Valdančioji koalicija grįžta prie siūlymo viešbučiams taikyti pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatas. Viešbučio paslauga laikytina eksporto paslauga, tad jai neturi būti taikomas PVM, mano valdantieji.
Pasak Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūno Jurgio Razmos, toks siūlymas koalicijoje svarstomas ne kaip lengvata, o dėl to, jog viešbučio paslaugos priskirtinos eksporto paslaugoms, per 70 proc. šios paslaugos gavėjų sudaro užsienio piliečiai.
„Dar diskusijai palikome siūlymą dėl mažesnio pridėtinės vertės mokesčio viešbučiams, kadangi tai vis dėlto yra kaip eksporto įforminimo išraiška. Negaliu sakyti, kad tai jau tvirtai sutarėme, bet, atmesdami kitus naujų PVM lengvatų siūlymus, šitą dar palikome diskusijai, svarstymams“, – trečiadienio rytą po tradicinių valdančiųjų koalicijos pusryčių sakė J. Razma.
Anot jo, kitų metų valstybės biudžete naujos lengvatos išbalansuotų biudžetą, sumažintų įplaukas. Tuo tarpu PVM lengvata viešbučiams didelės įtakos valstybės biudžetui neturėtų.
„Dar galutiniam sutarimui reikės diskutuoti, ar tikrai šitaip galime traktuoti, kokį tai duoda poveikį biudžetui, kaip tai kompensuoti. Su tuo susijusius formalumus dar reikia išspręsti, bet, kaip minėjau, ši lengvata palikta diskusijai. Įsivaizduoju, krypstama į teigiamą pusę tame apsisprendime“, – kalbėjo J. Razma.
Jei būtų pritarta PVM lengvatai viešbučiams, ji įsigaliotų nuo 2011-ųjų.
Šiuo metu Lietuvoje PVM tarifas yra 21 proc., o lengvatos galioja tik knygoms, kompensuojamiesiems vaistams bei šildymui. Vaistams taikoma 5 proc., knygoms ir šildymui – 9 proc. PVM. Šios lengvatos paliekamos ir kitiems metams.