Štai 6 pačios dažniausios priežastys, dėl ko jūs kenčiate stiprų skausmą ir kaip jį numalšinti.
1. Fibromialgija
Toks pat sutrikimas kankina ir garsią atlikėją Lady Gaga. Maždaug 4 mln. žmonių kasdien kovoja su įvairiose kūno vietose atsirandančiu skausmu, kognityvinėmis problemomis ir jaučiasi labai pavargę.
Vieni tyrimai atskleidė, jog pacientai, apie savo fibromialgijos sukeliamas problemas kalbėję su terapeutais, rečiau sirgo depresija ir jiems sumažėjo skausmas. Psichodinaminė terapija, nagrinėjanti, kaip pasąmonė ir jausmai daro įtaką pačiam žmogui, gali būti vienas iš šios problemos sprendimo būdų.
2. Stiprus skausmas pilvo srityje
Bet kokie pilvo srityje atsiradę skausmai, išskyrus mėnesinių metu jaučiamus dieglius, besitęsiantys ilgiau nei 6 mėnesius, kamuoja maždaug 6-27% visų moterų. Teigiama, jog 20 minučių per dieną skyrus meditacijai, šie skausmai beveik išnyksta.
3. Dirglios žarnos sindromas
Ši problema moteris kamuoja dvigubai dažniau, nei vyrus. Rimtesnių šio sindromo sukeliamų bėdų išvengti padeda gilus kvėpavimas ir meditacija.
4. Apatinės nugaros dalies skausmas
Nuo to bent kartą gyvenime kenčia 80% visos populiacijos. 20% šio simptomo kamuojamų žmonių šis skausmas tampa nebepakeliamas.
Amerikos fiziologų koledžas rekomenduoja užsiimti joga ir praktikuoti kitus atsipalaidavimo metodus bei vengti stiprių nuskausminamųjų vaistų. Jei jie yra būtini, patariama vartoti nesteroidinius priešuždegiminius medikamentus ir kitus raumenis atpalaiduojančius preparatus.
5. Galvos skausmas
Stipresni ir ilgiau trunkantys galvos skausmai ir migrenos dažniau kamuoja moteris, nei vyrus. Atlikus tyrimus paaiškėjo, kad pacientai, gydomi pagal tarpdisciplininę skausmo reabilitacijos programą, sumažino savo galvos skausmus ir depresijos požymius.
6. Autoimuninės ligos
Daugybinė sklerozė, pilvo ertmės ligos, vilkligė ir reumatoidinis artritas gali sukelti itin stiprų ir po visą kūną plintantį skausmą. Taip nutinka dėl to, jog organizmo imuninė sistema ima atakuoti sveikas ląsteles.
Tyrimai atskleidė, jog žmonės, pradėję medituoti ar atradę kitus nusiraminimo bei atsipalaidavimo būdus, tapo nebe tokie prislėgti, sumažėjo ar išnyko jų jaučiamas stresas ir nuovargis bei neramumas.