Iškilmingoje paminklo pašventimo ceremonijoje dalyvavo Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro generalinis direktorius dr. Arūnas Bubnys, Arkivyskupas metropolitas Gintaras Grušas, Lietuvos kariuomenės vadas generolas Raimundas Vaikšnoras, LR krašto apsaugos viceministrė Kamilė Gogelienė, pulkininko Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono kariai, Juozo Vitkaus-Kazimieraičio giminės ir artimieji ir kiti garbūs svečiai.
Lietuvos himnu, salvėmis, gėlėmis, prasmingais žodžiais ir tyliu susikaupimu buvo pagerbtas legendinis partizanų vadas, rašoma pranešime spaudai.
Iškilminga diena
Pasak LGGRTC vadovo dr. A. Bubnio, svarbiausios J.Vitkaus-Kazimieraičio savybės buvo nuolatinis žinių siekimas ir troškimas, darbštumas, pasišventimas savo šeimai, Tėvynei Lietuvai.
Ir nepaprastas organizuotumas, pasirenkant kovos kelią už laisvą Lietuvą, vienijant bendram tikslui Suvalkijos ir Dzūkijos krašto partizanus prieš okupantus.
Kovotojo už Lietuvos laisvę pulkininko Juozo Vitkaus-Kazimieraičio gyvenimas ir kova prieš 78 metus nutrūko Dzūkijos miškuose, kur jį pakirto klastinga priešo kulka.
Žymaus Lietuvos visuomenės veikėjo, rezistento, Pietų Lietuvos partizanų apygardos vado, Vyčio kryžiaus ordino kavalieriaus pulkininko J. Vitkaus-Kazimieraičio palaikų buvimo vietą daugiau nei pusę amžiaus dengė tamsi paslaptis.
Tik 2022 metų spalį Leipalingyje pagaliau jie buvo atrasti, bendradarbiaujant Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro Paieškų ir identifikavimo skyriaus istorikams kartu su archeologais, antropologais ir geros valios žmonėmis.
„Visų Jūsų begalinio atsidavimo, kruopštaus darbo bei rūpesčio dėka šiandien įvykusi iškilminga paminklo pašventinimo ceremonija liudija didžiulę Kazimieraičio pagarbą už visus išskirtinius jo nuopelnus Lietuvai, gaivina istorinę atmintį bei partizaninio judėjimo įprasminimą“, – į susirinkusius kreipėsi J.Vitkaus-Kazimieraičio atminimo draugijos pirmininkė Vilija Pranskienė.
Ji pabrėžė, kad ši diena – tai begalinio džiaugsmo diena visai Vitkų šeimai, o ypač dar gyviems 2 sūnums ir dukrai. Ir tai yra diena be galo svarbi ir partizaninio judėjimo įprasminimui ir visiems Lietuvos patriotams bei visuomenei.
„Visos Vitkų šeimos vardu, o taip pat pulkininko J.Vitkaus-Kazimieraičio atminimo draugijos vardu nuoširdžiausiai noriu Jums už viską padėkoti. Jūsų visų nuoširdaus ir pasiaukojamo darbo dėka po daugiau nei 70 metų nežinios, dabar surastas Kazimieraitis turi galimybę čia garbingai ilsėtis.
Džiugu, kad prie šito kapo, drįstu tai teigti, nes pati mačiau, dažnai ateina jaunos šeimos su vaikais, šio kapo ieško savanoriai, skautai, čia visada dega žvakutės.
Taigi visa tai tarnauja Lietuvos žmonių patriotiniam ugdymui. O J. Vitkaus-Kazimieraičio išskirtinė gyvenimo istorija įkvepia mus naujų iššūkių sprendimui“, – iškilmingo renginio dalyviams kalbėjo jo vaikaitė V. Pranskienė.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!