Opozicinei konservatorių frakcijai priklausantis parlamentaras Kęstutis Čilinskas parengė Konstitucijos pakeitimo projektą, kuriuo norima drausti asmeniui vienu metu dirbti ir ministru, ir Seimo nariu.
Pasak parlamentaro, tokia „dvipareigystė“ menkina pasitikėjimą valstybe, skatina teisinį nihilizmą bei sukuria anekdotines galimybes - pavyzdžiui, Seimo narys, einantis ministro pareigas, gali išsikviesti pats save pasiaiškinti dėl tam tikrų sprendimų.
K. Čilinsko nuomone, jei tas pats asmuo vienu metu yra ir vykdomosios, ir įstatymų leidžiamosios valdžios atstovas, tai yra šiurkštus valdžių atskyrimo principo pažeidimas.
„Kai dvi svarbias valstybės pareigas eina vienas žmogus, abiejų pareigų atlikimas negali būti efektyvus ir pakankamai naudingas tautai“, - teigia jis.
Parlamentaras sako, jog dabartinis modelis, kai tas pats asmuo gali užimti dvi kėdes, buvo nusikopijuotas iš Didžiosios Britanijos, tačiau nesužiūrėta, jog šioje valstybėje valdžių sandara yra kiek kitokia - vietoje prezidento britai turi monarchą, parlamentą sudaro dveji rūmai, todėl nėra taip, kad vienas asmuo savose rankose sukauptų didelės galios išteklius. Tuo metu „dvipareigystė“ Lietuvoje, pasak parlamentaro, kaip tik ir lemia pernelyg didelės galios suteikimą kelias pareigas einantiems asmenims.
Pagal Lietuvos Konstituciją ir įstatymus Seimo narys gali būti skiriamas ministru ar ministru pirmininku. Šiuo metu iš 13 Vyriausybės narių 9 yra parlamentarai.