Daugelis šio daikto neskalbia reguliariai, o palieka jį gulėti skalbinių krepšyje ne vieną savaitę. Pasirodo, tai gali turėti skaudžių pasekmių.
Specialistai teigia, kad vonios kilimėlius kiekvienas turėtų skalbti kas vieną ar dvi savaites, tačiau atlikta apklausa atskleidė, kad tai daro vienetai, rašo nypost.com.
„Atlikus apklausą paaiškėjo, kad trečdalis žmonių vonios kilimėlius skalbia tik du kartus per metus“, – teigia švaros ekspertė Rikki Fothergill.
Profesionali namų tvarkytoja Bailey Carson „Insider“ teigė, kad vonios kilimėlyje yra daugiau bakterijų nei ant klozeto sėdynės.
Norint, kad vonios kambaryje neįsiveistų pelėsis, svarbu jį skalbti kuo dažniau, ypač artėjant žiemai.
„Svarbu atkreipti dėmesį, kad padidėjus drėgmės kiekiui juos gali tekti skalbti dažniau nei įprastai, kad neįsiveistų pelėsis“, – pažymėjo B. Carson.
Kitas būdas apsisaugoti nuo pelėsio – įsigyti kilimo patiesalą ir padėti jį po vonios kilimėliu. Jie gali padėti sustabdyti pelėsio augimą, be to, juos galima skalbti atskirai.
Ką daryti?
Jei norite būti visiškai užtikrinti, kad kilimėlyje ar po juo nesiveistų pelėsis, patariama pakabinti jį išdžiūti tarp maudynių vonioje ar duše.
Skalbdami kilimėlį būtinai atkreipkite dėmesį į medžiagą, iš kurios jis pagamintas. Nors kai kuriuos kilimėlius galima drąsiai dėti į skalbimo mašiną, jei jūsų kilimėlis yra ryškios spalvos, rekomenduojama jį skalbti švelniu ciklu, kad šis neišbluktų.
„Iš kietesnių, šiurkštesnių medžiagų pagamintus kilimėlius reikia plauti atsargiau, kad jų nesugadintumėte. Juos geriau kruopščiai nuvalyti šluoste, o ne skalbti skalbimo mašinoje kaip įprastą medvilninį kilimėlį“, – pridūrė ekspertė.
Vonios kambarys nėra vienintelė vieta namuose, kur knibžda bakterijos. Anksčiau sveikatos ekspertas Jordanas Haworthas „TikTok“ pasidalintame vaizdo įraše atskleidė, ant kokių daiktų veisiasi daugiausiai bakterijų.
Tikra bakterijų veisykla yra batai, mikrobangų krosnelė, kempinės, pjaustymo lentelės, šaldytuvas, vonios rankšluosčiai, šviesos jungikliai ir nuotoliniai televizoriaus pulteliai. Ant pastarųjų bakterijų yra 20 kartų daugiau nei ant klozeto sėdynės.