Siekdami sumažinti stresą ir nerimą, taip pat pagerinti bendrą organizmo veiklą, vis daugiau mūsų šiais laikais griebiasi magnio papildų.
Kuo mums naudingas magnis?
Neseniai „Waitrose“ pranešė, kad šio papildo pardavimai išaugo 44 proc. Vis dėlto, nepaisant to, kad šio būtino mineralo yra kasdieniuose maisto produktuose, pavyzdžiui, žuvyje, lapinėse daržovėse, riešutuose ar piene. Ekspertai teigia, kad magnio trūkumas vis dar yra gana dažna problema.
Gydytojas Kišanas Vitlanis, NHS bendrosios praktikos gydytojas ir „Qured“ medicinos direktorius, įspėjo apie problemas, su kuriomis galime susidurti, kai jo trūksta.
„Dauguma žmonių nežino, kokių pagrindinių mineralinių medžiagų turėtume pasisavinti šaltuoju metų laiku. Vienas iš svarbiausių mineralų yra magnis, dažnai vadinamas „stebuklinguoju“ mineralu. Magnis - tai mineralas, būtinas sveikiems raumenims, nervams, kaulams ir cukraus kiekiui kraujyje palaikyti.
Jei ilgą laiką su maistu negaunate pakankamai magnio, gali kilti didesnių sveikatos problemų, pavyzdžiui, diabeto ar nereguliaraus širdies ritmo rizika, galinti sukelti infarktą ar insultą. Taip pat gali padidėti tikimybė susirgti osteoporoze“, – paaiškina jis.
Dėl šios priežasties jis pasidalijo keturiais įspėjamaisiais magnio trūkumo požymiais. Jis pridūrė, kad magnio trūkumas gali pasireikšti ne vienu ar dviem, o netgi keliais simptomais.
Prarandate apetitą
„Nors apetito praradimas gali reikšti įvairias sveikatos problemas, pavyzdžiui, stresą, skrandžio sutrikimus ar šalutinį vaistų poveikį, jis taip pat gali būti magnio trūkumo pasekmė.
Jei kartu su apetito praradimu jaučiate pykinimą ir vėmimą, svarbu pasitikrinti magnio kiekį, ypač todėl, kad vėmimas taip pat prisideda prie tolesnio magnio kiekio mažėjimo“, – sakė Dr. Vithlani.
Raumenų trūkčiojimai ir mėšlungis
Pasak D. Vitlanio, raumenų mėšlungis ar trūkčiojimai yra vienas dažniausių magnio trūkumo požymių.
„Sunkiais atvejais tai gali sukelti net traukulius ar konvulsijas. Nors trūkčiojimai gali būti susiję su per dideliu nuovargiu arba per dideliu kofeino kiekiu, magnis taip pat gali būti jų priežastis. Mokslininkai mano, kad šiuos simptomus sukelia didesnis kalcio srautas į nervų ląsteles, kuris pernelyg stimuliuoja raumenų nervus“, – pridūrė jis.
Silpnumo ir sustingimo pojūtis
Fizinis silpnumas ir sustingimas yra dar vienas iš magnio trūkumo požymių, skelbiama mirror.co.uk.
„Mažas magnio kiekis turi įtakos daugeliui organizmo procesų, įskaitant nervinius signalus ir kalio kiekį raumenų ląstelėse, o tai gali sukelti nuovargį ir silpnumą. Nuovargis ir silpnumas patys savaime gali būti ne tik magnio trūkumo požymis, tačiau kartu su kitais simptomais tai gali rodyti, kad jūsų magnio kiekis yra mažas“, – sakė ekspertas.
Psichikos sveikatos problemos
Jei jūsų magnio kiekis yra mažas, tai gali turėti įtakos jūsų psichinei savijautai.
„Galite pastebėti, kad nesijaučiate 100 proc. savimi. Kai kurie žmonės gali jaustis mažiau emocionalūs. Kiti, kuriems trūksta magnio, gali jaustis dar labiau neramūs nei įprastai. Kai kurie tyrimai netgi rodo, kad yra ryšys tarp mažo magnio kiekio ir depresijos“, – įspėjo gydytojas.