Namų šeimininkė ir kenkėjų kontrolės ekspertė Silvija pasidalijo patarimu ir atrado būdą, kaip atpažinti ir užkirsti kelią kandims namuose bei kaip jų atsikratyti visam laikui.
Kaip atpažinti kandis?
Silvija sakė, kad nors kandys iš esmės nėra pavojingos, jos neabejotinai gali kelti nepatogumų ir grėsmę jūsų daiktams. Tačiau, pasak jos, svarbu nebijoti.
„Šiek tiek detektyvinio darbo, šiek tiek valymo galios ir keletas prevencinių priemonių padės išlaikyti namus be kandžių. Atminkite, kad svarbiausia – budrumas.
Reguliariai tikrindami drabužius ir sandėliuką, palaikydami švarią aplinką ir naudodami natūralius repelentus, galite užkirsti kelią kandims apsigyventi jūsų namuose“, – pasakojo moteris.
Kenkėjų kontrolės ekspertė paragino žmones pirmiausia nustatyti, su kokio tipo kandimis susidūrėte, ir tik tada bandyti kovoti su šia problema, rašo westerntelegraph.co.uk.
Ji paaiškino, kad drabužių kandys ir sandėliukų kandys yra labiausiai paplitę tipai, kuriuos galime aptikti namuose, o dažniausiai pirmosios užsiveisusios kandys būna mažesnės už antrąsias. Be to, pasak jos, žinodami, su kokia kandimi susiduriate, galėsite pasirinkti veiksmingiausią kovos planą.
Kandžių skirtumai
Moteris atskleidė, kad drabužinės kandys yra mažytės, dažniausiai mažesnės nei centimetro dydžio, būna įvairių spalvų.
„Atkreipkite dėmesį į mažas skylutes drabužiuose, ypač natūralaus pluošto, pavyzdžiui, vilnos, kašmyro ir šilko. Dar vienas įspėjamasis ženklas – voratinklius primenantys dariniai arba šilkiniai apvalkalai, dažnai besislepiantys stalčių ar spintų kampuose. Tai tarsi rasti miniatiūrinį voratinklį – tai raudona vėliava, rodanti drabužių kandžių aktyvumą“, – pabrėžė Silvija.
Vis tik, moteris atskleidė, kad yra ir maistinės kandys. Tai yra didesnės kandys, dažnai siekiančios centimetrą ar daugiau. Jas traukia sausi maisto produktai, tokie kaip grūdai, grūdai, riešutai ir džiovinti vaisiai.
„Maistinių kandžių antplūdžio požymiai: tinklai aplink maisto indus, išmatos (vabzdžių išmatos, panašios į rupių pipirų pabarstymą) sandėliuke ir, žinoma, pačios kandys arba jų lervos. Tai mažos baltos kirmėlės, kurios knibždėte knibžda aplink maisto atsargas, ieškodamos maisto“, – pažymėjo moteris.
Kaip atsikratyti kandžių savo namuose?
Kenkėjų kontrolės ekspertė Silvija pasidalijo keliais veiksmingais drabužių ir maistinių kandžių naikinimo būdais, kurie padės užtikrinti, kad jūsų namuose kandžių nebūtų:
„Visus galimai užkrėstus drabužius išskalbkite karštame vandenyje (ne mažiau kaip 50 °C), kad būtų sunaikinti kiaušinėliai ir lervos. Gerai juos išdžiovinkite, kad būtų užtikrintas papildomas saugumas.
Jei skalbiate atsargesnės priežiūros reikalaujančius drabužius, kurių negalima skalbti karštame vandenyje, apsvarstykite cheminio valymo galimybę.
Be to, kruopščiai išsiurbkite namus dulkių siurbliu, atkreipdami dėmesį į kampus, plyšius ir minkštus baldus. Ištuštinkite dulkių siurblio maišelį lauke, kad išvengtumėte pakartotinio užsikrėtimo“, – patarimą siunčia ji.
Pasak jos, kandis gali padėti atbaidyti natūralus repelentai – maišeliai su levandomis, kedro medžio drožlėmis ar gvazdikėliais.
Stiprūs šių natūralių kandžių atbaidymo priemonių kvapai trikdo jų uoslę, todėl joms sunkiau rasti maisto šaltinių. Šiuos maišelius svarbu padėti į stalčius, spintas ir sandėliukus.
„Šaldymo priemonės: kandims ir jų kiaušinėliams šaltis nėra palankus. Įdėkite užkrėstus drabužius ar audinius į sandarius maišelius ir įdėkite juos į šaldiklį bent 48 valandoms. Taip sunaikinsite kiaušinėlius ir lervas.
Be to, specialiai kandims skirtos feromoninės gaudyklės gali būti naudinga priemonė stebėti ir gaudyti suaugusias kandis, padedanti nutraukti jų dauginimosi ciklą. Šios gaudyklės skleidžia kvapą, kuris pritraukia kandžių patinus, veiksmingai juos sulaiko ir neleidžia jiems daugintis“, – pažymėjo moteris.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!
Rašo kad reikia kandis naikinti,o gal kas to nežino