Dubline rugpjūčio 23 dieną Baltijos kelio 25-metį kartu minės Lietuvos, Latvijos ir Estijos ambasados bei Airijos lietuvių, latvių ir estų bendruomenės. Renginiuose Dublino centre miesto gyventojams ir svečiams bus pristatyta unikali valstybių kelio į laisvę istorija. Miesto gatvėmis nusidrieks simbolinė žmonių grandinė, vyks specialus bėgimas, tradicinius gaminius mugėje siūlys Baltijos šalių amatininkai bei prekeiviai. Renginio dalyvius linksmins šių šalių folkloro ansambliai. Su istorine prieš ketvirtį amžiaus vykusia akcija Airijos sostinės gyventojai bei svečiai taip pat galės susipažinti unikalių nuotraukų parodoje.
Trijų Baltijos valstybių bendruomenių Prancūzijoje iniciatyva rugpjūčio 23 dieną pačioje Paryžiaus širdyje, Marso laukuose prie Eifelio bokšto, rengiama Baltijos kelio 25-mečiui skirta visuomeninė akcija, kurios metu dalyviai ir praeiviai bus kviečiami susikibti rankomis į simbolinę gyvą grandinę ir kartu atlikti lietuvių, latvių ir estų laisvės simboliu tapusią dainą „Bunda jau Baltija“.
Stokholme Lietuvos, Latvijos ir Estijos ambasados bei Baltijos šalių bendruomenės istorinius įvykius taip pat prisimins drauge. Šia proga Stokholmo Norrmalmstorgo aikštėje rengiamas mitingas – simbolinis lietuvių, latvių ir estų bendruomenių Baltijos kelias, į kurį dalyviai kviečiami atvykti pasipuošę vėliavomis ir tautine simbolika. Renginiu taip pat siekiama išreikšti paramą tautoms, tebekovojančioms už savo laisvę ir nepriklausomybę. Vakare šventinių renginių ciklą Stokholme pratęs režisieriaus Audriaus Juzėno kino filmo „Ekskursantė“ premjera Švedijos filmų institute.
Trys Kijeve reziduojančios ambasados – Lietuvos, Latvijos ir Estijos – tą pačią dieną Ukrainos sostinės Europos aikštėje, šalia Ukrainos namų, organizuoja Baltijos kelio 25-mečio minėjimo ir solidarumo su ukrainiečiais akciją – simbolinę gyvąją grandinę. Akcijos tikslas – parodyti solidarumą su Ukrainos tauta, pabrėžti vienybės svarbą, pagerbti totalitarinių režimų aukas ir visus, žuvusius už europietišką Ukrainos ateitį. Susirinkusiuosius pasveikins Baltijos šalių atstovybių vadovai, dideliame ekrane bus rodoma Baltijos kelio vaizdo medžiaga ir nuotraukos, skambės Baltijos valstybių laisvės dainos.
Jungtinės Karalystės lietuviai kartu su latvių ir estų bendruomenėmis kviečiami prisiminti ir iš naujo pajusti lemtingųjų 1989-ųjų dvasią, kuomet trys Baltijos sesės parodė nenugalimą ryžtą tapti laisvomis ir nepriklausomomis. Ambasada Londone rugpjūčio 23 dieną kviečia į įstorinę Londono Marple Arch aikštę, kurioje bus iškeltos trijų Baltijos valstybių vėliavos, bus daroma bendra renginio dalyvių nuotrauka. Tą pačią dieną Jungtinės Karalystės lietuvių, latvių ir estų bendruomenės, reikšdamos solidarumą su ukrainiečių tauta, Londone organizuoja Baltijos kelio minėjimą-koncertą „Būkime drauge“.
Čikagos lietuviai kartu su latviais, estais, amerikiečiais, ukrainiečiais bei kitų tautų atstovais rugpjūčio 23-iąją dalyvaus akcijoje „Embrace Freedom the Baltic Way“. Renginyje koncertuos vienas ryškiausių dainuojančios revoliucijos simbolių, grupės „Antis“ lyderis Algirdas Kaušpėdas, latvių muzikantas ir dainininkas, menantis išsilaisvinimo laikus, Armandas Birkenas, estų dainininkė Kristi Roosmaa. Renginio dieną taip pat bus atidaryta Balzeko lietuvių kultūros muziejaus ir partnerių rengiama paroda apie Antrojo pasaulinio karo politinius pabėgėlius iš Baltijos kraštų „No Home To Go To. The Story of Baltic Displaced Persons“, liudijanti Molotovo-Ribentropo pakto pasekmes.
Lietuvos ambasada Estijoje minėjimą rugpjūčio 22 dieną rengia į Taliną atplauksiančiame Lietuvos karinių jūrų pajėgų laive „Jotvingis“ (N 42), kuris priskirtas NATO nuolatinės parengties priešmininių laivų junginiui ir kuriame šiuo metu veikia šio junginio štabas. Renginio metu bus parodytas 1989 metais sukurtas dokumentinis filmas apie Baltijos kelią, prisimintos Molotovo-Ribentropo pakto, panaikinusio Baltijos šalių nepriklausomybę, istorinės pasekmės. Laive taip pat bus eksponuojamos dvi kilnojamos parodos, skirtos Lietuvos narystės NATO dešimtmečiui.
Lietuvos ambasada Belgijoje kartu su Vilniaus savivaldybe Mini Europos parke Briuselyje rugpjūčio 22 dieną organizuoja renginį, kuriame istorinio Baltijos kelio 25-metį kartu paminės Vilniaus, Rygos ir Talino miestų atstovai.
Lietuvos ambasada Baltarusijoje Baltijos kelio metines minės rugsėjo 12 dieną – šia proga bus atidaryta paroda, į minėjimą rinksis Lietuvos, Latvijos ir Estijos ambasadų, šių šalių bendruomenių atstovai bei Baltijos valstybių bičiuliai.
Lietuvos ambasada Japonijoje rugsėjo 22 dieną Tokijuje, Mita bibliotekoje, atidarys nuotraukų parodą „Baltijos kelias“ bei leidinių apie Lietuvą japonų kalba ekspoziciją.
1989 m. rugpjūčio 23 d. du milijonai Lietuvos, Latvijos ir Estijos gyventojų, protestuodami prieš sovietų okupaciją, sudarė 600 km ilgio gyvą grandinę, kuri driekėsi nuo Vilniaus iki Talino. Įvykis, surengtas per 50-ąsias Molotovo-Ribentropo pakto metines, buvo svarbus žingsnis Baltijos valstybių nepriklausomybės link.
URM Informacijos ir viešųjų ryšių departamento informacija