Sportiškai nusiteikusi kompanija Žaliųjų ežerų pakrantėje daro mankštą. Ir tai – ne šiaip pasportavimas lauke, o apšilimas prieš šuolį į eketę. Tokį iššūkį sugalvojo Sveikuolių sąjungos prezidentas Simonas Dailidė. 30 dienų iš eilės drauge su būriu bendraminčių jis pradeda eketėje.
„Tai grūdinamės, nes čia dabar visi kalba aplink, kad serga, kad čia labai pavojingas gripas, kad čia reikia kažką skiepytis. Tai mes grūdinamės, boostinam savo imuninę sistemą su ekete, su šaltu vandeniu“, – sako sveikuolių sąjungos prezidentas Simonas Dailidė.
Galiausiai visiems gerokai įkaitus Simonas sušunka, kad metas nusimesti drabužius, dar šiek tiek pajudėti. Ir nerti. Medikai tokių iššūkių mėgėjams visgi pataria būti atsargiems.
Santaros klinikų gydytojas Valerijus Morozovas pabrėžia, kad tokiems ekstremaliems metodams kaip šokimas į eketę derėtų pasiruošti.
„Palaipsniui didinam savo galimybes ir pratinam savo organizmą prie, pavyzdžiui, temperatūros pokyčių. Tai vienas iš grūdinimosi aspektų. Antras, tai yra tęstinumas, mes tą darom nuolat ir jokių pertraukų negali būti“, – sako gydytojas Valerijus Morozovas.
Būtent tokiomis gydytojo rekomendacijomis vadovaujasi muzikantė Aistė Baliunytė. Eketės iššūkio sumanytojo Simono sužadėtinė sako, kad iškart nerti į eketę – kol kas jai yra per daug ekstremalu. Tam mergina dar tik ruošiasi – visą mėnesį kas rytą maudosi po šaltu dušu.
„Aš įsikvėpiau nuo Simo 30 dienų iššūkio. Praeitais metais aš gyvenau Paryžiuj ir tą visą iššūkį atlikau duše, nes neturėjau eketės, nebuvo tokių sąlygų. Šiemet man lygiai taip pat su darbu neišeina 9 valandą maudytis, tai aš galvoju pradėsiu grūdintis duše po šaltu vandeniu ir tada kažkada prisijungsiu eketėj“, – kalbėjo muzikantė Aistė Baliunytė.
Ji spėja, kad būtent dėl šio grūdinimosi būdo žiemą neteko pajusti jokių ligų simptomų. Aistė taip pat atskleidžia, kad neįsivaizduoja žiemos be žolelių arbatos.
O štai Vingio parke sparčiu žingsniu eina 82-ejų Juozas. Vyras atskleidžia, kad žmonės dažnai pamano, kad jam bent dešimčia metų mažiau nei iš tiesų yra. O ir gripu vyras nesirgo niekada gyvenime.
„Kiekvieną rytą darau mankštas, kai galima slidinėju. Dabar su slidėm būčiau važiavęs, bet ledas prastai, reikia tepalus turėt. Taip, tai tada aš vaikštau, einu vat vieną ratuką aplink parką penkis kilometrus“, – sako Juozas.
Šalimais pravažiuoja ar praeina ir daugiau entuziastų, nesibaiminančių ligų. Jie sako, kad visas epidemijas ir šalčius padeda įveikti judėjimas, grūdinimasis aktyviai leidžiant laiką – bėgiojant, važinėjant dviračiu ar tiesiog vaikštant gryname ore.
Medikai sako, kad apskritai bet koks fizinis aktyvumas lauke ne tik stiprina imunitetą, pagerina fizinę formą, bet ir leidžia mums dienos metu iš saulės šviesos pasisemti seratonino, kuris užtikrina mums aktyvumą, o tada ir ramų nakties poilsį. Tai esą didina atsparumą ir gripo, ir kitiems virusams.