• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Baigti provokacijas, klaidinančias visuomenę, ir pradėti dirbti įstatymų numatyta tvarka vandens tiekimo įmones ragina Lietuvos šilumos tiekimo asociacija (LŠTA). Ji nuogąstauja, kad šalies gyventojai, pasirinkę antrąjį Šilumos ūkio įstatyme numatytą apsirūpinimo karštu vandeniu būdą be papildomo karšto vandens tiekimo tarpininko, sulaukia klaidinamų kai kurių vandens tiekimo įmonių pranešimų apie neva besikaupiančias skolas už vandenį šilumos tiekimo bendrovėms.

REKLAMA
REKLAMA

LŠTA prezidento Vytauto Stasiūno teigimu, gyventojai už geriamąjį vandenį karšto vandens ruošimui šilumos tiekėjams nėra skolingi nė lito.

REKLAMA

"Visi energijos tiekėjai Lietuvoje, kaip ir numatyta įstatymuose, dirba pagal sutartis, tiesiogiai sudarytas su klientais - gyventojais. Tuo tarpu vandens tiekimo įmonės ėmėsi provokacijų, kuriomis siekiama prievolę tiesiogiai bendrauti su klientais, o tuo pačiu - savo veiklos riziką, užkrauti įvairiems tarpininkams. Šie veiksmai ne tik kelia didžiulę sumaištį tarp gyventojų, bet ir grubiai pažeidžia galiojančius įstatymus", - teigė V. Stasiūnas.

REKLAMA
REKLAMA

Anot jo, kai kurių vandens tiekimo įmonių neteisėtų reikalavimų su jomis naujai sudaryti geriamojo vandens pirkimo-pardavimo sutartis karšto vandens ruošimui ir atsiskaityti už geriamąjį vandenį pagal namo įvadinius geriamojo vandens skaitiklių rodmenis sulaukė daugiabučių namų bendrijos ir bendrosios nuosavybės administratoriai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

LŠTA pasiekė ir gyventojų skundų, kad vandens tiekėjai neteisėtai ragina gyventojus ieškoti tarpininkų, kuriems už geriamąjį vandenį karšto vandens ruošimui atsiskaitytų pagal bute įrengtą apskaitos prietaisą, o tarpininkai padengtų išlaidas vandens tiekėjams pagal namo įvadinį skaitiklį.

REKLAMA

Įstatymuose numatyta, kad gyventojams pasirinkus šilumą karštam vandeniui ruošti pirkti iš šilumos tiekėjo, o geriamąjį vandenį karštam vandeniui ruošti pirkti iš geriamojo vandens tiekėjo, jokie papildomi tarpininkai ar įgalioti atstovai, jokios papildomos sutartys šiam apsisprendimui vykdyti nėra būtinos, pažymima LŠTA pranešime spaudai.

REKLAMA

V. Stasiūno teigimu, visų rūšių energijos tiekėjai atsako už savo produkto tiekimą daugiabučių namų butams, o atsiskaitymas pagal įvadinį vandens apskaitos prietaisą tarp vartotojų ir vandens tiekėjo yra galimas tik visiems namo bendrasavininkiams to pageidaujant raštu.

Įstatymai numato, kad pagal antrąjį apsirūpinimo karštu vandeniu būdą geriamojo vandens tiekėjai gauna visą informaciją apie gyventojų butuose esančių šalto ir karšto vandens skaitiklių deklaruotus duomenis, ir pagal už šiuos duomenis nustatytą visą geriamojo vandens kiekį (tiek šaltą, tiek tiekiant iki buto pašildomą) turi būti atsiskaitoma būtent su geriamojo vandens tiekėju.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

"Raginame vandens tiekimo įmones baigti provokacijas, klaidinančias visuomenę, ir pradėti dirbti įstatymų numatyta tvarka", - sakė V. Stasiūnas.

Šių metų gegužės 1 dieną įsigaliojus naujai karšto vandens tiekimo tvarkai, gyventojams, nepasirinkusiems kito apsirūpinimo karštu vandeniu būdo (karštam vandeniui skirtą šilumą ir vandenį pirkti iš kiekvieno tiekėjo atskirai), karštą vandenį tiekia šilumos tiekimo įmonės.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų