Antakalnio kapinių kvartalas, geriau žinomas kaip Menininkų kalnelis – ypatinga vieta, tai nekropolis, kur amžinojo poilsio atgulė garsiausi Lietuvos aktoriai, menininkai, politikai, profesoriai, visuomenės veikėjai ir kiti.
Čia stovi paminklai, skirti atminti už Lietuvos nepriklausomybę žuvusiuosius 1991 m. sausio 13-ąją, 1991 m. liepos 31-ąją ir 1991 m. rugpjūčio 21-ąją, kiti monumentai, menantys svarbiausias Lietuvos istorijos datas.
Ne vieno čia palaidoto žymaus žmogaus kapą puošia ištaigingi antkapiai ir paminklai – pagarbos ženklas velionio indėliui savo Tėvynei įvairiose srityse.
Algimantas Raudonikis
Vienas garsiausių Lietuvos kompozitorių, sukūręs 700 įvairių žanrų kūrinių, per gyvenimą surengęs apie 400 autorinių koncertų. Didžiąją A. Raudonikio kūrybos dalį sudarė estradinė muzika.
Kompozitoriaus gyvybė užgeso 2023 m. spalio 20-ąją, einant 90-uosius metus. A. Raudonikis Antakalnio kapinėse amžinojo poilsio atgulė šalia savo žmonos, gydytojos Aldonos Raudonikienės.
Jurga Ivanauskaitė
Jurga Ivanauskaitė buvo viena žymiausių praėjusio amžiaus pabaigos ir šio amžiaus pradžios Lietuvos rašytojų, dailininkė, keliautoja. J. Ivanauskaitė buvo apdovanota Lietuvos nacionaline meno ir kultūros premija, 2007-aisiais išrinkta Metų moterimi.
J. Ivanauskaitė mirė 2007-aisiais Vilniuje, savo namuose, po kovos su sunkia onkologine liga. Rašytoje mirė sulaukusi 45-erių.
Vytautas Kernagis
Vytautas Kernagis – garsus Lietuvos muzikantas, dainuojamosios poezijos kūrėjas ir atlikėjas, režisierius, televizijos laidų vedėjas, laikomas dainuojamosios poezijos pradininku Lietuvoje. Per gyvenimą sukūrė maždaug 200 dainų.
Maestro mirė 2008 m. kovo 15-ąją, eidamas 57-uosius metus po sunkios ligos – skrandžio vėžio.
Vytautas Šapranauskas
Vytautas Šapranauskas buvo aktorius, televizijos laidų vedėjas ir humoristas. Mokėsi Lietuvos valstybinėje konservatorijoje.
V. Šapranauskas ilgą laiką dirbo TV3 televizijos laidose. Vedė laidas „Šapro šou“, „Puikusis šou“, „Šok su manimi“, „Chorų karai“, „Auksiniai svogūnai“. Vienas garsiausių Lietuvos humoristų mirė 2013-ųjų balandžio 18 d. Vilniuje.
Vytautas Šerėnas
Vytautas Šerėnas – ekonomikos mokslų daktaras, humoristas, daugeliui geriausiai žinomas kaip „Dviračio žinių“ vedėjas. 2002 m. V. Šerėnas kaip nepriklausomas kandidatas kandidatavo į Lietuvos prezidentus ir surinkęs beveik 8 proc. balsų liko ketvirtas.
V. Šerėno gyvybė užgeso 2019-ųjų gegužės 10-ąją sustojus širdžiai. Humoristui buvo 59-eri.
Gintaras Ruplėnas
Gintaras Ruplėnas buvo garsus Lietuvos televizijos prodiuseris, šou verslo atstovas, renginių vedėjas, humoristas, „Dviračio žinių“ veidas, nors buvo įgijęs teisininko specialybę.
Nuo 1986 metų dirbo šou grupėje „Dviratis“, nuo 1993 metų – televizijos laidose „Dviračio šou“, „Pusę per pusę“, „Dviračio žinios“. Kurį laiką G. Ruplėnas buvo radijo stoties „Radiocentras“ programų direktoriumi.
G. Ruplėnas mirė 2014-ųjų birželį, humoristui viešbutyje Jordanijoje netikėtai sustojo širdis. Antakalnio kapinėse šalia G. Ruplėno atgulė ir netikėtai šių metų kovą miręs jo sūnus Domantas.
Nelly Paltinienė ir Arvydas Paltinas
Nelly Paltinienė – legendinė Lietuvos estrados atlikėja, dainuoti pradėjusi dar 1951 metais. 2009-aisiais N. Paltinienė buvo įtraukta į Lietuvos rekordų knygos Mano skyrių kaip daugiausia metų dainuojanti solistė. 2011-ųjų spalį dainininkė minėjo sceninės veiklos šešiasdešimtmetį.
N. Paltinienės gyvybė užgeso 2020 m. vasario 29 d., Vokietijoje, paskutinius gyvenimo metus ji kovojo su klastinga liga. Amžinojo poilsio Antakalnio kapinėse ji atgulė tų pačių metų birželį.
Jos vyras Maestro Arvydas Paltinas, Lietuvos choro ir orkestro dirigentas, pedagogas, dažnai koncertavęs su žmona N. Paltiniene. Jis mirė 2021 m. vasario 1 d., Vokietijoje, buvo palaidotas šalia žmonos.
Virgilijus Noreika
Virgilijus Noreika buvo vienas garsiausių Lietuvos operos solistų, tenoras. Aktyviai koncertavo ir Lietuvoje, ir užsienyje, už savo veiklą buvo apdovanotas daugybe apdovanojimų.
V. Noreika mirė 2018 m. kovo 3-ąją, sulaukęs 82-ejų, po ilgos kovos su klastinga liga – vėžiu.
Remigijus Sabulis
1954 m. Kaune gimęs aktorius Remigijus Sabulis savo gyvenimą paskyrė aktorystei – kino aktoriaus karjerą pradėjo dar 1979 m. Už vaidmenį Algimanto Puipos filme „Nuodėmės užkalbėjimas“ buvo apdovanotas „Sidabrine gerve“.
R. Sabulis sukūrė daugybę vaidmenų serialuose, filmuose ir spektakliuose. Jo gyvybė užgeso 2019-ųjų gruodžio pabaigoje, jam buvo 65-eri.
Juozas Meškauskas
Juozas Meškauskas – Lietuvos teatro ir kino aktorius, režisierius, suvaidinęs daugybėje legendinių Lietuvos kino filmų ir spektaklių. 2006 m. už nuopelnus J. Meškauskas buvo apdovanotas Lietuvos Didžiojo Kunigaikščio Gedimino ordino medaliu.
Legendinis, vienas iškiliausių Lietuvos vyresnės kartos aktorių mirė 2019 m. birželio 12-ąją Vilniuje, eidamas 93-uosius metus.
Jurgis Mikelaitis
Garsus lietuvių kilmės kino ir teatro aktorius Jurgis Mikelaitis (George Mikell) suvaidino daugiau nei 30 filmų ir televizijos serialų, juose filmavosi su pasaulinio garso aktoriais. J. Mikelaitis 2018-aisiais įsteigė savo vardo stipendiją Lietuvos muzikos ir teatro akademijos studentams.
Jo gyvybė užgeso 2020 m. gegužės 12 d., Londone. Jam buvo 91-eri. Amžinojo poilsio aktorius atgulė Tėvynėje, Antakalnio kapinių Menininkų kalnelyje.
Remigijus Valiulis
Remigijus Valiulis – Lietuvos lengvaatletis, 1980 m. vasaros Olimpinėse žaidynėse Maskvoje iškovojęs aukso medalį bėgimo estafete 4x400 rungtyje. R. Valiuliui iki šiol priklauso Lietuvos 400 m bėgimo rekordas, per karjerą šį rekordą jis pagerino aštuonis kartus.
Baigęs sportininko karjerą, R. Valiulis dirbo treneriu, dėstytojavo. R. Valiulis mirė 2023 m. liepos 19 d., Vilniuje, eidamas 64-uosius metus.
Algirdas Mykolas Brazauskas
Vaikštant po Antakalnio kapines galima išvysti primojo nepriklausomybę atkūrusios Lietuvos prezidento Algirdo Mykolo Brazausko kapą – iš tolo akį traukia A. M. Brazausko biustas. Jis buvo atidengtas praėjus metams po jo mirties.
1932 m. Rokiškyje gimęs A. M. Brazauskas prezidento pareigas ėjo nuo 1993 m. iki 1998 m. Pirmasis nepriklausomybę atkūrusios Lietuvos prezidentas mirė 2010-aisiais.
Adolfas Ramanauskas-Vanagas
Adolfas Ramanauskas-Vanagas – Lietuvos partizanų vadas, generolas, kovojęs su sovietų okupantais. 2018-aisiais Seimo pripažintas Lietuvos valstybės vadovu.
1957 m. A. Ramanauskui-Vanagui LTSR Aukščiausiasis Teismas skyrė mirties bausmę, tų pačių metų lapkritį bausmė buvo įvykdyta. Partizanų vado palaikai rasti tik 2018-aisiais Našlaičių kapinėse Vilniuje, tais pačiais metais jo palaikai buvo perlaidoti Antakalnio kapinėse.
Romualdas Ozolas
Romualdas Ozolas – žymus Lietuvos politikos veikėjas, Nepriklausomybės akto signataras, buvęs Seimo narys.
R. Ozolas parašė kelias dešimtis knygų, už nuopelnus Lietuvai jis buvo apdovanotas Didžiojo Lietuvos Kunigaikščio Gedimino Antrojo laipsnio ordinu. Jo gyvybė užgeso 2015-aisiais.
Vladas Terleckas
1939 m. rugsėjo 13-ąją gimęs Vladas Terleckas aktyviai dalyvavo Sąjūdžio veikloje, buvo Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo deputatas, Kovo 11-osios Akto signataras, ekonomistas, padėjęs atkurti Lietuvos banką ir nacionalinę valiutą litą.
V. Terleckas buvo apdovanotas Lietuvos nepriklausomybės medaliu, ordinu „Už nuopelnus Lietuvai“, Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimo medaliu, Vlado Jurgučio premija. Jo gyvybė užgeso šių metų rugsėjį, einant 85-uosius metus.
Saulius Pečeliūnas
Lietuvos politikas, Kovo 11-osios akto signataras, Seimo narys Saulius Pečeliūnas už savo darbus buvo apdovanotas Lietuvos Nepriklausomybės medaliu, Lietuvos Didžiojo Kunigaikščio Gedimino ordino Komandoro kryžiumi.
S. Pečeliūnas bendradarbiavo leidžiant pogrindinį leidinį „Lietuvos katalikų bažnyčios kronika“, jis taip pat buvo derybų su Rusijos Federacija dėl okupacinės kariuomenės išvedimo iš Lietuvos delegacijos narys. S. Pečeliūnas mirė praėjusių metų gruodį, eidamas 68-uosius metus.
Tadas Tumas
Tadas Tumas, slapyvardžiu Milžinas – pirmasis kare Ukrainoje žuvęs lietuvis karys savanoris. Kremavus jo kūną, urna su pelenais iš Ukrainos buvo atvežta į Lietuvą, jis palaidotas Antakalnio kapinėse.