Šiame dubenėlyje naudojama tempeh (tempė) – vienas iš sojų pupelių gaminių, ją galima pasigaminti ir patiems, bet ne taip lengvai, nes pupelių fermentacijai reikia tam tikrų bakterijų, paprasčiau – įsigyti. Tempę galite rasti veganiškų prekių parduotuvėse.
Taip pat šiame patiekale naudojamas tahini – sezamų pastos padažas, kuris tinka praktiškai bet kokioms salotoms, rekomenduojame išbandyti. Recepto ingredientas – orkaitėje su prieskoniais kepti avinžirniai – irgi puikiai tinkantis pabarstukas ant salotų ar kitų patiekalų.
Reikės (2 porcijoms):
- 2 nedidelių arba 1 didokos saldžiosios bulvės;
- pusės pakuotės tempės (galima pakeisti į tofu);
- pusės brokolio galvos;
- pusės paprikos;
- 2/3 puodelio bolivinės balandos sėklų;
- 200 gr konservuotų avinžirnių (jei verdate patys, reikės maždaug 100 gr sausų);
- mėgstamų prieskonių avinžirniams (čia naudojamas karis ir ciberžolė);
- druskos, pipirų, aliejaus.
Tahini padažui reikės:
- 1/4 puodelio tahini – sezamų pastos;
- 2/3 citrinos sulčių (pagal skonį);
- žiupsnio druskos;
- 1 šaukšto saldiklio (agavos nektaro arba klevų sirupo);
- vandens, kad taptų padažo konsistencijos (priklausys nuo jūsų tahini pastos, bet maždaug 4-6 šaukštai, pilkit pamažu).
Kaip gaminti:
Saldžiąsias bulves nulupame, supjaustome vidutinio dydžio kubeliais, pabarstome druska, pipirais, pašlakstome aliejumi ir šauname į orkaitę, kepame 180 laipsnių orkaitėje maišant, kol pilnai suminkštėja ir apskrunda.
Perplauname konservuotus avinžirnius, beriame į orkaitę, barstome druska, mėgstamais prieskoniais, šiek tiek šlakstome aliejumi ir kepame apie 15 min. kelis kartus pavartant. Nepersistenkite, avinžirniai neturi sukietėti. Galima juos kepti kitoj skardoje, kartu su bulvėmis, tik trumpiau.
Išverdame bolivinę balandą. Baigiant virti ant balandos puodo dedame sietelį su brokoliais, uždengiame dangčiu, kad jie šiek teik apvirtų garuose. Keptuvėje pakepame riekelėmis supjaustytą tempę. Papriką supjaustome juostelėmis.
Visus padažo ingredientus sumaišome iki norimos konsistencijos (turi būti maždaug grietinės/jogurto tirštumo). Viską patiekiame gilioje lėkštėje ir apšlakstome padažu.
Skanaus!
Šių receptų publikavimas – ne pelno siekiančios organizacijos „Gyvi gali“ projekto „Nori gali“ dalis. Projektas įkvepia augalinio – sotaus ir skanaus – maisto atradimams. Kiekvieną savaitę mūsų portale ieškokite naujų ir įdomių receptų! Už šios savaitės receptą dėkojame tinklaraščiui @EverySpecialDay.