„Atsiranda galimybės piktnaudžiavimui, nes tą dalį pelno (...) panaudoja visai ne tiems tikslams, panaudoja labdarai ir paramai ir labai dažnai atsitinka taip, kad ta parama yra skirstoma su akcininkais arba su vadovais, jų šeimos nariais susijusioms viešosioms įstaigoms. (...) Ir taip atsitinka, nes mes matome situaciją, kad tarkime, žiūrint į pačius „Lietuvos geležinkelius“, jie skiria paramą konkrečioms apygardoms, tos apygardos ribose esančioms įstaigoms ir institucijoms ir galima daryti prielaidą, kad tai galėjo net įtakoti rezultatus arba buvo siekiama įtakoti rezultatus“, - pristatydamas pataisas tvirtino Audito komiteto narės konservatorės Agnės Bilotaitės.
Pasak jos, nemažai įmonių teikiamos paramos sutarčių yra tęstinės - kiekvienais metais yra įsipareigojama skirti tam tikrą pinigų sumą.
Lapkričio pabaigoje Seimo Antikorupcijos komisija ir Audito komitetas kreipėsi į valstybės valdomas įmones su prašymu pateikti parlamentarams informaciją, kam ir kiek finansinės paramos per pastaruosius kelerius metus jos yra suteikusios.
Pasak A.Bilotaitės, duomenys gauti iš 25 įmonių. Dabar jie dar analizuojami.
Dabar įstatymas leidžia valstybės ir savivaldybės valdomoms įmonėms teikti paramą savo nuožiūra, o sprendimus priima įmonės valdyba arba vadovas.