• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šilalės rajone gaisrą gesinti atvykusį ugniagesį pasitiko ne tik liepsnos, o ir laidotuvininkų smūgių kruša. Policija įtaria, kad sodybos, kuriame kilo gaisras, šeimininką kaip tik tą pačią dieną laidoję žmonės taip išliejo dėl netekties skausmą ir susikaupusį įtūžį dėl į gaisravietę vėluojančių ugniagesių.

Šilalės rajone gaisrą gesinti atvykusį ugniagesį pasitiko ne tik liepsnos, o ir laidotuvininkų smūgių kruša. Policija įtaria, kad sodybos, kuriame kilo gaisras, šeimininką kaip tik tą pačią dieną laidoję žmonės taip išliejo dėl netekties skausmą ir susikaupusį įtūžį dėl į gaisravietę vėluojančių ugniagesių.

REKLAMA

Šilalės ugniagesiai skuba į iškvietimą, tačiau komandos nariai niekada tiksliai nežino, su kuo darbe teks susidurti, mat, pasirodo, ugniagesiams tenka kovoti ne tik su ugnimi, o ir saugotis kumščių bei kojų spyrių. Išskirtinė istorija prasidėjo visai įprastai. Į Bendrąjį pagalbos centrą paskambinęs žmogus pranešė, kad dega daržinė Dirkintų kaime. Ugniagesiai išskubėjo malšinti liepsnų. 

„Vykstant į įvykį, buvo tikslinama informacija, kadangi buvo gauta ir daugiau pranešimų, kad toje pačioje Traksėdžių seniūnijoje, tik Šėrikų kaime, yra tikrasis gaisras“, – pasakoja Šilalės ugniagesių viršininkas Vaidotas Kėbla. 

REKLAMA
REKLAMA

Tad ugniagesiams teko apsisukti ir skubėti kita kryptimi. Pagaliau atvykus į Šėrikų kaimą, į sodybą, vienam ugniagesiui tik išlipus iš automobilio, pasipylė smūgių kruša.   

REKLAMA

„Pirminiais duomenimis, smūgius gavo į galvos sritį“, – tęsia V. Kėbla.

Į gaisro vietą atvykę policininkai smurtautojų neberado. Kas ir kodėl sumušė 52-ejų ugniagesį, pareigūnai aiškinasi. 

„Konfliktas galimai įvyko dėl to, kad ugniagesiai į gaisravietės vietą vyko per ilgai“, – sako Tauragės apskrities policijos atstovė Lina Banienė.

Ugniagesių tikinimu, dėl gaišaties jie užtruko apie 15 minučių. Vis tik gaisro paliestoje sodyboje aistros verda iki šiol.   

REKLAMA
REKLAMA

„Nuvažiavo į visai kitą kaimą. Čia už upelio kitas kaimas yra. Tai pamatė, kad čia gaisras dega, tada apsisuko, atvažiavo, bet nežinau, kiek laiko praėjo. Gal 40 minučių, kol atvažiavo gaisrininkai tris kilometrus“, – tikina Šėrikų kaimo gyventojas Stasys.

Maža to, pasirodo, kaip tik gaisro dieną mirė sodybos šeimininkas. Tad apie gaisrą artimieji ir šeimos draugai sužinojo sėdėdami šarvojimo salėje. Palikę karste gulintį velionį, visi išskubėjo malšinti liepsnų. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Buvo laidotuvės, tėvukas mūsų mirė. Tai buvo pašarvotas. Kaimynas paskambino, kad namai, sako, dega. Grįžom visi namo, kas galėjom, paskambinom gaisrinei“, – tęsia Stasys.

Tiesa, kas smūgiais išliejo per laidotuves ir dėl gaisro kilusias emocijas, artimieji sako nežinantys. Neigia ir pasklidusias kalbas, kad gedinti procesija jau buvo ir gerokai įkaušusi.

REKLAMA

„Nemačiau, aš to tikrai nemačiau. Aš patį gaisrininką paskui, kai išgirdau, kad tokia kalba. Čia aplink žmonių buvo kaip kokio „Selo“ koncerte. Gaisrininkas sako: gaisrininkas guli. Sakau, užkrito kas? Aš nuėjau paklausti. Gaisrininkas guli atsigulęs. Ką aš žinau, gal jis tingėjo dirbti? Biškį gal kas pastūmė“, – teigia Stasys.

„Buvo išvežtas į Šilalės ligoninės priimamąjį skyrių. Kadangi sveikata buvo pakankamai prasta, pareigūnas jautėsi silpnai, jis buvo išvežtas tolimesniam gydymui į Tauragės ligoninės priimamąjį skyrių. Pareigūnas jaučiasi ir toliau pakankamai prastai, nes ir toliau kreipiasi į savo šeimos gydytoją, tiek į kitus gydytojus detalesniems tyrimams“, – aiškina V. Kėbla.

REKLAMA

Šėrikų kaimas nedidelis. Nors namai išsimėtę gana toli vienas nuo kito, tačiau žinia apie sumuštą ugniagesį pasklido gretai. Kaimo gyventojai incidentą vertina skirtingai.   

„Trukdyti dirbti, tai čia nežinau, nežinau ką pasakyti. Baisu. Juk atvažiavo padėti bėdoje“, – stebisi Šėrikų kaimo gyventojas Jonas.

„Aš, kai atėjau, tai buvo pilnas kiemas žmonių. Ką čia gali susigaudyti? Visi bėga, visi su kibirais – pila, šakes tampo. Gal jis pats apvirto kur nors. Durnius koks. Gal nori apsimesti, kad jo ekipažas atvažiavo paskutinis iš Šilalės, bet yra arčiausiai – du kilometrai. Klaipėda pirma atvažiavo“, – prisimena Šėrikų kaimo gyventojas Antanas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ugniagesiai pasakoja, kad iki šiol blogiausia, su kuo tekdavo susidurti, tai keiksmų lavina ir aiškinimai, kaip dirbti. Smurtą patyrė pirmą kartą.   

„Kiek teko ir su kolegomis, kurie dirba ir 20, ir 30 metų, pas mus atvejų tokių, kad būtų užsipultas ir panaudota fizinė jėga prieš patį pareigūną, tikrai nėra buvę“, – įsitikinęs Šilalės ugniagesių viršininkas. 

Jei policijai pavyks nustatyti, kas sumušė ugniagesį, šiems asmenims gresia iki vienerių metų kalėjimo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų