Iki euro įvedimo Lietuvoje liko 15 dienų, todėl gyventojams pradeda kilti vis daugiau klausimų apie naujosios valiutos praktinį panaudojimą – įvairias išlaidas, sąskaitas ar dienpinigius. Kaip tik apie tai šiandien Lietuvos moksleiviai žiūrės Lietuvos banko finansinio švietimo programos „Pinigų bitė“ internetu transliuojamą pamoką. Joje – patarimai, kaip teisingai valdyti savo asmeninius finansus, ir išskirtinis dėmesys vaikų supažindinimui su euru.
„Asmeninių finansų valdymas yra ne tik mūsų, bet ir vaikų kasdienybė. Ir nors netrukus visi šalies gyventojai naudos eurą kaip oficialią šalies valiutą, vis dar pastebime, kad vaikams perprasti euro naudojimo subtilybes nėra paprasta. Žinome, kad daugeliui kyla klausimų net apie tai, kiek eurų reikės su savimi kasdien pasiimti į mokyklą, todėl visus moksleivius pirmiausia raginame apie naująją valiutą išsamiai pasikalbėti su savo tėvais ar vyresniaisiais šeimos nariais. Tokie pokalbiai vaikams padės atsakyti į daugelį finansų valdymo klausimų“, – sakė Lietuvos banko Priežiūros tarnybos Finansinių paslaugų ir rinkų priežiūros departamento vyriausioji specialistė Toma Grinytė.
„Reaguodami į vaikams aktualius finansų valdymo klausimus ir vedame internetu pamoką – kad turėtume galimybę pasiekti kuo daugiau Lietuvos mokyklų ir jose besimokančių jaunų žmonių, taip pat būtume tikri, kad vaikai žino, kaip valdyti savo asmeninius finansus ir yra pasiruošę naudotis naująja Lietuvos valiuta“, – tęsė T. Grinytė.
E. pamokoje Lietuvos banko atstovė T. Grinytė moksleiviams ne tik papasakos apie eurą, bet ir atskleis, kodėl svarbu neišleisti gaunamų pinigų iš karto, o verčiau sumaniai juos kaupti ir vėliau įgyvendinti savo svajones. Taip pat pamokoje ekspertė patars, kaip atsakingai ir apgalvotai skolintis, bei pristatys, kaip veikia draudimas, ir kada jis reikalingas. O pabaigoje laikas bus skirtas atsakyti į mokytojų ir moksleivių pateiktus klausimus.
Gali pamatyti visi
Lietuvos banko finansinio švietimo programos „Pinigų bitė“ rengiama e. pamoka tiesiogiai transliuojama šiandien – gruodžio 17 dieną, 11 valandą. Pamoką šalies moksleiviai ir mokytojai bei visi norintys galės stebėti internetu http://www.pinigubite.lt/naujienos-ir-renginiai/naujienos/4938-epamoka-asmeniniai-finansai-tai-paprasta
Lietuvos bankas pamoką internetu transliuoja bendradarbiaudamas su profesinės savanorystės iniciatyva „Kam to reikia?!“. Projekto direktorė Živilė Drėgvaitė pasakojo, kad suaugę įvairių sričių profesionalai dažnai bendradarbiauja su mokyklomis, siekdami vaikams perduoti konkrečias savo veiklos žinias.
Efektyviai perduota patirtis – iš pirmų lūpų
„Prie mūsų veiklos prisijungę įvairių organizacijų darbuotojai susitinka su moksleiviais ir dalinasi su jais savo patirtimi. Dažniausiai mūsų savanoriai perduoda savo žinias apie darbo rinką bei savo profesiją, taip pat rengia mokymus ir pamokas apie kasdien reikalingas žinias, kaip ir ši Lietuvos banko paskaita”, – komentavo Ž. Drėgvaitė.
Pasak Ž. Drėgvaitės, Lietuvos banko internetu transliuojama pamoka nebus pirmas tokio tipo „Kam to reikia?!” projektas. „Jau esame vaikams transliavę pamokas kartu su „Google“, „Barclays“, taip pat kitomis technoligijų bendrovėmis. Tokius sprendimus renkamės, kad galėtume vienu metu pasiekti kuo daugiau vaikų ir jiems perduoti įdomias žinias apie tai, kas vyksta pasaulyje ir Lietuvoje. Tuo pačiu – tai gera galimybė pritaikyti naujausius mokymo metodus, patrauklius jaunam žmogui, besidominčiam technologijomis ir inovacijomis”, – sakė „Kam to reikia?!“ vadovė.
E. pamoka moksleiviams yra parengta pagal Lietuvos banko vykdomą finansinio švietimo programą „Pinigų bitė“, kurios tikslas – didinti šalies gyventojų finansinį raštingumą, skatinti domėtis asmeninių finansų valdymu ir priimti racionalius finansinius sprendimus. Nuo 2012 m. pradžios šalies finansų rinkos priežiūrą sutelkus Lietuvos banke, finansinis švietimas tapo viena iš prioritetinių veiklos sričių.
„Kam to reikia?!“ yra iniciatyva, prie kurios prisijungę organizacijų atstovai visoje Lietuvoje padeda mokiniams sužinoti apie skirtingas profesijas bei karjeros galimybes.
Savo sričių profesionalai važiuoja į mokyklas pasakoti apie savo profesijas, priima mokinius į savo darbą vienai dienai „šešėliauti“ arba pasikviečia į ekskursiją įmonėje ar organizacijoje pamatyti, kuo gyvena ir ką veikia viena ar kita įmonė ar įstaiga. Prieš trejus metus šią programą inicijavo „Swedbank“ ir „Omnitel“, o šiandien prie jos prisijungusios daugiau nei 330 įmonių bei 840 mokyklų. Visi, kuriems rūpi vaikų pasirinkimai, gali prisijungti prie „Kam to reikia?!“ spausdami www.kamtoreikia.lt