Portalas „IFL Science“ apžvelgia penkias iš pačių paslaptingiausių vietų, įskaitant Svalbardo pasaulinę sėklų saugyklą, kurioje laikomi ateities pasėlių ištekliai, pavojingąją Gyvačių salą Brazilijoje, kurioje gyvena mirtinos gyvatės, taip pat paslaptingąją Siono Marijos bažnyčią Etiopijoje, kur, kaip manoma, saugoma legendinė Sandoros skrynia.
Šiaurės Sentinelų sala
Bengalijos įlankoje esančioje Šiaurės Sentinelio saloje gyvena labiausiai izoliuota pasaulyje žmonių grupė. Viena iš nedaugelio išlikusių nekontaktuotų genčių, Sentinelų gentis yra aršiai priešiška pašaliečiams ir savo mažą, džiunglėmis apaugusią salą saugo mirtina jėga.
Maždaug tokio pat dydžio kaip Manhatanas, Šiaurės Sentinelis yra bene garsiausia iš Andamanų salų, išgarsėjusi dėl kelių pražūtingų ir neapgalvotų bandymų aplankyti rojaus kampelį. Paskutinis iš jų įvyko 2018 m., kai Sentinelų gyventojai nužudė amerikietį misionierių, kuris artėjo prie jų tėvynės, matyt, norėdamas atversti juos į krikščionybę.
Tiesą sakant, sentikiai išmintingai elgiasi taip aršiai priešindamiesi lankytojams, nes vakariečių įvežti virusai ir kiti patogenai gali lengvai sunaikinti izoliuotą gentį, neturinčią imuniteto šioms ligoms. Todėl, siekdama apsaugoti juos visus, Indijos pakrančių apsauga dabar patruliuoja Bengalijos įlankos vandenyse ir griežtai draudžia lankytis Šiaurės Sentinelų saloje.
Vatikano slaptoji saugykla
XVII a. pradžioje įkurtas Vatikano slaptasis archyvas, kuris 2019 m. pervadintas Vatikano Apaštališkuoju archyvu, buvo pastatytas visų popiežių asmeniniams dokumentams saugoti. Daugiau nei 250 metų šie dokumentai buvo visiškai užantspauduoti, tačiau 1881 m. popiežius Leonas XIII pagaliau sušvelnino tam tikrus apribojimus ir leido atrinktai katalikų mokslininkų grupei patekti į saugyklą.
Tačiau iki šiol archyvas lieka uždarytas visiems turistams, o žurnalistams į jį taip pat draudžiama įeiti. Įleidžiami tik labai nedaug kruopščiai akredituotų religijos mokslininkų, ir net jiems draudžiama naršyti kolekciją.
Pasaulio pabaigos sėklų saugykla
Šis saugomas objektas, oficialiai vadinamas Svalbardo pasauline sėklų saugykla, yra Špicbergeno saloje – šiauriausioje nuolat gyvenamoje Žemės vietoje. Giliai už poliarinio rato esančioje saugykloje, populiariai pavadintoje „Doomsday Vault“, saugomos daugiau kaip 1,3 milijono augalų ir pasėlių rūšių sėklos iš viso pasaulio.
Įrenginys, iškaltas uoloje, yra daugiau kaip 100 metrų kalno viduje ir buvo pastatytas taip, kad atlaikytų žemės drebėjimus, branduolines atakas ir kylantį jūros lygį. Jis taip pat gerai apsaugotas nuo mikrobų ir kitų nepageidaujamų lankytojų, įskaitant žmones.
Gyvačių sala
Ilha da Queimada Grande, dar vadinama Gyvačių sala, maždaug prieš 11 tūkst. metų atsiskyrė nuo žemyninės Brazilijos dalies ir tuomet vietinės gyvatės pradėjo evoliucionuoti gerokai pavojingiau nei jų kolegės žemyne. Šios neįtikėtinai pavojingos gyvatės, ilgainiui virtusios dabar žinomomis auksinėmis lancetinėmis viparijomis, turi nuodų, galinčių ištirpdyti žmogaus kūną ir per valandą sukelti mirtį.
Pasak legendos, paskutinis nuolatinis salos gyventojas buvo švyturio prižiūrėtojas, kurio visą šeimą 1920 m. išžudė gyvatės. Nuo to laiko gyvatės visiškai užvaldė salą – kai kuriais duomenimis, dabar kiekviename kvadratiniame salos metre gyvena po vieną gyvatę.
Atsižvelgiant į vietinės gyvūnijos keliamą pavojų, joks sveiko proto žmogus nenorėtų lankytis Ilha da Queimada Grande – net jei ir būtų leista. Dėl akivaizdžių priežasčių Brazilijos vyriausybė uždraudė bet kam įkelti koją į Gyvačių salą, nors kai kuriems mokslininkams leidžiama tyrinėti gyvates, jei juos lydi gydytojas.
Siono Marijos bažnyčia
Indiana Džounsas galbūt rado Šventąjį Gralį Petroje, Jordanijoje, tačiau legenda byloja, kad Sandoros skrynia iš tikrųjų yra Aksumo (Etiopija) bažnyčioje. Kaip ir filme, sakoma, kad šios religinės relikvijos saugotojams draudžiama palikti skrynią ir jie esą yra apmokyti nužudyti visus, bandančius į ją patekti plikomis rankomis.
Iš tikrųjų Siono Dievo Motinos Marijos bažnyčioje esantis garbinamas objektas greičiausiai yra skrynios kopija, kuri gali egzistuoti, bet gali ir neegzistuoti. Tačiau, kadangi niekam iš šiuo metu gyvų žmonių nebuvo suteiktas leidimas įeiti į bažnyčią, sunku tiksliai žinoti, kas joje yra.