Aukštas kraujospūdis – tai kai kraujo, keliaujančio per kraujagysles, spaudimas yra per stiprus. Negydant šios ligos, gali įvykti komplikacijos, tokios kaip miokardo infarktas ar insultas. Aiškių simptomų, kurie praneštų apie aukštą kraujospūdį, nebuvimas šią ligą paverčia mirtina.
Ženklai, išduodantys hipertenzinę krizę
Vis dėlto, jūsų kūne gali įvykti ūmūs pokyčiai, jei kraujo spaudimas pasieks hipertenzinės krizės ribą:
„Hipertenzinė krizė reiškia dramatišką kraujo spaudimo pakilimą“, – aiškino A. Sohaib.
Žvelgiant plačiau, yra dvi hipertenzinės krizės kategorijos: viena, kai staigiai pakyla spaudimas, tačiau nepažeidžiami organai, kita - kai pakilus kraujospūdžiui padaroma žala organams.
„Pirmoji hipertenzinė krizė reiškia situaciją, kai žmogaus kraujo spaudimas yra itin aukštas, tačiau nepadaro žalos organams. Antroji hipertenzinė krizė, iš kitos pusės, reiškia, kad asmens kraujo spaudimas yra toks aukštas, kad atsirado organų pažeidimai ir žmogui gali įvykti gyvybei pavojingos komplikacijos“, – kalbėjo medikas.
Pasak A. Sohaib, yra daug matomų simptomų, kurie įspėja apie tai, jog jūsų kūnas patiria hipertenzinę krizę.
Simptomai:
- Regos sutrikimas
- Sumišimas
- Galvos skausmas
- Krūtinės skausmas
- Dusulys
- Priepuoliai
- Paraudimas
Yra daugybė įspėjančių ženklų, kurie išduoda, jog hipertenzinės krizės metu buvo pažeisti organai, rašo „Express“.
„Į tai įeina simptomai, susiję su aukštu kraujospūdžiu, taip pat pykinimas ir vėmimas, dusulys, priepuoliai ir stiprus nerimo pojūtis. Kartais žmonės gali pajusti kojų tinimą“, – įspėja specialistas.
Nepamirškite matuotis kraujospūdžio
Pasak mediko, jei jaudinatės dėl savo širdies sveikatos ir patiriate bent vieną iš šių simptomų, turėtumėte kuo greičiau apsilankyti pas gydytoją, rašo „Express“.
„Jei nesate įsitikinę, kad esate rizikos grupėje, kreipkitės į medikus ir kreipkitės pas specialistą, kuris pamatuos jūsų kraujospūdį. Tai – vienintelis būdas sužinoti, ar jūsų kraujospūdis yra aukštas.“
Visiems suaugusiesiems virš 40 metų Jungtinėje Karalystėje yra patariama apsilankyti pas specialistą, kad šis pamatuotų kraujospūdį, bent kartą kas penkis metus.
„Jei jums rizika susidurti su aukštu kraujospūdžiu yra didelė, turėtumėte kraujo spaudimą matuotis kuo dažniau, idealu – kartą per metus. Tai paprasta procedūra, galinti išsaugoti jūsų gyvybę“, – rekomenduoja NHS.
Kraujo spaudimą taip pat galite matuotis namuose, naudodami kraujospūdžio aparatą.
„Kaip ir matavimas pas specialistą, tai gali padėti sekti savo kraujospūdį. Tai taip pat padeda stebėti savo ligą bėgant laikui paprasčiau.“