J. Šiugždinienė trečiadienį Seime sulaukė klausimo, kaip Vilniaus mieste turėtų būti sprendžiama problema, kad savivaldybės mokyklose trūksta vietų, todėl formuojasi itin gausios klasės. Ministrė pripažįsta, kad tokia problema egzistuoja, bet sako pasigendanti pačios savivaldybės pasiūlymų, kaip klausimą galima išspręsti.
„Vilniuje tikrai kai kur labai trūksta mokyklų. Nėra galimybių vaikams lankyti mokyklas. Manau, kad turim aktyviai dirbti aktyviai su Vilniaus savivaldybe. Ir Vilniaus savivaldybės aktyvumo norisi ne tik sakyme, kad trūksta pinigų, bet ir siūlant konkrečius sprendimus. Man nėra aišku ir nežinau, kokiu lygiu su vystytojais yra kalbama ir koks vystytojų infrastruktūros indėlis į mokyklų kūrimą, ar gali šiandien išvis kurtis rajonai, kuriuose nėra numatyta mokyklų.
Manau, reikia atvirų atsakymų, kaip tai planuojama. Projektai yra dideli, kuriasi nauji namai, nauji rajonai, bet nebūtinai ten yra numatytos ugdymo įstaigos. Tai taip neturėtų būti“, – Seimo Švietimo ir mokslo komitete trečiadienį kalbėjo J. Šiugždinienė.
Kartu ji Vilniaus miesto savivaldybei siūlo imtis kai kurių kitų savivaldybių sprendimo neleisti aplinkinių savivaldybių vaikams lankyti mokyklų savo teritorijoje.
„Į Vilnių atveža vaikus tėvai iš kitų miestų, kitų rajonų. Suprantu, kad gal tai nėra labai populiarus sprendimas, bet galimai apie tokį sprendimą savivaldybė turėtų galvoti. Ir čia mes to nepasakysime ir neliepsime to padaryti, bet problema yra didelė.
Galima būtų pagalvoti apie tai, kad visgi turėtų galbūt būti griežtesnė registracija Vilniuje ir griežtesnė kontrolė vietovės, kur renkasi tėvai mokyklą. Nes šiandien jie tiesiog veža, kur nori, o tada formuojasi mokyklos, kur yra 36 vaikai klasėje. Tai, manau, čia mūsų bendras darbas“, – kalbėjo ministrė.
Vilniuje mokosi 24 proc. visų Lietuvos moksleivių. Šiuo metu Vilniaus progimnazijose trūksta daugiau nei 1,6 tūkst., pradinėse mokyklose – 500, darželiuose – 1,5 tūkst. vietų.