Savo tinklaraštyje kenkėjų kontrolės ekspertai „Archers Pest Control“ dalijosi: „Pelės per savo šlapimą ir išmatas platina daugybę bakterijų, tokių kaip salmonelės ir listerijos.
Beklaidžiodamos jos su savimi perneša bakterijas ir nešvarumus, kurie patenka tiesiai ant stalviršių, spintelių ir visur kitur.“
Jų polinkis kramtyti laidus taip pat kelia gaisro grėsmę, rašoma express.co.uk.
Pelių buvimą išduodantys ženklai
Problema ta, kad pelės yra naktiniai gyvūnai, todėl jas retai galima pamatyti dienos šviesoje, tačiau jos palieka daug ženklų, rodančių, kad jų būrys užsiveisė jūsų namuose.
Pelių išmatos – juodos, ryžių pavidalo granulės. Jų paprastai randama prie sienų, grindjuosčių arba skylių grindų lygyje.
Be to, ant baldų galite pastebėti graužimo žymių. „Archers Pest Control“ komanda įspėjo, kad dažnas pelių antplūdžio požymis yra keistų kvapų atsiradimas ten, kur gali būti pelių gyvenamoji vieta.
„Pelės turi labai riebaluotą kailį, todėl vienas iš dalykų, į kuriuos reikėtų atkreipti dėmesį, yra riebios žymės palei jūsų būsto sienas ir grindjuostes. Be to, atkreipkite dėmesį į bet kokius keistus kvapus. Pelės šlapimas ir išmatos palieka labai stiprų kvapą“, – sakė jie.
Neužtenka apžiūrėti tik paviršinius pažeidimus. Taip pat turėtumėte patikrinti po virtuvės ar vonios kambario spintelėmis ir už tokių prietaisų kaip šaldytuvai, viryklės ir skalbimo mašinos.
Gera žinia ta, kad pelės niekada nenueina toliau nei 10-30 metrų nuo savo lizdo, todėl kovoti su šiais graužikais yra lengviau, nei manote.
Kaip atbaidyti peles?
Pelės garsėja tuo, kad įsikuria net mažiausiose erdvėse, o ekspertai pabrėžia, kad joms užtenka vos kelių centimetrų tarpo, kad atsirastų jūsų namuose.
Specialistai rekomenduoja užsandarinti visas įėjimo vietas, kad pelės negalėtų patekti į jūsų namus. Ieškokite įtrūkimų namų pamatuose, sienų angų ir tarpų tarp durų ir grindų, nes jos dažnai prasispraudžia po durimis.
Visada patikrinkite, ar aplink vandentiekio ir ventiliacijos angas nėra plyšių, įtrūkimų ar tuščių erdvių, kuriomis pelės gali pasinaudoti, kad patektų į vidų, ir įsitikinkite, kad langai ir durys tinkamai užsidaro.
Tuščias angas aplink vandentiekio ir ventiliacijos sritis irgi svarbu patikrinti.
Žmogaus maistą mėgstantys graužikai nėra išrankūs valgytojai, tad norėdami su jomis kovoti, specialistai ragina namų savininkus palaikyti švarą, saugiai laikyti maistą, o ieškantiems humaniškų sprendimų – apsvarstyti pelių gaudykles.
Ekspertai rekomenduoja: „Yra plastikiniai arba metaliniai spąstai skirti pelėms gaudyti jų nesužeidžiant. Paprastai į dėžutinę gaudyklę įdedama masalo, pavyzdžiui, žemės riešutų sviesto, ji užtaisoma ir laukiama, kol pelė bus sugauta. Sugavus pelę turite perkelti ją bent už kilometro nuo namų, kad ji nebegrįžtų į jūsų teritoriją.“
Ši gaudyklė labiau tinka pavienėms į jūsų namus patekusioms pelėms, o ne dideliam jų antplūdžiui suvaldyti.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!