Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos narys Kęstutis Masiulis siūlo dabar svarstomame naujos redakcijos Švietimo įstatyme atsisakyti sąvokos "valstybinė mokykla", nes toks terminas paplitęs autokratinėse ir totalitarinėse valstybėse.
Parlamentaro kreipimesi į švietimo ir mokslo ministrą Gintarą Steponavičių bei Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komitetą rašoma, kad sąvoka "valstybinė mokykla" laisvose demokratinėse valstybėse mažai vartojama.
"Terminas "valstybinė" paplitęs autokratinėse ir totalitarinėse valstybėse, kurios reguliuoja visas visuomenės gyvenimo sritis, tuo tarpu liberaliose demokratinėse valstybėse įprasta institucijas, kurios nevykdo oficialios valstybės politikos ir viešojo administravimo, vadinti "viešosiomis", "bendruomeninėmis" ar "visuomeninėmis", - sakė prof. K. Masiulis.
Angliškai kalbančiose šalyse iš mokesčių mokėtojų išlaikomos mokyklos dažniausiai vadinamos "public school", kas išvertus į lietuvių kalbą reiškia "viešoji mokykla".
"Jeigu kuriame atviros, pilietiškos bei gyventojų sąjungomis pagrįstos valstybės įvaizdį, turime pradėti nuo simbolių. Terminas "valstybinis" tinka tokioms institucijoms kaip Valstybinė mokesčių inspekcija, kuri vykdo viešojo administravimo funkcijas ir oficialią valstybės politiką, tačiau ne mokykloms, kurios teikia viešąsias paslaugas ir yra apolitiškos", - įsitikinęs Seimo narys.