Už klausimo išbraukimą balsavo 50 Seimo narių, prieš – 60, susilaikė 7 parlamentarai.
Parlamentarė kritikavo, kad siūlymas papildyti Seimo darbotvarkę projektu dėl apkaltos Seimo seniūnų sueigai buvo pateiktas tik pirmadienio vakarą. Todėl, pasak jos, R. Žemaitaitis neturėjo laiko pasiruošti.
„Siūlyčiau frakcijos vardu išimti Žemaitaičio apkaltos klausimą, nes, kaip ir minėjau Seimo seniūnų sueigoje, medžiaga buvo išsiųsta seniūnams, bet ne Seimo nariams, berods, 18 val. 19 min. (...) Seimo narys Žemaitaitis nespėjo susipažinti per šiąnakt, nežinodamas, kad yra įtraukta, nes tiesiog jau paryčiais buvo paskelbta išbraukti“, – Seimo posėdžio metu paaiškino A. Širinskienė.
ELTA primena, kad rugpjūčio pabaigoje susirinkusi koalicinė taryba sutarė inicijuoti apkaltą antisemitiniais pareiškimais pasižymėjusiam Seimo nariui R. Žemaitaičiui.
Tačiau tokią iniciatyvą Seimo opozicija vertina atsargiai. Seimo opozicija abejoja, ar valdančiųjų inicijuojama apkalta antisemitiniais pasisakymais pasižymėjusiam parlamentarui Remigijui Žemaitaičiui turi realų teisinį pagrindą.
R. Žemaitaitis savo antisemitiniais pareiškimais papiktino tarptautinę bendruomenę. Politikas apkaltino žydus esą vykdžius lietuvių holokaustą.
Ažiotažą savo pasisakymais „Facebook“ socialiniame tinkle R. Žemaitaitis sukėlė ir anksčiau. Politikas pasidalijo įrašu apie netoli Betliejaus, Palestinoje, Izraelio nugriautą mokyklą ir pareiškė, kad „be Putino dar vieni gyvuliai atsirado Pasaulyje – Izraelis“.
Po R. Žemaitaičio pasisakymų kilo tarptautinio pasipiktinimo banga: į pareiškimus netruko sureaguoti Izraelio, Vokietijos, JAV ir Nyderlandų ambasados bei Amerikos žydų komitetas (AJC), pasmerkę Seimo nario teiginius ir reikalaudami viešo atsiprašymo.
Sureagavo ir R. Žemaitaičio bendražygiai – po ažiotažą sukėlusios istorijos partija „Laisvė ir teisingumas“ sustabdė R. Žemaitaičio narystę.
Generalinė prokuratūra dėl parlamentaro antisemitinių pareiškimų yra pradėjusi ikiteisminį tyrimą.