„(V. Šiliauskas – BNS) davė parodymus, pripažįsta kaltę, nuoširdžiai gailisi“, – BNS pranešė teismo atstovė Milda Kryžė.
Vėliau teismo atstovė sakė, kad posėdis baigėsi, paskelbta pertraukta.
Kitas posėdis numatytas spalio 23 dieną, jo metu bus skaitomos baigiamosios kalbos.
V. Šiliausko gynėjas Ruslanas Boiko BNS teigė negalintis pasakyti, kokią bausmą teismo prašys skirti savo klientui.
„Kitas posėdis bus spalio 23 dieną, kurio metu ir bus pateikti konkretūs pasiūlymai, ko mes pageidaujame iš teisėjų, kokia pozicija, gal išgirsime, ką prokuroras siūlys, nuo to priklausys ir mano pozicija“, – sakė advokatas.
Kaip antradienį pranešė naujienų portalas „Delfi“, prokuroro perskaitytame kaltinamajame akte teigiama, kad kyšius V. Šiliauskui bendrovės „Autokausta“ generalinis direktorius Juozas Kriaučiūnas veždavo į jo namus, pinigus perduodavo įmonės patalpose.
Kaip nurodė naujienų portalas „Lrytas“, kyšių sumos siekė nuo 10 iki 20 tūkst. eurų. Didžiausios sumos – 200 tūkst. eurų – V. Šiliauskas pareikalavo pernai metų kovą, tačiau gavo 140 tūkst. eurų.
Pasak portalo, pinigų reikalauta už palankius sprendimus bendrovei „Autokausta“, dėl darbų S. Dariaus ir S. Girėno sveikatinimo, kultūros ir užimtumo centre, kituose objektuose.
Anot „Delfi“, didžiausią kyšio sumą J. Kriaučiūnui liepta palikti prie V. Šiliausko namų pašto dežutės. Kaltinamasis teigė verslininko kyšio paprašęs, kai dėl gresiančios Rusijos invazijos į Ukrainą nusprendė šeimą perkelti į Tenerifės salą, tačiau reikiamos sumos (300 tūkst. eurų) nekilnojamojo turto įsigijimui saloje neturėjo.
Anot portalo, pinigus V. Šiliauskui verslininkas vežė daugiau nei aštuonis kartus.
Rugpjūčio pabaigoje prokuroras Valentinas Alekna tvirtino, kad kaltinamasis per ikiteisminį tyrimą pripažino ėmęs kyšius.
Ši byla teismą pasiekė liepos pabaigoje.
Ikiteisminio tyrimo duomenimis, eidamas minėtas pareigas V. Šiliauskas 2021–2022 metais savo naudai pats tiesiogiai reikalavo ir priėmė iš „Autokaustos“ vadovo kyšius, kurių bendra suma siekia 260 tūkst. eurų.
2022 metų kovą, sulaikius V. Šiliauską, prokuratūra skelbė, kad savivaldybės administracijos direktoriaus namuose rasta 140 tūkst. eurų, kaip manoma, gautų kaip kyšis. Tai, pasak prokuratūros, iki šiol didžiausia Lietuvoje rasta kyšio suma.
Įtariama, kad aštuoniuose nusikalstamos veikos epizoduose kyšiai buvo imami už palankumą ateityje ir teisėtą veikimą, vykdant įgaliojimus, priimant sprendimus, susijusius su Kauno miesto savivaldybės ir minimos bendrovės sutarčių vykdymu ir jų administravimu.
Anksčiau įtarimai šiame tyrime buvo pareikšti ir J. Kriaučiūnui, tačiau jis atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės.
Žiniasklaida anksčiau yra skelbusi V. Šiliausko liudijimus, kuriuose jis teisėsaugai atskleidė, kad Kauno meras Visvaldas Matijošaitis nurodė pavaldiniams neišduoti leidimo „Britanikos“ viešbučio rekonstrukcijai, nes tai kenktų jo šeimos verslo interesams.
Anot jo, V. Matijošaitis taip pat nurodydavo pavaldiniams nederinti tam tikrų objektų vystymo, kad juos galėtų įsigyti jo šeima. Kaltinamasis taip pat teigė, kad Kauno mero šeima veikia kaip „nusikalstama organizuota grupė“, o jis buvęs šios grupės narys.
Naujienų portalas „15min“ šiemet pavasarį pranešė, kad šios informacijos pagrindu teisėsauga yra pradėjusi atskirą ikiteisminį tyrimą dėl sisteminės korupcijos Kauno savivaldybėje.
Anot prokuratūros, šis tyrimas tebevyksta, jame įtarimai kol kas niekam nepareikšti.
Kaip nurodė „Lrytas“, posėdyje V. Šiliauskas tvirtino byloje jokio neleistino spaudimo nepatyręs.