• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Singapūrui susiduriant su rekordiniu sukčiavimo atvejų skaičiumi, šis Azijos miestas antradienį pranešė svarstąs galimybę sukčiautojus bausti fiziniu smurtu – nuplakimu. 

Singapūrui susiduriant su rekordiniu sukčiavimo atvejų skaičiumi, šis Azijos miestas antradienį pranešė svarstąs galimybę sukčiautojus bausti fiziniu smurtu – nuplakimu. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Policijos duomenimis, 2024 metais dėl sukčiavimo atvejų miestas ir jo gyventojai prarado mažiausiai 1,1 mlrd. Singapūro dolerių (780 mln. JAV dolerių), o tai yra 70 proc. daugiau nei ankstesniais metais. 

REKLAMA

„Svarstysime galimybę už tam tikrus su sukčiavimu susijusius nusikaltimus skirti bausmę rykštėmis, nes pripažįstame, kad tokie nusikaltimai gali padaryti didelę žalą“, – sakė Singapūro vidaus reikalų ir socialinės bei šeimos plėtros valstybės ministrė Sun Xueling.

Nors bankininkystės sektorius yra įdiegęs keletą apsaugos nuo sukčiavimo priemonių, sukčiai tobulina savo taktiką. 

REKLAMA
REKLAMA

„Jie pradėjo prašyti aukų konvertuoti pinigus į kriptovaliutas prieš atliekant pervedimus ir taip išvengti mūsų bankų apsaugos priemonių“, – pridūrė ministrė. 

Pasak jos, sukčiavimas kriptovaliutomis sudaro beveik 25 proc. visų apgavysčių nuostolių. 

Sun Xueling įspėjo Singapūro gyventojus apskritai vengti kriptovaliutų. 

Ji nurodė, kad per pastaruosius metus pranešimų apie sukčiavimą tokiose platformose kaip „Telegram“ padaugėjo beveik dvigubai. Ji pridūrė, kad sukčiai dažniausiai renkasi „Telegram“ dėl naudotojams suteikiamo anonimiškumo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sun Xueling paragino „Telegram“ imtis griežtesnių priemonių žmogaus tapatybei patvirtinti ir pridūrė, kad Singapūro vyriausybė taip pat ketina imtis atitinkamų veiksmų. 

Pastaraisiais metais Singapūro valdžios institucijos sustiprino visuomenės švietimą apie sukčiavimą ir jo atvejus. Taip pat bus įkurta nacionalinė karštoji linija, kuria galima pranešti apie sukčiavimą.

REKLAMA

2020-aisiais Singapūro vyriausybė pristatė programėlę „ScamShield“, kuria naudotojai gali tikrinti, jų manymu, įtartinus skambučius, interneto svetaines ir žinutes. 

Pernai tuometinis Singapūro ministras pirmininkas Lee Hsien Loongas vietos žiniasklaidai atskleidė, kad jis taip pat pateko į sukčių pinkles, kai negavo internetu užsakytos prekės. 

REKLAMA

Pasak jo, ši problema kai kuriais atvejais paliečia beveik visus visuomenės sektorius. 

Pastaraisiais metais Pietryčių Azijoje padaugėjo kibernetinių sukčių centrų, kurie stengiasi į savo gretas privilioti užsieniečius.

Jungtinių Tautų (JT) duomenimis, vien tik Mianmaro sukčiavimo kompleksuose gali dirbti iki 120 tūkst. žmonių, kurių dauguma, kaip pranešama, yra kinai. 

Praėjusį mėnesį šimtai Kinijos piliečių iš Mianmaro per Tailandą buvo išsiųsti atgal į savo šalį. Manoma, kad vykdant kovą su tarptautiniu nusikalstamumu planuojama repatrijuoti dar tūkstančius žmonių, įstrigusių stovyklose Tailando ir Mianmaro pasienyje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų