Tradiciškai per 60 tūkst. lankytojų sulaukiantis didžiausias literatūrai, muzikai, kultūros diskusijoms skirtas renginys vyks 18-ą kartą, šįkart su šūkiu „Lietuviški ženklai pasaulyje“. Parodų rūmuose „Litexpo“ rengiamoje mugėje laukiama per 300 dalyvių, suplanuota 400 kultūrinių renginių.
Organizatorių teigimu, didžiulis šios mugės išskirtinumas į Lietuvą bent trumpam grįžtantys po pasaulį išsibarstę kūrėjai ir kultūros bei mokslo šviesuliai.
„Mūsų šalis jauna, jos tapatybės supratimai skiriasi, nors ir sutariame, kad esame užgimę tautos ir kalbos pagrindu. Bet ar atsisakysime žmonių, kurie laikė save lietuviais, nors lietuviškai nekalbėjo? XX amžiaus pradžioje Oskaras Milašius, diplomatinio korpuso galva Prancūzijoje, gina Lietuvą ir jos interesus net nemokėdamas lietuviškai. Kai Bobas Dylanas gauna Nobelio premiją, mes klausiame savęs, jis lietuvis ar ne. Kai miršta Leonardas Cohenas, sakome, kad mirė dar vienas lietuvis. Tie lietuviški ženklai kiekvienam vis kitokie. Bet visiems svarbūs“, – pranešime teigia Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto Leidybos centro vadovas, mugės organizacinio komiteto narys Gytis Vaškelis.
Leidyklos „Tyto Alba“ atstovė ir mugės organizacinio komiteto narė Lolita Varanavičienė pabrėžė, kad knygų mugė yra ne tik filologinis, bet ir visuomeninis renginys, kuriame svečiai kalbės ir apie tai, kokią Lietuvą rodome pasauliui. Anot jos, ši šalies įvaizdžio dilema aktuali ir daug kritikos sulaukusios istorijos, kai Lietuvą bandyta pristatyti kitų šalių nuotraukomis, kontekste.