Pasak jos, nepaisant to, kad svarbiam „Teltonikos“ projektui buvo paskirti žmonės ministerijose, įskaitant ir Vyriausybės kanceliariją, „biurokratinė raidė sugebėjo grumstą po vežimu padėt“.
„Jau šiandien pat mano prašymu buvo aptarti ir sutarti sprendiniai, kurie panaikins ginčą tarp kelių ir kabelių.
Kalbėjausi ir su p. A. Paukščiu. Ilgai esam pažįstami ir manau, kad bendraminčiai. Didžiuojuosi tuo, ką „Teltonika“ yra sukūrusi, ir jų ambicija. Apgailestauju, kad neindikavo savo susikaupusio rūpesčio man asmeniškai, tikrai galėjo. Bet kadangi visada problemas sprendžiu, tai sprendžiam ir šitą. Dalis sprendimų jau aiškūs“, – teigė laikinai premjerės pareigas einanti I. Šimonytė.
Kitos temos, jos teigimu, bus aptartos pirmadienį su visomis susijusiomis ministerijomis, įmonėmis ir Vilniaus miestu.
„Projektas per svarbus ir per brangus, kad kabotų laukdamas gelbėjimo“, – apibendrino I. Šimonytė.
Nebus sukurta 6 tūkst. darbo vietų?
I. Šimonytė: sprendimai reikalingi išspręsti „Teltonikos“ situaciją jau aptarti ir netrukus bus parengti
ELTA primena, kad „Teltonika“ grupės įmonės „AGP Investments“ vadovas A. Paukštys penktadienį pranešė, jog šalyje trūkstant elektros pajėgumų, Ekonomikos ir inovacijų ministerijai (EIM) stabdant žemės paskirties keitimą į skirtą pramonei, aukštųjų technologijų įmonė „Teltonika“ stabdo Taivano puslaidininkių lustų gamyklos statybas Vilniuje.
„Stabdomos Teltonika THTH aukštųjų technologijų parko 10 gamyklų investicijos 55 ha teritorijoje, kurias buvo numatyta įgyvendinti iki 2028 m.“, – teigė jis.
Pasak A.Paukščio, sustabdžius statybas, nebus sukurta 6 tūkst. darbo vietų su vidutiniais 10 tūkst. eurų per mėnesį atlyginimais, kasmet nebus sukurti keli milijardai eurų Lietuvos bendro vidaus produkto (BVP) ir nebus sukurta nauja Puslaidininkių Lustų pramonė Lietuvoje – teks nutraukti projektavimo paslaugų pirkimo sutartį iš Taivano lustų gamykloms.
Verslininko teigimu, pagrindinė to priežastis – Lietuvoje trūksta 63 megavatų (MW) galios elektros pajėgumų, kuriuos įrengti iki 2027 m. „nebeliko vilties“, nepaisant to, kad EIM įmonei žadėjo „žalią“ koridorių investicijoms. Taip pat, anot A. Paukščio, per ilgai trunka žemės sklypų statyboms paskirties keitimas į pramoninę.
Verslininko teigimu, Energijos skirstymo operatoriaus (ESO) prašyta įrengti elektrinę, kuri elektrą gamintų iš gamtinių dujų, tačiau to neleidžia aplinkosauginiai reikalavimai.
Tuo metu Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorė „Litgrid“ tvirtina, kad kliūčių tiekti elektros energiją bendrovės „Teltonika“ aukštųjų technologijų parkui Vilniuje, nėra.