„Šiais metais atvažiuos atlikėjai iš 19 šalių: Kinijos, Latvijos, Lenkijos, Gruzijos, Vokietijos, Ukrainos, Japonijos, Armėnijos, Rusijos, Baltarusijos, Danijos, Estijos, Švedijos, Graikijos, Pietų Korėjos, Austrijos, Uzbekijos, Ispanijos ir, aišku, Lietuvos. Mes džiaugiamės, kad konkurso dalyviai turi susipažinti su B. Dvariono kūryba - jo kūriniai privalomi. Įsteigtas specialus 1000 eurų prizas už geriausią per pastaruosius 50 metų sukurto lietuviško kūrinio atlikimą“, - pažymi J. Andrejevas.
Pianistų ir stygininkų konkursuose yra po 7 vertinimo komisijos narius, iš kurių lietuvių yra tik po tris, kiti vertintojai - iš Japonijos, Pietų Korėjos, Italijos, Graikijos, Rusijos, Lenkijos.
Į tarptautinį konkursą šalia atstovų iš M. K. Čiurlionio ir B. Dvariono muzikos mokyklų atvažiuoja pakviesti vaikai iš Šilutės, Klaipėdos, Visagino, Kauno.
Kaip ir M. K. Čiurlionio konkurse, paskutinis B. Dvariono konkurso turas vyksta su orkestru. Vaikams ir jų pedagogams siūloma pasirinkti vieno iš aštuonių autorių kūrinį solistui su orkestru. Su jaunaisiais atlikėjais repetuos ir gros Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras.
Pagrindinė konkurso bazė yra B. Dvariono muzikos mokykla, tačiau talkina ir Valstybinė konservatorija, Muzikos ir teatro akademija. Didelį dalyvių skaičių, kaip ir privalu, į konkursą deleguoja M. K. Čiurlionio meno mokykla.
Lietuvoje organizuojami šie keturi tarptautiniai muzikos atlikėjų konkursai: M. K. Čiurlionio, S. Vainiūno, J. Heifetzo, B. Dvariono.
Pastarąjį kartą B. Dvariono konkursas vyko 2008 m. Konkursą organizuoja Tarptautinių kultūros programų centras kartu su B. Dvariono labdaros ir paramos fondu bei B. Dvariono dešimtmete muzikos mokykla. Konkursą remia Kultūros ministerija, globoja Prezidentė Dalia Grybauskaitė.