• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) siūlo atsisakyti nebūtinų kelionių į Ukrainą. Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro prie SAM duomenimis, gauti Skubaus įspėjimo ir reagavimo sistemos (EWRS) pranešimai apie didėjantį Ukrainos pacientų sergamumą ir mirtingumą (Ternopolio, Lvovo ir Ivano-Frankivsko) srityse dėl sunkių respiracinių susirgimų ir pneumonijos.

REKLAMA
REKLAMA

„Tinkamas pasirengimas naujojo tipo gripo A(H1N1)v pandemijai ir aktyvus bendradarbiavimas visų pasaulio valstybių gali apsaugoti visuomenės sveikatą nepriklausomai nuo valstybės sienų, – pranešime spaudai cituojamas sveikatos apsaugos viceministras Artūras Skikas. – Norėtume pabrėžti, kad labai svarbu laikytis apsaugos priemonių, laiku kreiptis į gydantį gydytoją. Juk Ukrainoje asmenys, kuriems pasireiškė sunki ligos forma, kuri ir baigėsi mirtimi, kreipėsi į medikus tik penktą – septintą dieną nuo pirmųjų simptomų atsiradimo“. Pasak viceministro, PSO ir ECDC nerekomenduoja šalims narėms taikyti kelionių apribojimų, tačiau rekomenduoja gyventojams atsisakyti nebūtinų kelionių į Ukrainą. Esant nepalankiai gripo epidemiologinei situacijai būtina laikytis sustiprintos asmens higienos.

REKLAMA

EWRS nurodo, kad nuo 2009 m. nuo spalio 13 d. ties vakarine Ukrainos siena  su ES (Ternopolio, Lvovo ir Ivano-Frankivsko srityse) dėl sunkios ūmios respiracinės ligos ir / ar pneumonijos buvo hospitalizuota daugiau kaip 300 asmenų (apie 100 vaikų). Pacientų amžius – nuo 20 iki 40 metų. Laboratoriškai patvirtinta daigiau nei 10 naujojo tipo gripo A (H1N1)v atvejų Padidėjęs sergamumas ūmiomis kvėpavimo takų ligomis stebimas bendruomenės lygmeniu, susirgimų paveiktose teritorijose uždarytos mokyklos.

REKLAMA
REKLAMA

Europos Komisijos (EK) audiokonferencijoje Sveikatos saugumo komiteto ir Skubaus įspėjimo ir reagavimo sistemos nariams pristatyta epidemiologinė situacija Ukrainoje. Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro atstovai atliko rizikos įvertinimą. Nustatyta, kad liga sparčiausiai plinta tarp jaunų, ankščiau ypatingų sveikatos problemų neturėjusių asmenų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) atstovai pranešė apie pradėtą koordinuojamą komandinį darbą su Ukrainos sveikatos apsaugos ministerijos ir tarptautiniai specialistais. Situaciją šalyje vertina ir EK delegacija. Ukrainos regionuose sustabdyti visuomeniniai masinio susibūrimo renginiai, miestuose pastebima daug žmonių dėvinčių kaukes, tačiau panikos ženklų nėra. Trijuose Ukrainos regionuose paskelbta epidemija. Už situacijos valdymą atsakingos institucijos šalyje suaktyvino savo darbą. PSO gavo prašymą iš Ukrainos sveikatos apsaugos ministerijos dėl pagalbos antivirusiniais vaistais ir pandemine vakcina.

REKLAMA

Sveikatos apsaugos ministerija primena, kaip apsaugoti save ir kitus nuo gripo:

• Kosėdami ar čiaudėdami užsidenkite nosį ir burną (geriausia vienkartinėmis nosinaitėmis, galima užsidengti skepetaite, sulenkta alkūne)

• Reguliariai plaukite rankas su muilu ir vandeniu arba naudokite rankų dezinfekcijos priemones (pvz., dezinfekuojančias servetėles rankoms), ypač nusikosėję ar nusičiaudėję.

• Pajutę į gripą panašius simptomus (karščiavimą; kosulį; gerklės, galvos, sąnarių skausmus; drebulį, nuovargį, viduriavimo ir vėmimo požymius) laikykitės ne mažiau kaip 1 m. atstumu nuo kitų žmonių.

• Susitikę su kitais asmenimis, venkite prie jų liestis (apkabinti, bučiuoti, spausti ranką).

• Panaudotas nosinaites nedelsdami išmeskite tam skirtose vietose.

• Pajutę į gripą panašius simptomus nedelsdami kreipkitės į šeimos (bendrosios praktikos) gydytoją.

• Pajutę į gripą panašius simptomus, likite namuose (iki 7 dienų), nevykite į darbą, mokyklą. Venkite masinių renginių, nesilankykite žmonių susibūrimo vietose. Jei to išvengti neįmanoma – dėvėkite apsauginę kaukę.

• Stenkitės neliesti akių, nosies ir burnos, ypač neplautomis rankomis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų