„Vyksta diskusijų labai daug, įskaitant su socialinių tinklų vadovais, kurie teigia visada diskusijose, kad jie tarsi kovoja su tais negatyviais reiškiniais, bet, aišku, kiekvienas iš mūsų apie tai turi savo nuomonę. Todėl, kad matome, kaip kartais lengvai yra blokuojama bet kokia informacija, susijusi su karu Ukrainoje, kuri atskleidžia, tarkime, ar Rusijos žiaurybes, ar panašius dalykus, ir kaip kartais ilgai užtrunka, kol išnyksta informacija, kuri yra akivaizdus feikas (klastotė) ir kuri turėtų būti panaikinta labai greitai“, – sakė ji.
Taip premjerė komentavo dezinformacijos analizės centro Debunk.org pranešimus apie Baltijos šalyse ir Lenkijoje metų pradžioje prasidėjusią ir toliau plintančią dezinformacinę ataką, kuria siekiama iš gyventojų išvilioti pinigus pasinaudojant žinomais visuomenės žmonėmis – nuo pramogų pasaulio atstovų iki sportininkų, politikų ir netgi Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Lenkijos premjerų ar prezidentų.
I. Šimonytė atkreipė dėmesį, kad kalbama ne apie atvejus, kuomet kenkiama politikų ar kitų žinomų žmonių reputacijai, tačiau jais pasinaudojant bandoma daryti žalą socialinių tinklų vartotojams.
„Viena vertus, nesinori, kad tai būtų cenzūra, nes cenzūroje dalis iš mūsų gyveno ir žino, kaip tai atrodo, kada yra redaguojamas turinys ir žmonėms neleidžiama pasakyti savo nuomonės, bet, kita vertus, melas nėra nuomonė, žmonių klaidinimas yra nusikaltimas, tarkime, ar kažkokių antisemitinių, ar homofobinių, ar kažkokių kitų išpuolių organizavimas per socialines platformas taip pat yra nusikaltimas“, – pabrėžė Vyriausybės vadovė.
Pasak I. Šimonytės, valstybėms reikės surasti „kažkokius kitokius sąveikos būdus“ su didžiosiomis socialinėmis platformomis. Ji pabrėžė, kad toks koordinavimas turėtų vykti ir per Europos Sąjungos institucijas.
„Manau, kad tai bus vienas iš labai svarbių klausimų ir Europos parlamento rinkimuose“, – sakė ji.