BAFTA statulėlių dalybos Londono Karališkoje Alberto salėje į Britanijos sostinę surinko visą kino pasaulio grietinėlę. Tiesa, grietinėlė, anot kritikų, per balta ir per daug vyriška. Atsiimdami apdovanojimus, aktoriai ir ceremonijos vedėjai negailėjo kritikos patys sau. Apie įvairovės ir tolerancijos trūkumą ceremonijos metu prabilo ir britų princas Williamas, kurio brolis su žmona Meghan Markle atsisakė karališkųjų titulų dėl panašių problemų.
„Jau 2020 m. ir tai ne pirmas kartas pastaraisiais metais, kai esame priversti kalbėti apie didesnės įvairovės užtikrinimą šiame sektoriuje ir apdovanojimų procese“, – sako princas Williamas.
Iš Jungtinės Karalystės BAFTA ceremonijos metu, beje, ne kartą buvo pasijuokta. Pavyzdžiui, aktorei Margo Robbie atsiimant kolegos Brado Pitto statulėlę už antraeilį vaidmenį filme „Kartą Holivude“.
„Ir jis sako, kad pavadins statulėlę Hariu, nes norėtų jį parsivežti į Valstijas. Tai jo žodžiai, ne mano“, – pasakoja aktorė Margot Robbie.
Britus pašiepė ir režisierius iš Naujosios Zelandijos, atsiimdamas apdovanojimą už filmo „Zuikis Džodžo“ scenarijų.
„Man tai labai smagu, kaip žmogui iš kolonijų. Suprantu, jums tai buvo sunki savaitė. Ir smagu pasiimti šiek tiek jūsų aukso ir grąžinti jį, kur priklauso“, – teigia režisierius Taika Waititi.
Didžiuoju vakaro laimėtoju tapo Pirmojo pasaulinio karo juosta „1917“. Nenutrūkstamo dviejų valandų dublio filmas susišlavė net 7 BAFTA apdovanojimus. Tarp jų ir geriausio filmo, kinematografijos bei režisieriaus. Beje, pastarojo apdovanojimo paskelbimas renginio vedėjai tapo proga sukritikuoti vien vyrų režisierių nominacijas.
„Žiūriu į išskirtinius talentus, nominuotus šiai kategorijai ir, manau, kad to nesugebėčiau. Tikrai“, – kalbėjo aktorė Rebel Wilson.
Bet moterys apdovanojimų gavo ir ne vieną. Tarp jų geriausia aktore pripažinta Renee Zellweger už Judy Garland atvaizdavimą.
„Mis Garland, Londono miestas, kurį visuomet mylėjote – vis dar jus myli. Visa tai jums“, – sako aktorė Renee Zellweger.
Geriausio aktoriaus apdovanojimą, kaip ir galima buvo tikėtis, už vaidmenį filme „Joker“ atsiėmė Joeaquinas Phoenixas. Jis prabilo apie rasizmą.
„Turime labai pasistengti, kad iš tiesų suprastume sisteminį rasizmą. Manau, kad su tuo privalo kovoti žmonės, kurie patys ir sukūrė, ir pelnosi iš šios priespaudos sistemos. Taigi tą turime daryti mes“, – pasakoja aktorius Joaquin Phoenix.
Pozicijas prieš sekmadienio Oskarus dviem BAFTA apdovanojimais sustiprino ir Pietų Korėjiečių juosta „Parazitas“, nagrinėjanti socialinės atskirties klausimus.
„Ačiū BAFTA, visai to nesitikėjome, nes filmo skriptas rašytas kita kalba. Taigi ačiū“, – teigia režisierius Bong Joon-Ho.
Ir, žinoma, Londone neliko nepaminėtas Kinijoje siaučiantis mirtinas virusas.
„Puikus būdas apsisaugoti nuo koronaviruso“, – kalbėjo R. Wilson.