Teisingai suprasti vienam kitą – bene pati sunkiausia žmonių tarpusavio bendravimo dalis. Ypač specifinėje aplinkoje, pvz., biuruose ar bankuose, kur „komandinis darbas“ ar operatyvus apsikeitimas informacija – daugumoje situacijų vieninteliai lemiami veiksniai. Todėl tai, kad žmonės iš skirtingų socialinių sluoksnių, mokyklų ar geografinių regionų, likimo suvesti į vieną aplinką, privalo išmokti kalbėti viena kalba – vienas svarbesnių gero vadovo uždavinių.
Nors ir be jokio vadovo iniciatyvos, visada egzistavo biuro žargonas. Baigia nueiti į nebūtį sovietiniai barbarizmai, šių laikų biuruose vis labiau įsigali naujos kartos leksikonas – niekinantis politinį korektiškumą, lyčių lygybę ar korumpuotos vyresnės kartos dviveidiškumą.
Žemiau yra pateikti terminai ir sąvokos naudojamos Lietuvos, Rusijos, Britanijos ir JAV biuruose. Gal kai kas pravers ir Jums. Nes kokia palaima apima, kai Tave supranta draugai ir kolegos! Galų gale, tiems, kam dar neatsibodo klausyti korupcija įtariamų valstybės tarnautojų telefoninių pokalbių, gal irgi bus lengviau suprasti koduoto „tikrų rinkos žaidėjų“ dialogo...
„Aeronimas“ – išgalvotas vardas, kuriuo pasivadinama skrydžio lėktuvu metu pokalbyje su šalia sėdinčiu keleiviu;
„Akvariumas“ – biuro dalis vienam ar keliems darbuotojams. Stiklinės sienos ar lengvos pertvaros sukelia privatumo įspūdį, tačiau iš tikrųjų lengvai praleidžia garsus ir įgalina kitus pasiklausyti darbuotojų pokalbių.
„Analinis lyvas“ – (nuo angl. „Annual leave“) kasmetinės atostogos. Bet kurio vadybininko egzistavimo prasmė. Dažniausias praleidžiamas Turkijoje.
„Audra stiklinėje“ – vadovo įniršio proveržis. Negirdimas, bet gerai matomas pro stiklines „Akvariumo“ sienas.
„Auksinis varžtelis“ – sąžiningas ir geraširdis siauros srities specialistas, kuris dėl savo charakterio savybių greičiausiai niekada nepakils karjeros laiptais.
„Banderos“ – žemiausio sluoksnio darbuotojai – pardavėjai telefonu ir „spamo“ siuntėjai, užimti „rinkos siurbimu“, t.y., naujų klientų paieška.
„Bastinda“ – nedraugiška žemutinės grandies vadybininkė.
„Bioaksesuaras“ – asmuo, imamas į aukštuomenės vakarėlius kaip gražus fonas.
„Biuro žmona/vyras“ – bendradarbis, su kuriuo užsimezga artimi, bet ne romantiški ryšiai.
„Blonderis“ – asmuo, užmezgantis santykius tik su blondinėmis.
„BoBo“ – sutrumpintai nuo „Bohema“ ir „Buržujus“ – asmuo, darantis sėkmingą karjerą korporacijoje, nors laisvalaikiu save pateikiantis kaip didžiųjų korporacijų priešininką ir kontrkultūros atstovą, t.y., nešioja atitinkamus drabužius ir klauso maištingos muzikos.
„Bossanova“ – nauja viršininkė-moteris.
„Čakra atsidarė“ – kolegą apėmęs kūrybinių idėjų antplūdis, dažniausiai sukeliantis pavojų visiems aplinkiniams.
„Dangoraižis“ – ant darbo stalo auganti dokumentų krūvelė, aukštesnė nei 10 cm. Žemesnė, nei 10 cm – „plyta“.
„Debilai“ – nemokūs debitoriai („visiški debilai“ – beviltiški skolininkai).
„Durnelis“ – lengvatikis fizinis asmuo, tipiškas viduriniosios klasės atstovas, patikėjęs spalvingų reklamų žadamomis beprocentinėmis palūkanomis ar gyvybės draudimo lengvatomis, ir savanoriškai įsivėlęs į painią finansinę kabalą.