• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pernai Panevėžio apygardos ir apylinkių prokuratūrų prokurorams nagrinėjant teismuose bylas dėl nusikaltimų aplinkai ir žmonių sveikatai teko palaikyti valstybinį kaltinimą 13 baudžiamųjų bylų. Anykščių ir Rokiškio rajonuose buvo išnagrinėta po 4, Biržų – 3, Kėdainių ir Utenos – po 1 baudžiamąją bylą.

REKLAMA
REKLAMA

Beveik visose bylose (išskyrus vieną – Kėdainių) teismai, patvirtinę prokurorų pateiktus kaltinimus, pripažino teisiamuosius kaltais ir paskyrė jiems atitinkamų dydžių baudas, taip pat priteisė atlyginti gamtai ir žmonėms padarytą žalą. Pirmosios instancijos teisme išteisinus pavojingomis atliekomis užteršusi aplinką  bendrovės „Laugina“ vadovą, prokurorams teko pakovoti dėl Kėdainių rajono apylinkės prokuratūros pateiktų įrodymų patvirtinimo. Panevėžio apygardos teismas, apeliacine tvarka išnagrinėjęs baudžiamąją bylą dėl Kėdainių miesto teritorijoje padarytos didelės žalos aplinkai, pripažino bendrovės vadovą E. L. ir juridinį asmenį – UAB „Laugina“ kaltais. Dėl padarytos daugiau kaip šimto tūkstančių litų žalos gamtai ir aplinkai nuteistajam vadovui paskirta 80 MGL (10400 litų), bendrovei „Laugina“ – 500 MGL (65000 litų) dydžio baudos. Patenkintas Kauno regiono aplinkos apsaugos departamento 176229 litų civilinis ieškinys gamtai padarytai žalai atlyginti.

REKLAMA

Bendrovė „Laugina“, prieš šešerius metus iš bendrovės „Kėdainių gipsas“ kartu su kitais objektais įsigijusi du mazuto rezervuarus, buvo įsipareigojusi sutvarkyti pavojingas atliekas ir mazuto saugyklos teritoriją. Pavojingų atliekų tvarkymo darbus atlikusios bendrovės „Laugina“ vadovas nepaisė aplinkos apsaugos įstatymo nuostatų ir aplinkosaugininkų nurodymų. Kėdainių miesto pakraštyje buvo išpilta apie 70 tonų mazutu užteršto statybinio laužo, grunto ir kitokių atliekų. Gyvūnijai, augmenijai ir visai aplinkai padaryta žala įvertinta 104 tūkstančiais litų. Sutvarkyti užterštą teritoriją prireiks dar 72229 litų.

REKLAMA
REKLAMA

„Ne vien pavojingų atliekų tvarkymas nepaisant jų daromo žalingo poveikio, bet ir kiti nusikaltimai aplinkai ir žmonių sveikatai, tarp kurių yra dabar tiriamų bylų dėl neteisėto gamtos išteklių naudojimo, neteisėto miško kirtimo, ypač valstybės saugomose teritorijose, yra mūsų dienų civilizacijos rykštė“, - teigia Panevėžio apygardos prokuratūros Apeliacinio skyriaus prokurorė Valdemara Chodorcevičienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasak prokurorės, visi mes kasdien turėtume prisiminti, kad reikia tausoti ir saugoti gamtą, jos išteklius, neteršti aplinkos. Ypač tai aktualu tiems, kurie  eksploatuoja ūkinės veiklos objektus ar vykdo ūkinę veiklą. Visiems reiktų vadovautis nustatytomis aplinkos apsaugos taisyklėmis, nepažeidinėti įstatymų, kurie nurodo, kad negalima sukelti pavojaus daugelio žmonių sveikatai ar gyvybei, padaryti didelės žalos gyvūnijai, augmenijai ar visai aplinkai. Už nusikaltimus ir baudžiamuosius nusižengimus aplinkai ir žmogaus sveikatai yra numatyta baudžiamoji atsakomybė.

Tiriant nusikaltimus gamtai prokurorams daug padeda aplinkosaugininkai, su kuriais prokurorai bendradarbiauja ir turi bendrų įsipareigojimų ginant visuomenei svarbų viešąjį interesą, palaikant valstybinius kaltinimus nagrinėjant bylas teismuose.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų