Seimo Darbo partijos frakcijos nariai parlamento posėdžių sekretoriate užregistravo Valstybinio socialinio draudimo bei Ligos ir motinystės įstatymų pataisas, siūlančias į darbuotojų darbo stažą įskaityti ir nemokamas atostogas iki 30 kalendorinių dienų per metus bei mokėti ligos pašalpą susirgusiems tokių atostogų metu.
Jeigu parlamentarai pritars šioms pataisoms, jos galiotų iki 2012 m. gruodžio 31 d. Šiuo metu nemokamų atostogų laikotarpis į darbo stažą neįskaitomas ir ligos pašalpa nėra mokama.
"Gilėjant sunkmečiui, vis daugiau valstybinių įstaigų ir privačių kompanijų masiškai išleidžia darbuotojus nemokamų atostogų. Tokį išlaidų mažinimo būdą valstybės įstaigoms rekomenduoja aukščiausi šalies vadovai ir Vyriausybės nariai. Tačiau už šio, iš pirmo žvilgsnio "nekalto", kovos su krize būdo slypi didelis pavojus", - sako Seimo Darbo partijos frakcijos seniūnas Vytautas Gapšys.
Anot V. Gapšio, nemokamų atostogų išleisti darbuotojai praranda visas socialines garantijas, nes "iškrenta" iš socialinio draudimo sistemos. "Nemokamai atostogaujantiems yra labai rizikinga sunkiai susirgti, kai prireikia medikų pagalbos ir vaistų, nes "Sodra" ir Valstybinė ligonių kasa už nemokamai atostogaujančiųjų gydymo išlaidas ir laikiną nedarbingumą negali mokėti. Be to, tokios atostogos turės įtakos ir būsimai darbuotojo pensijai, nes šiuo metu jos neįskaitomos į darbo stažą", - sako parlamentaras.
Teikti tokias įstatymo pataisas V. Gapšį paskatino žmonių prašymai. Teikiamu įstatymo projektu siūloma padidinti socialines garantijas asmenims, kuriems suteikiamos neapmokamos atostogos.