Siūloma praplėsti ratą subjektų, galinčių gauti politinės kampanijos dalyvio paramą iš nepanaudotų politinės kampanijos lėšų.
Tai numatyta Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos frakcijos nario Evaldo Jurkevičiaus Seimo sekretoriate įregistruotame Politinių partijų ir politinių kampanijų finansavimo bei finansavimo kontrolės įstatymo pakeitimo projekte.
Jeigu Seimas pritartų, nepanaudotos lėšos būtų perduotos „juridiniam asmeniui, Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka galinčiam gauti paramą ar teikti labdarą“.
Pataisos iniciatorius sako, kad pats susidūrė su logika sunkiai paaiškinamu dabartinio įstatymo reikalavimu, rinkimuose dalyvavusiems asmenims neleidžiančiu sąskaitose likusių lėšų aukoti organizacijoms, kurios neturi paramos teikėjo statuso.
Praėjusių metų rudenį pirmąkart rinkimuose į Seimą dalyvavęs ir parlamentaro mandatą iškovojęs Evaldas Jurkevičius savo rinkiminės sąskaitos likutį - 881 Lt 60 centų - paaukojo nevyriausybinei organizacijai Klaipėdos apskrities žmonių su fizine negalia alternatyvaus meno centrui, o ši pagal įstatus, pasirodo, yra tik paramos gavėja, o ne teikėja. Tad Klaipėdos apskrities VMI inspektoriai fiksavo pažeidimą, ir Seimo nariui dabar dėl to tenka aiškintis teismui.
„Manau, kad šis apribojimas yra beprasmis ir nelogiškas. Pagal dabar galiojančio įstatymo nuostatas, nepanaudotos politinės kampanijos lėšos kaip parama gali būti teikiamos tik „turtingiems“ juridiniams asmenims, kurie patys yra labdaros teikėjai, o juridiniai asmenys, šiuo atveju - žmonės su negalia, kurie nėra labdaros teikėjai, tokios paramos gauti negali, nors ji jiems labiausiai reikalinga. Tokia įstatymo nuostata, mano nuomone, yra netgi diskriminuojanti, tad keistina“, - sako įstatymo pataisos autorius E. Jurkevičius.
Klaipėdos apylinkės teismas sprendimą dėl politiko veiksmų skelbs penktadienį, gegužės 15 d.
Beje, teisme dėl pažeistos politinių kampanijų finansavimo tvarkos teko aiškintis ir Seimo narei socialdemokratei Birutei Vėsaitei. Už politinių kampanijų finansavimo tvarkos pažeidimą ji atsipirko įspėjimu. Tokį sprendimą balandžio mėnesį paskelbė Vilniaus miesto antrasis apylinkės teismas, išnagrinėjęs politikei surašytą administracinės teisės pažeidimų protokolą.
Pasibaigus rinkimų kampanijai, parlamentarė B. Vėsaitė privalėjo pervesti savireklamai neišnaudotų lėšų likutį ją iškėlusiai Socialdemokratų partijai, tačiau parėmė tris nevyriausybines organizacijas - Kauno moters užimtumo informacijos centrą, Mykolo Romerio universiteto Teisės fakulteto „ALumni“ draugiją bei Šeimos planavimo ir seksualinės sveikatos asociaciją.
Dėl 17 tūkst. 600 litų, panaudotų ne pagal paskirtį, politikei administracinės teisės pažeidimų protokolą surašė Valstybinė mokesčių inspekcija.