Be to, komiteto nuomone, turi likti vadinamieji „mamadieniai“ ir „tėvadieniai“ bei galimybė tėvams dalyvauti rugsėjo 1-osios šventėje, pranešė Seimo komitetas.
Jei siūlymams Seime bus pritarta, Darbo tarybos darbdavio iniciatyva bus kuriamos visose darbovietėse, kur dirba 20 ir daugiau žmonių, o jei daugiau nei pusė darbuotojų priklauso profesinėms sąjungoms, tarybų funkcijos būtų perduotos profesinėms sąjungoms.
Darbo tarybos informuotų ir konsultuotų darbuotojus, įtraukiant juos į darbdavio sprendimų priėmimą. Jei darbuotojų yra mažiau negu 20, tai atliktų darbuotojų išrinktas patikėtinis.
Komitetas pritarė, kad kolektyvinėse derybose darbuotojams gali atstovauti tik profesinės sąjungos ir kad galiotų atskiras Profesinių sąjungų įstatymas.
Šią savaitę surengtuose šešiuose komiteto posėdžiuose dalyvavo profesinių sąjungų ir darbdavių organizacijų atstovai. Galutinė išvada Darbo kodekso projektui kol kas neparengta, nes kai kuriuos straipsnius dar būtina patikslinti. Toliau projektas bus svarstomas sausio 20 dieną.
Lietuvos maistininkų profesinės sąjungos vadovė Gražina Gruzdienė anksčiau yra sakiusi, kad problemų dėl viršvalandžių kyla tose įmonėse, kur nėra profsąjungų.