Tai ne į krantą išplauta jūrų pabaisa, bet vienas iš 12-kos gigantiškų plastikinių vamzdžių, kuriuos pametė juos gabenęs norvegų laivas. Juos į krantą bangos išplovė Norfolko grafystėje, rytinėje Anglijos dalyje. Dviejų metrų pločio ir net 100 metrų ilgio vamzdžiai buvo gabenami į Alžyrą, kur turėjo būti panaudoti stambiame inžineriniame projekte. Tačiau kol kas šie vamzdžiai – tik pramoga prie jų besifotografuojantiems paplūdimio lankytojams. Surinkus visą pamestą turtą jį žadama grąžinti atgal gamintojams į Skandinaviją.
Ši milžiniška panda – paskutinis Kinijos inžinierių pasididžiavimas. Didžiulė saulės jėgainė užima beveik 250-mt hektarų. Ji, žvelgiant iš paukščio skrydžio, miela ne tik akims, bet ir aplinkosaugininkams. Mat dėl jos pagamintos energijos per ateinančius 25-erius metus bus sutaupyta daugiau nei milijonas tonų itin daug taršos sukeliančios anglies.
„Aš manau, kad pandos saulės energijos stotis yra fantastiška idėja. Jos pagaminta energija yra itin svarbi mažinant anglies sunaudojimą ekonomikoje ir tikrai ekologiškas energijos gamybos būdas“, - sako Juntinių Tautų Vystymosi programos direktorė Kinijoje Agi Veres.
Ekologiškoji panda yra 100-megavatų galingumo. Ir yra viena iš priemonių skatinant atsinaujinančios energijos gamybą Kinijoje. Beje, šios idėjos - jėgainės-pandos - autorius yra vos 15-kos metų berniukas.
Plačiau apie tai - TV3 reportaže.