• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Siekiant skirti daugiau dėmesio paaugliams, siūloma suteikti galimybę papildomomis poilsio dienomis, t. y. vadinamaisiais „mamadieniais“ arba „tėvadieniais“ pasinaudoti šeimoms, auginančioms vaikus iki 16 metų.

Siekiant skirti daugiau dėmesio paaugliams, siūloma suteikti galimybę papildomomis poilsio dienomis, t. y. vadinamaisiais „mamadieniais“ arba „tėvadieniais“ pasinaudoti šeimoms, auginančioms vaikus iki 16 metų.

REKLAMA

Tai numatančias Darbo kodekso pataisas įregistravo Seimo Priklausomybių prevencijos komisijos pirmininkė „laisvietė“ Morgana Danielė kartu su kitais parlamentarais.

Šiuo metu teisė į tokias poilsio dienas suteikiama dirbantiems tėvams, auginantiems vaikus iki 12 metų.

Projekto iniciatorės M. Danielės įsitikinimu, tėvų dėmesys svarbus ne tik mažamečiams iki 12 m., bet ir paauglystę išgyvenančioms atžaloms.

„Vyresniems vaikams tai yra itin svarbu dėl vykstančių kardinalių fizinių pokyčių, veikiančių ir jų psichologinę būseną“, – sako ji.

REKLAMA
REKLAMA

Parlamentarės teigimu, priėmus pasiūlytas Darbo kodekso pataisas tėvams bus sudarytos geresnės sąlygos derinti šeimos poreikius su darbo įsipareigojimais, jie galės skirti daugiau laiko ne tik mažamečiams vaikams, bet ir paaugliams. Jos nuomone, tai veiks kaip prevencinė priemonė paauglių žalingų įpročių kontekste.

REKLAMA

„Tyrimai įrodo, kad paaugliai, kurie yra užtikrinti, kad iš tėvų sulauks pakankamai dėmesio ir paramos, rečiau bendrauja su bendraamžiais, linkusiais į žalingus įpročius. Tėvų parama ir stebėjimas bendrai sumažina narkotikų vartojimo tikimybę, daro įtaką paauglio pasirinkimams, mažina žalingų įpročių tikimybę“, – sakoma dokumento aiškinamajame rašte.

Jame atkreipiamas dėmesys į tai, kad šiuos teiginius patvirtina Islandijoje (o vėliau taikytas ir kitose valstybėse) itin pasiteisinęs jaunimo psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencijos modelis.

REKLAMA
REKLAMA

Seimo narės M. Danielės inicijuotas Darbo kodekso pataisas parėmė valdančiosioms ir opozicinėms frakcijoms priklausantys parlamentarai: Tomas Vytautas Raskevičius, Arminas Lydeka, Vaida Giraitytė-Juškevičienė, Robertas Šarknickas, Kęstutis Masiulis, Ieva Kačinskaitė-Urbonienė, Dovilė Šakalienė, Rita Tamašunienė ir kiti.

Pagal galiojantį Darbo kodeksą, darbuotojams, auginantiems vieną vaiką iki 12 metų, suteikiama viena papildoma poilsio diena per tris mėnesius (arba sutrumpinamas darbo laikas aštuoniomis valandomis per tris mėnesius). 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Viena papildoma poilsio diena per mėnesį (arba sutrumpinamas darbo laikas dviem valandomis per savaitę) suteikiama darbuotojams, auginantiems neįgalų vaiką iki 18 metų arba du vaikus iki 12 metų.

Darbuotojams, auginantiems tris ir daugiau vaikų iki 12 metų arba auginantiems du vaikus iki 12 metų, kai vienas arba abu vaikai yra neįgalūs, suteikiamos dvi dienos per mėnesį (arba sutrumpinamas darbo laikas keturiomis valandomis per savaitę), mokant jiems vidutinį jų darbo užmokestį.

REKLAMA

ELTA primena, kad 2021 m. rugpjūčio mėnesį Seimo narys Saulius Skvernelis buvo įregistravęs Darbo kodekse pataisas, siūlančias numatyti, kad teisė į „mamadienius“ arba „tėvadienius“ galiotų iki vaikui sukanka 16 metų, o ne iki 12 metų.

Ši iniciatyva sulaukė Seimo kanceliarijos Teisės departamento pastabų. Atsižvelgiant į tai, kad toks teisinis reguliavimas turės įtakos tiek darbuotojų, tiek darbdavių teisėms ir pareigoms, Seimo teisininkai pasiūlė pasiteirauti Trišalės tarybos nuomonės.

Projektą kritikavo ir Lietuvos pramonininkų konfederacija (LPK), suabejojusi, ar papildomi „mamadieniai“ ir „tėvadieniai“ yra geriausias kelias pasiekti norimą rezultatą. LPK tuomet  akcentavo, kad Lietuvos verslui tai sukels reikšmingų papildomų kaštų, taip pat sukurs poreikį samdyti papildomus darbuotojus.

tv3.lt

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų