• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Facebook Messenger“ saugos atnaujinimas atidėtas – ekspertai naudotojus ragina vengti programėlės.

Facebook Messenger“ saugos atnaujinimas atidėtas – ekspertai naudotojus ragina vengti programėlės.

REKLAMA

„Messenger“ jau anksčiau buvo kritikuotas už tai, kad nenaudoja dvipusio žinučių kriptavimo, kaip tai daro „WhatsApp“, kita „Facebook“ priklausanti programėlė. Atnaujinimas atidėtas todėl, kad nerimaujama dėl galimo vaikų išnaudojimo, kuris kriptuojant žinutes gali likti nepastebėtas.

Šiuo metu kenksmingas žinutes „Facebook Messenger“ galima pažymėti. Dėl kriptavimo tokio žymėjimo nebeliktų. Dėl šios priežasties „Facebook“ atsidūrė dviprasmiškoje situacijoje, nes nepilnas žinučių kriptavimas gali būti esminės svarbos teisėtam įsikišimui.

Nereikėtų naudoti kaip pagrindinės susirašinėjimo platformos

Kibernetinės saugos ekspertas Zakas Doffmanas „Forbes“ straipsnyje rašė: „Messenger“ naudotojams būtų pravartu asmeninius pokalbius perkelti į „WhatsApp“ (arba „Signal“), o „Messenger“ palikti neasmeniškiems pokalbiams ir vaikams.

REKLAMA
REKLAMA

Šios programėlės jokiu būdu nereikėtų naudoti kaip pagrindinės susirašinėjimo platformos, jei naudojate „Android“, kur numatytosios operacinės sistemos išjungimas yra pasirinkimo dalykas, skirtingai nei „iOS“. Tačiau ekspertas nemano, kad reikia kriptuoti visas susirašinėjimo programėles, ir sutinka, kad nekriptavimas irgi turi savo privalumų, įskaitant ir tai, kad taip saugiau bus vaikams.

REKLAMA

Jis sako, kad „Messenger“ būtų galima taip ir palikti, kad būtų sudarytos sąlygos teisėtam įsikišimui, jei to prireiktų, bet naudotojai turėtų turėti pasirinkimą pereiti prie dvipusio žinučių kriptavimo. Tuo tarpu „Facebook“ ir toliau tobulina „Messenger“ privatumo atnaujinimą, rašoma the–sun.com.

Kuria saugumo priemones

Technologijų gigantai sakė „Forbes“: „Kuriame stiprias saugos priemones, kurios bus skirtos tam, kad, visų pirma, niekas nenukentėtų, o naudotojai turėtų tuos pasirinkimus, kokių pageidauja. Bendradarbiaudami gauname daugiau informacijos apie smurtines paskyras ir galime įgyvendinti saugos priemones užkulisiuose, pavyzdžiui, apribodami suaugusiųjų ir vaikų susirašinėjimus.“

Neseniai iš „Google Play Store“ buvo ištrintos devynios programėlės, kuriomis buvo bandoma pavogti naudotojų „Facebook“ slaptažodžius. JAV šiuo metu „Facebook“ susilaukia labai daug kritikos už planus sukurti vaikams iki 13 metų pritaikytą „Instagram“ versiją. Tuo tarpu Norvegijoje priimtas įstatymas, pagal kurį influenceriams, aiškiai nepažymėjusiems reklamai naudojamų redaguotų nuotraukų gresia net ir įkalinimas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų