Daugiau nei tuzinas žmonių, nuo paauglių iki pensininkų, Pietų Korėjoje gulasi į karstus. Žmonės gyvi, tačiau imituoja savo mirtį.
Nuo 2012-ųjų daugiau nei 25 tūkstančiai korėjiečių tokiu būdu bandė atrasti gyvenimo džiaugsmą ir pagerinti santykius su artimaisiais. Vienas tokių – testamentą parašęs ir apie savo gyvenimą susimąstęs 28-erių studentas.
„Visi gyvena karštakošiškai. Šalia esančius žmones mes matome kaip konkurentus, o ne draugus. Kai gulėjau karste, susimąsčiau, kodėl taip elgiamės“, – sako studentas Choi Jun-Kyu.
Šią paslaugą siūlanti laidojimo įmonė „Hyowon“ tikina, kad tai padeda žmonėms apmąstyti savo gyvenimą, paskatinti juos ieškoti atleidimo ir susitaikyti su artimaisiais.
„Mes neturime amžinybės. Todėl manau, jog ši patirtis yra labai svarbi, kad atsiprašę ir susitaikę su artimaisiais galėtume likusį laiką nugyventi laimingai“, – teigia įmonės vadovas Jeong Yong-Mun.
Įmonės vadovas teigia, kad kartais jis susiduria su žmonėmis, galvojančiais apie pasitraukimą iš gyvenimo.
„Aš labai stebiu tokius žmones, kurie ateina galvodami, kad yra pasiryžę užbaigti savo gyvenimą. Aš padedu jiems pakeisti nuomonę ir to nedaryti. Vėliau jie man skambina ir už tai dėkoja“, – pasakoja įmonės vadovas Jeong Yong-Mun.
2016-aisiais pagal savižudybių skaičių Pietų Korėja užėmė 10-ą vietą pasaulyje. Tyrimai rodo, kad šalyje žmonės iš gyvenimo pasitraukia dėl skurdo, didelio darbo krūvio ir aršios konkurencijos darbo ir akademinėje srityje.