsifikavimu. Tačiau pati vyriausybė tikina, kad siekė parinkti bendresnį terminą, o pats sprendimas nėra politiškai motyvuotas.

REKLAMA

„1-6 klasių mokykliniuose vadovėliuose įvykdyti tam tikri pakeitimai, kad vaikai suprastų, jog šalyje buvo ne „diktatūra“, o „karinis režimas“. Toks terminas yra bendresnis“, – pareiškė Čilės švietimo ministras Haraldas Bejeris, praeitą savaitę šiame poste pakeitęs pasitraukusį Felipe Bulnesą.

Pasak Bejerio, rekomenduojami pakeitimai buvo suderinti ir patvirtinti be jokių pastebėjimų visose šalies instancijose, tarp kurių yra ir Nacionalinė švietimo taryba. Ruošiant pakeitimus dalyvavo daugelis žinomų šalies pedagogų.

REKLAMA
REKLAMA

„Aš sutinku, kad Pinocheto vyriausybė nebuvo demokratinė. Tačiau toks apibrėžimas netaikytinas kariniam režimui“, – patikslino Bejeris.

A. Pinocheto valdymo laikotarpį vadinti „kariniu režimu“, o ne „diktatūra“ pasiūlė dabartinė Sebastiano Pineros vyriausybė. Pinera iškovojo pergalę prezidento rinkimuose praeitų metų pradžioje. Jį dažnai vadina „Čilės Berlusconiu“, lygindami su buvusiu Italijos premjeru. Pineros turtas, anot Forbes, vertinamas beveik 2,5 milijardo JAV dolerių.

Iki šiol Pinocheto valdymo laikotarpis Čilėje buvo oficialiai vertinamas kaip diktatūra, įtvirtinta po karinio perversmo. Per 17 diktatūros metų nukentėjo daugiau nei 40 tūkstančių žmonių, apie 3 000 buvo nužudyta arba dingo be žinios. A. Pinochetas mirė 2006 metais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų