Kartu su žmona daugiau nei 55-erius metus pragyvenę Vilniuje, vieną dieną jiedu nutarė pakeisti savo gyvenimą ir pasistatė namus netoli Trakų.
Pamatęs, jog Lietuvoje vis labiau populiarėja šilauogės, o žmonėms jas pradėjus vadinti „ateities uogomis“, ūkininkas nutarė, jog metas pabandyti ir jam.
„Norime, kad jis būtų draugiškas aplinkai, nenaudojame daug trąšų, stengiamės, kad ūkininkavimas mums teiktų džiaugsmą. Tai nėra vienintelis pragyvenimo šaltinis, bet tai yra gyvenimo būdas“, – neslepia S. Braziulis.
Saulius neslepia, kad niekada iš šilauogių nesiekė uždirbti krūvas pinigų, o daug svarbiau jam – kurti ekologišką ūkį, į kurį atvykę lankytojai galėtų užsiimti ir edukacija. Čia atvykę žmonės gali patys prisiskinti uogų ir sužinoti apie jas beveik viską.
„Noras yra, kad žmonės patirtų geras emocijas, kad jie atvažiavę uogų neskubėtų, atrastų laiko sau ir mums, kad jie bendrautų su vaikais ar draugais. Kartais žmonės į mane kreipiasi net kaip į augalų gydytoją“, – teigia ūkio įkūrėjas.
Norintiems gero derliaus, ūkininkas didžiausią dėmesį pataria skirti dirvožemio parinkimui.
„Dirvožemis turi būti rūgštus, turi būti durpės, iškastinės paprastos iš balos, nes juodosios durpės nelabai tinka, turėtų būti rūgščios. Toliau sakyčiau yra saulutė, ji yra šventas daiktas ir pavėsyje neaugs tikrai. Na ir kitas dalykas – priežiūra, nes jų negalima pertręšti“, – pasakoja šilauogių augintojas.
Daugiau patarimų kaip užsiauginti šilauogių rasite reportaže, esančiame straipsnio pradžioje.
Laidą „Ūkio šefas“ žiūrėkite sekmadieniais 9 val. ryte per TV3.
VISĄ LAIDĄ RASITE: