Naujienų portalo tv3.lt skaitytoja Regina pasakojo, kad su vyru dažniausiai renkasi keliones autobusu.
„Keliones perkame per agentūras. Dažnai vykstame į kaimynines šalis – Latviją ar Lenkiją, tokios kelionės savaitgaliui nekainuoja nė 100 euro. Taip pat esame keliavę ir į Čekiją, Vokietiją. Tokios 4 dienų kelionės atsieina apie 200 eurų“, – skaičiavo moteris.
Ji tikino, kad renkasi keliones autobusu, nes būna įskaičiuotos ekskursijos, tačiau papildomai tenka mokėti už bilietus į lankytinus objektus ir maistą.
„O pavalgyti kavinėse užsienyje dažnai atsieina pigiau nei Lietuvoje. Taigi, kelionės svetur tikrai pigesnės.
Tuo metu kita portalo tv3.lt skaitytoja Akvilė pasakojo, kad šiemet atostogavo ir Lietuvoje, ir užsienyje.
„Birželį beveik savaitę praleidau Lietuvos pajūryje, Klaipėdoje, o liepą – savaitę Vokietijoje, Berlyne. Kelionei ir apgyvendinimui išleidau beveik tokią pačią sumą. Skrydžio bilietai į Berlyną kainavo apie 50 eurų, tuo metu traukinio bilietai į Klaipėdą iš Vilniaus pirmąja klase atsiėjo netgi brangiau – 70 eurų“, – skaičiavo Akvilė.
Ji pasakojo, kad apgyvendinimas Klaipėdoje ir Berlyne kainavo irgi beveik tiek pat.
„Naktis atsiėjo 60 eurų, tačiau Berlyne į ši sumą įėjo ir pusryčiai, tuo metu Klaipėdoje jų nebuvo, todėl kas rytą tekdavo išleisti dar papildomai apie 10 eurų.
Apskritai kavinėse valgyti Berlyne buvo labai pigu. Sotūs pietūs indų restorane atsieidavo vos 10 eurų, o užsukusi į italų restoraną vakarienei nė 10 eurų neišleidau“, – džiaugėsi moteris.
Anot jos, iš anksto suplanuotos atostogos užsienyje gali atsieiti tikrai pigiau nei Lietuvos kurortuose.
„Lietuvoje labai daug tenka išleisti apgyvendinimui ir maistui. Kavinėse kainos kosminės, vien užkandis atsieina apie 10–15 eurų, O ką kalbėti apie pagrindinius patiekalus. Tuo metu užsienyje kainos kavinėse ir restoranuose tikrai mažesnės. O gatvės maistas užkandinėse dar mažiau atsieina, ten pietūs kainavo vos 5 eurus“, – sakė ji.
Akvilė patarė patiems planuoti keliones ir tam skirti nemažai laiko.
„Galima rasti tikrai pigių bilietų ir viešbučių. Tačiau reikia jų paieškoti, nepirkti pirmų pasitaikiusių. Taip pat geriausia viską užsisakyti iš anksto“, – patarė ji.
5 būdai, kaip sutaupyti keliaujant
„Luminor“ banko Mažmeninės bankininkystės vadovas Edvinas Jurevičius irgi vardijo patarimus, kaip mėgautis atostogomis, kad grįžus nereikėtų griebtis griežto taupymo.
Išankstiniai bilietai
Pirmiausia, pataria E. Jurevičius, keliaudami sutaupysite, jei nakvynę ir lėktuvo bilietus rezervuosite iš anksto. „Kelionės bilietai daugiausia kainuos perkantiems juos paskutinę minutę. Pavyzdžiui, oro linijos dažnai palieka brangiausius lėktuvo bilietus žmonėms, kuriems tuo reisu skristi reikės bet kokia kaina, o tokių žmonių atsiranda dažnai. Kitaip tariant, tiekėjas įprastai naudojasi vartotoju tada, kai šis prekės nori labiausiai“, – sakė ekspertas.
Iš kitos pusės, oro linijos ir apgyvendinimo įstaigos yra motyvuotos užsitikrinti klientų srautus ir suteikti paslaugas už prieinamą kainą, teigė E. Jurevičius. Dėl to pirmiausia parduodami pigiausi bilietai, o pagal tai, kiek jų lieka, koreguojamos brangesnių vietų kainos. Tad, pataria ekspertas, nelaukite, kol taip nutiks.
Kelionės ne piko metu
Rasti pigesnę nakvynę ar įsigyti lėktuvo bilietus už žemesnę kainą galite keliaudami ne sezono metu.
„Kiekviena šalis ar lankytina vieta turi laikotarpį, kurio metu sulaukia daugiausia lankytojų. Todėl oro linijos, nakvynės įstaigos išnaudoja šią galimybę ir tuo metu savo paslaugas siūlo brangiausiai. Dėl šios priežasties keliauti ne sezono metu jums kainuos mažiau. Be to, jei skrisite vidury savaitės, o ne savaitgalį, lėktuvo bilietai bus pigesni“, – sakė E. Jurevičius.
Vykdami į pasirinktą šalį ne jos turistinio sezono metu, o iškart po ar prieš jį, taip pat išleisite žymiai mažiau ir įvairioms keliautojams skirtoms pramogoms bei paslaugoms. Visgi ekspertas pridūrė, kad prieš keliaujant vertėtų atkreipti dėmesį, ar planuojamomis datomis vietovėje nevyks masiniai renginiai, tokie kaip pasaulinio lygio žvaigždės koncertas ar futbolo čempionatas. Tokių renginių metu keliautojams aktualios paslaugos būna net kelis kartus brangesnės, net jei renginys vyksta ir ne turistinio sezono metu.
Maistas namie
Kelionės metu sutaupyti galite ir gamindami maistą patys.
„Visada verta pasilepinti unikaliais lankomos šalies virtuvės profesionalų ruoštais patiekalais, tačiau jei norite sutaupyti, pasirinkite nakvynės vietą su įrengta virtuvėle ir gaminkite maistą patys. Taip liks pinigų papildomoms pramogoms ar suvenyrams“, – sakė ekspertas.
E. Jurevičius pridūrė, kad gamindami maistą namuose gausite progą ir apsipirkti vietinėse maisto prekių parduotuvėse, o – priklausomai nuo jūsų lankomos šalies – jose taip pat galėsite įsigyti ir paskanauti įdomesnių dar neragautų vietinių produktų.
Nemokamos pramogos
Kitas E. Jurevičiaus patarimas keliaujantiems – pasidomėti nemokamomis vietinėmis pramogomis.
„Kiekvienas pasaulio miestas siūlo kokių nors nemokamų pramogų. Tai gali būti muziejai, tuo metu vykstantys festivaliai, koncertai, nemokamos ekskursijos. Pasyvesnėms pramogoms tinka parkai ar istorinės vietovės“, – vardijo E. Jurevičius.
Anot eksperto, tam tikras pramogas galite rasti pasidomėję jomis iš anksto įvairiuose keliautojų tinklaraščiuose, kelionių portaluose arba, jau nuvykę, vietiniame turizmo informacijos centre.
Kasdienis biudžetas
Galiausiai, kaip ir kasdieniame gyvenime, taip ir kelionių metu, sutaupyti padės iš anksto suplanuotas biudžetas. Ekspertas pažymi, kad itin pravartu kelionėje nusimatyti dienos išlaidų limitą.
„Numatyti biudžetą kelionėje būtina ne tik tam, kad neišleistume per daug, tačiau ir tam, kad nebijotume išlaidauti, kai to reikia. Pavyzdžiui, labai gera praktika yra atidėti tam tikrą pinigų sumą impulsyvioms išlaidoms – dalykams, kurių labai norite, tačiau kuriems išleidę pinigus įprastai gailėtumėtės. Taip nejausite kaltės ir tiksliai žinosite, kiek galite sau leisti“, – komentavo E. Jurevičius.
Anot eksperto, keliaujant taupyti svarbu, tačiau svarbiausias kelionės tikslas – parsivežti kuo geresnius įspūdžius. Tad, pataria E. Jurevičius, nepamirškite mėgautis sutaupytais pinigais ir juos panaudoti tikslingai.
oro uoste leisti laika eilej, pribezdėtam lėktuve skrist, su visokiais neiskiais zmogais?
viezbuti prispermuotam, apvemtam naktvoti ir ėst pigų maistą, bet švediškam stale?
nžn, aš renkuosi savo namus,
gal persidažyti kambarį, gal kokį baldą įsigyti.
gerai išsimiegoti.
skaniai sveikai pavalgyti.
išgerti norimo gėrimo.
Mane asmeniškai kelionės vargina.