Pusė darbuotojų ir darbo ieškančiųjų pripažįsta, kad šiuo metu jiems svarbiausia ne karjeros galimybės, ne darbo pobūdis ar atmosfera darbe, bet atlyginimas. O patys darbdaviai nėra linkę iškart atskleisti visų žaidimo taisyklių ir įvardinti, koks atlyginimas siūlomas, paskelbus darbo skelbimą. Vos dešimtadalyje darbo pasiūlymų skelbimų tiksliai nurodoma, kokio atlygio kandidatas gali tikėtis.
Darbo paieškos portalo CVbankas.lt atliktos darbuotojų ir darbo ieškančiųjų apklausos rezultatai atskleidžia, kad 47 proc. darbuotojų šiuo metu didžiausią dėmesį kreipia į tai, kokios sąlygos siūlomos darbuotojui. Dalis respondentų pasiryžtų netgi dirbti ne tokį darbą, apie kurį svajojo, jei tik jis garantuotų geresnes finansines sąlygas. Tačiau ieškodami darbo, dauguma kandidatų nenurodo, kokį atlyginimą norėtų gauti. CVbankas.lt CV statistikos rezultatai rodo, kad šiuo metu gaunamo arba pageidaujamo atlyginimo sumą nurodo vos 30 proc. darbo ieškančiųjų.
Darbdaviai, ieškodami tinkamų darbuotojų, taip pat nėra linkę iškart nurodyti, koks atlygis siūlomas kandidatui. Statistika dar prastesnė nei pačių darbuotojų: iš CVbankas.lt duomenų matyti, kad vos 10 proc. darbo skelbimų sukonkretinta, ką įmonė siūlo darbuotojui.
Patys darbo ieškantieji neigiamai vertina tokią tendenciją. Pasak jų, darbuotojas, nežinodamas, kokios sąlygos siūlomos, gali dalyvauti atrankoje, vykti į pokalbį, o paskui sužinoti, kad siūlomas atlyginimas neatitinka netgi minimalių jo keliamų reikalavimų, vadinasi, tik gaišti savo ir darbdavio laiką. O darbdaviai tokį savo sprendimą motyvuoja tuo, kad pats kandidatas ir jo per pokalbį dėl darbo sudarytas įspūdis gali turėti įtakos konkrečiai pasiūlytai sumai. Darbdavys, rinkdamasis darbuotoją, žino ribas, kiek galėtų mokėti, ir tik susipažinęs su konkrečiu kandidatu nusprendžia, kiek šis vertas.
Iš CVbankas.lt duomenų, tuose darbdavių pateiktuose darbo skelbimuose, kuriuose nurodomas siūlomas atlygis, sumos labai įvairios. Kai kurie darbdaviai nurodo atlyginimo ribą, nuo kokios sumos uždirbti gali tikėtis kandidatas, pavyzdžiui, nuo 950 Lt, nuo 1500 Lt, nuo 2000 Lt ir pan. Kiti nurodo intervalą, koks galimas minimalus ir maksimalus atlygis, pavyzdžiui, 850–1000 Lt, 1500–2000 Lt, 1500–3000 Lt ir daugiau. Nemažai darbo pasiūlymų, kuriuose įvardijamas fiksuoto atlyginimo dydis ir teigiama, kad kita dalis bus mokama priklausomai nuo darbo rezultatų.