Trečiadienį vykusiame Seimo Švietimo ir mokslo komiteto posėdyje ministrė sulaukė klausimų ir pastebėjimų dėl Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos planuojamos mokyklų tinklo pertvarkos, kuria ketinama naikinti jungtines klases.
Seimo narė, darbietė Ieva Kačinskaitė-Urbonienė ministrės paprašė pateikti žemėlapį, kaip po pertvarkos turėtų atrodyti mokyklų tinklas. Ji taip pat kėlė klausimą, kokiais kokybiniais kriterijais bus performuojamas tinklas. Kartu parlamentarė atkreipė dėmesį, kad tinklo pertvarkos klausimas turėtų būti svarstomas kaip įmanoma viešiau.
„Man atrodo – mūsų požiūriai galbūt šiuo požiūriu išsiskiria, – tai tokios svarbos regioninės politikos klausimas, kad jis turėtų būti svarstomas labai viešai ir labai kartu“, – sakė I. Kačinskaitė-Urbonienė.
Savo ruožtu J. Šiugždinienė teigė, kad ministerija neketina perbraižyti mokyklų tinklo, ji tik nustatys „tam tikrus“ kokybinius reikalavimus, atsižvelgdama į moksleivių „pasiekimų rezultatus, pažangą, matant situaciją tam tikrose mokyklose, kur mes vaikus paliekame atskirtyje“.
„Kolegos, man absoliučiai nepriimtina šita situacija. Mes paliekame vaikus, kuriems ir taip sunku, kurie gyvena šeimose, kurių yra žemesnis socialinis ekonominis statusas, mes paliekame juos būti vieną šalia kito be galimybės matyti socializuotis, mokytis su kitais vaikais, kuriems galbūt labiau pasisekė gyvenime, stiebtis žiūrint į tuos vaikus. Tai yra absoliučiai dėl to, kad mums reikalingas pastatas. <...>
Jeigu jūs galvojate, kad pastatas turi būti išgelbėtas dėl to, kad vaikas negali būti pavežtas 10 km į geresnę mokyklą, kur gali būti ir laboratorija, ir šiuolaikinė aplinka, bet jis turi trijų vaikų klasėje sėdėti, kur ir penktokas, ir aštuntokas vienoje klasėje, man tai absoliučiai nepriimtina. Man tikrai yra graudu net klausyti. Nepykit, bet man jau emocijos ima viršų“, – komitete kalbėjo J. Šiugždinienė.
Portalas tv3.lt primena, kad Švietimo, mokslo ir sporto ministerija Vyriausybei teiks mokyklų, vykdančių formaliojo švietimo programas, tinklo kūrimo pakeitimus. Tarp jų numatoma, kad 5–8 klasėse nebeliks jungtinių klasių, taip pat bus pertvarkomos mokyklos, kuriose mokosi mažiau nei 60 mokinių. Projektą Vyriausybei ketinama teikti šios savaitės pabaigoje, tačiau jis tebėra derinamas.