• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vaikams grįžus į mokyklas, koronaviruso židiniais neretai tampa klasės arba ištisos mokyklos. Visgi vaikų tėvai nėra linkę skiepyti savo atžalų. Premjerė Ingrida Šimonytė teigia, kad persirgusių koronavirusu vaikų sparčiai daugėja, tad jų neskiepijant, jauniausių šalies gyventojų imunizacija įvyks sunkiuoju būdu – persirgus koronavirusu.

Vaikams grįžus į mokyklas, koronaviruso židiniais neretai tampa klasės arba ištisos mokyklos. Visgi vaikų tėvai nėra linkę skiepyti savo atžalų. Premjerė Ingrida Šimonytė teigia, kad persirgusių koronavirusu vaikų sparčiai daugėja, tad jų neskiepijant, jauniausių šalies gyventojų imunizacija įvyks sunkiuoju būdu – persirgus koronavirusu.

REKLAMA

„Už vaikus iki 16 metų sprendimus priima tėvai ir čia yra tam tikras tėvų požiūrio klausimas. Aš siūlyčiau pasižiūrėti į statistiką. Dabar amžiaus grupėje, kuri gali būti paskiepyta, nuo 12 iki 15 metų, šios amžiaus grupės vaikų, kurie yra persirgę pastaruoju metu, jau yra keliolika procentų.

Jeigu tie vaikai būtų buvę paskiepyti, tai aišku, kad didelė dalis jų nebūtų net ir užsikrėtusiu. Gerai, jei viskas gerai baigiasi, jei ligos simptomai buvo švelnūs ir kažkokių nepageidaujamų reiškinių neliko. Bet garantijos, kad taip bus, niekas negali duoti. Imunizacija tokiu atveju veikiausiai įvyks sunkiuoju būdu – per užsikrėtimus, kadangi dabar trečdalis kiekvieną dieną užsikrečiančių atvejų yra vaikai ir paaugliai iki 18 metų“, – Seime antradienį kalbėjo premjerė I. Šimonytė.

REKLAMA
REKLAMA

Nors neranda būdų skatinti vaikų vakcinaciją, Vyriausybė ieško kelių, kaip paspartinti senjorų skiepijimą. Seimas antradienį spręs dėl 100 eurų išmokos nepasiskiepijusiems senjorams, taip norint juos paskatinti vakcinuotis. Išmoka būtų skiriama 75 metų ir vyresniems gyventojams. Premjerė tikina, kad ši grupė pasirinkta neatsitiktinai – paskiepytųjų skaičius šioje grupėje mažiausias, o mirtingumas bene didžiausias. 

REKLAMA

Užfiksuoti 1768 nauji susirgimai koronavirusu, dar 16 mirčių

Praėjusią parą nustatyti 1768 nauji COVID-19 atvejai, mirė 16 žmonių, antradienį pranešė Statistikos departamentas. Tarp mirusiųjų nuo COVID-19 buvo nepaskiepyta arba paskiepyta nepilnai 13 žmonių. Praėjusią parą 2298 žmonės paskiepyti pirmąja vakcinos doze. Iš viso per parą paskiepyta 6014 žmonių.

Ligoninėse šiuo metu gydomi 1461 COVID-19 sergantys žmonės – keliomis dešimtimis mažiau nei ankstesnę parą, 139 iš jų – reanimacijoje. Šalyje praėjusią parą atlikta 11,5 tūkst. molekulinių (PGR) ir 11,9 tūkst. antigeno tyrimų dėl įtariamo koronaviruso.

REKLAMA
REKLAMA

Ligoninės ir mirtys

Praėjusią parą į ligonines dėl COVID-19 paguldyta 140 žmonių – beveik keturiomis dešimtimis daugiau nei ankstesnę parą.

90 pacientų taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija, deguonis papildomai tiekiamas 1,2 tūkst. žmonių.

Per pandemijos piką šių metų sausį pacientų skaičius ligoninėse buvo pasiekęs 2,6 tūkst., dėl to teko reguliariai mažinti kitų medicinos paslaugų prieinamumą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Per praėjusią parą daugiausiai mirčių fiksuota 90–99 metų amžiaus grupėje – keturios. Po tris žmones mirė 60–69 ir 50–59 metų amžiaus grupėse, po du – 80–89, 70–79, 40–49 metų amžiaus grupėse.

Pilnai paskiepyti iš jų buvo trys: po vieną 90–99, 70–79 ir 60–69 metų grupėms priklausantį žmogų.

Nuo COVID-19 ligos iki šiol iš viso Lietuvoje mirė 5282 žmonės, iš jų pilnai paskiepyti buvo 170. Tiesiogiai ir netiesiogiai su COVID-19 siejama 10,3 tūkst. mirčių.

REKLAMA

Vakcinacija

Iki šiol mažiausiai viena vakcinos doze paskiepyta 1 mln. 768 tūkst. žmonių, pilnai vakcinuota – beveik 1 mln. 637 tūkstančiai.

Sustiprinančią skiepo dozę praėjusią parą gavo 1232 žmonės, iš viso iki šiol pakartotinai paskiepyta 40,1 tūkst. žmonių. 

Iš viso Lietuvoje iki šiol gauta per 5,2 mln. vakcinos dozių, skiepijimui sunaudota beveik 3,3 mln. dozių. Nepanaudota šiuo metu yra apie 1,9 mln. dozių.

REKLAMA

Epidemiologinė situacija

14 dienų naujų susirgimų koronavirusu skaičius 100 tūkst. gyventojų pasiekė 966,7 atvejo. Septynių dienų teigiamų diagnostinių testų rodiklis išliko nepakitęs ir siekia 10,7 procento.

Iš viso Lietuvoje nuo pandemijos pradžios COVID-19 susirgo 355 tūkst. žmonių, iš jų tebeserga 22 tūkstančiai.

O aš siūlyčiau neliesti vaikų ir nesikišti į šeimu reikalus, yra tėvai, globėjai jie turi nuspręsti, kaip pasielgti,o dar kai esi bergždžia, nežinai ką reiškia tėvams vaikų ateitis, kitos šalys jau nutraukia vaikų skiepus dėl vaikų ateities, kažkada jie bus nebevaikai ir tėvams tai aktualu šis klausimas, tikriausia, jus panele ne atsakysite už padarytas klaidas?
Kam kalbėt , o premjerei reiktų patylėti , kai kalba eina apie vaikų vakcinaciją ! Niekada vaikai nebuvo skiepijami eksperimentinėm vakcinom , buvo skiepijami tam tikslui paruoštuose kabinetuose , kur buvo užtikrintas sterilumas , buvo sukomplektuoti prieššokiniai paketai , kad esant reikalui būtų po ranka . Dabar gi skiepijama vos ne lauko sąlygomis ( palapinėse , autobusuose ir t.t.) Labai abejotina ar turimos priemonės pirmajai pagalbai . Negana naikinami senoliai , tai jau kėsinamasi į vaikus ! Stebiuosi , kad į tai nereaguoja netgi vadovaujantys pediatrai ?! Gerai pagalvokit , gerbiamieji !
Pati tegul skiepyja savo ,pirma,vaikus.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų