• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šiemet dėl žaibo iškrovos Lietuvoje jau kilo 28 gaisrai, beveik pusė jų 11 - liepos mėnesį.

REKLAMA
REKLAMA

Žmonių aukų ir traumų nebuvo, tačiau šie gaisrai gyventojams padarė nemažų nuostolių, nes sudegė gyvenamieji namai, ūkiniai pastatai, daržinės su šienu bei kitas turtas. Dažniausiai tokie gaisrai kyla kaimo vietovėse.

REKLAMA

Pasak Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento, žaibai pavojingesni, jeigu pastatas stovi aukštoje vietoje, ant stogo yra išsikišusių daiktų (antenų, dūmtraukių, vėjarodžių) arba šalia auga dideli medžiai.

Miestuose ir gyvenvietėse, kur dėl įvairių įrengimų pastatai yra gerai įžeminti, žaibų sukeliami gaisrai daug retesni.

REKLAMA
REKLAMA

Kol dar neįvyko nelaimė, ugniagesiai pataria ant pastatų įsirengti žaibolaidžius, o jeigu jie jau yra, patikrinti, ar jie gerai įžeminti, tvarkingi.

Dėl žaibolaidžių įrengimo galima kreiptis į artimiausią priešgaisrinę gelbėjimo tarnybą, kurios pareigūnai patars, kuri arčiausiai esanti įmonė ar bendrovė juos galėtų pastatyti, patikrinti arba sutvarkyti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kadangi ir šį savaitgalį šalyje prognozuojama galima perkūnija, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas pataria gyventojams, kaip saugotis nuo žaibų.

Žaibuojant ir griaudžiant geriau pasilikti namuose, uždaryti langus, duris, dūmtraukių sklendes, ventiliacines angas, kad nebūtų skersvėjų, galinčių pritraukti kamuolinį žaibą. Būtina išjungti visus elektros prietaisus, atjungti antenas. Perkūnijos metu pavojinga liesti metalines pastato konstrukcijas, vamzdynus, būti arti elektros laidų, antenų, langų, durų, namo lauko sienų, už kurių auga dideli medžiai. Nuo žaibo patikimai apsaugo ir automobilis, tik reikia įtraukti anteną, užsidaryti langus ir nesiliesti prie jo metalinių konstrukcijų.

REKLAMA

Jeigu audra užklupo lauke, negalima slėptis po aukštais pavieniais medžiais, prie stulpų ar pastatų sienų, nereikia ieškoti prieglobsčio šalia žaibolaidžių, metalinių bokštų ar aukštų kaminų, vengti aukštesnių atvirų vietų. Geriausia pasislėpti krūmuose arba atsitūpti nuokalnėje, apėmus rankomis kelius.

REKLAMA

Žaibuojant ypač pavojinga būti šalia vandens telkinių. Perkūnijai užklupus maudantis, žvejojant ar besiirstant valtimi, nedelsiant reikia skubėti į krantą. Griaudžiant nebėgioti, nevažiuoti motociklu ar dviračiu, nelaikyti rankose metalinių daiktų.

,,Palikite juos atokiau nuo savęs ir pralaukite perkūniją", - pataria gelbėtojai.

Pamačius kamuolinį žaibą, reikia elgtis ramiai, nejudėti ir prie jo nesiartinti.

,,Nebandykite paliesti jo kokiu nors daiktu, nes gali įvykti sprogimas. Taip pat nebandykite nuo kamuolinio žaibo bėgti, nes oro srovė gali jį pritraukti prie jūsų", - įspėja ugniagesiai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų