• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Simptomai, galintys išduoti, kad kažkas negerai su širdimi, nėra labai aiškūs ir gali būti klaidinantys, todėl gydytojai dalijasi požymiais, į kuriuos reikėtų atkreipti dėmesį. Žmonėms, kurie net neįtaria, kad turi problemų su širdimi, patariama žinoti keletą ankstyvųjų įspėjamųjų ženklų, kurie gali išgelbėti gyvybę.

Simptomai, galintys išduoti, kad kažkas negerai su širdimi, nėra labai aiškūs ir gali būti klaidinantys, todėl gydytojai dalijasi požymiais, į kuriuos reikėtų atkreipti dėmesį. Žmonėms, kurie net neįtaria, kad turi problemų su širdimi, patariama žinoti keletą ankstyvųjų įspėjamųjų ženklų, kurie gali išgelbėti gyvybę.

REKLAMA

Galite daug metų nežinoti, kad jūsų širdies veikla sutrikusi, o bet kokie simptomai gali būti neaiškūs ir nežymūs. Todėl liga gali likti ilgai nediagnozuota, kol kas nors rimtai sutrinka arba kol jau būna per vėlu.

Kai kuriuos įspėjamuosius ženklus lengva pastebėti, pavyzdžiui, stiprų krūtinės skausmą ir kolapsą, tačiau yra ir daugybė mažų požymių, rodančių, kad kažkas gali būti negerai su jūsų širdimi ar kraujotakos sistema. Jie nebūtinai reiškia, kad turite širdies problemų, tačiau visada geriausia juos ištirti.

Štai keletas ne tokių akivaizdžių simptomų, kuriuos turėtų žinoti kiekvienas – nuo nuovargio ir pykinimo iki alpimo, rašo mirror.co.uk.

REKLAMA
REKLAMA

Neįprastas nuovargis

„Pall Mall Medical“ klinikos bendrosios praktikos gydytojas Adilas Khanas sako, kad neturėtumėte ignoruoti ar sumenkinti neįprastai didelio nuovargio. Jis priduria, kad normalu jaustis išsekusiam, jei intensyviai dirbote arba jums trūko miego.

REKLAMA

„Reikėtų išsiaiškinti, kodėl jaučiatės pavargę, ypač jei tai nesusiję su fiziniu krūviu“, – sakė jis. Tai gali būti susiję su mažakraujyste, virusu ar net su psichikos sveikata. Nuovargis taip pat gali būti susijęs su jūsų širdimi, todėl svarbu jį ištirti.

Subtilus diskomfortas

„Atkreipkite dėmesį į subtilų diskomfortą įvairiose kūno vietose, įskaitant žandikaulio, kaklo, nugaros ar pilvo skausmą, kuris gali būti susijęs su širdies problemomis, – sakė A. Khanas. – Visada geriausia pasitikrinti.“

REKLAMA
REKLAMA

Neįprastas patinimas

Galbūt pastebėjote, kad jūsų kulkšnys atrodo ypač paburkusios, o gal be jokios aiškios priežasties nuolat patinsta bendra pilvo sritis.

„Nepaaiškinamas kojų, kulkšnių ar pilvo patinimas, vadinamas edema, taip pat gali būti širdies nepakankamumo požymis“, – sakė gydytojas.

Vėmimas ir dusinimo pojūtis

Staigus vėmimas arba dusinimo pojūtis gerklėje taip pat yra nerimą keliantys požymiai. „Nors ne kiekvienas pykinimas reiškia, kad gali būti kažkas rimto, bloga savijauta kartu su kitais skausmais, pavyzdžiui, stipriu krūtinės skausmu, turėtų būti pavojaus signalas, – sakė Britų širdies fondo vyresnioji slaugytoja Sindy Jodar. – Tai gali būti skrandžio liga, bet jei jus reguliariai kamuoja staigūs vėmimo ar pykinimo priepuoliai ir nesate tikri kodėl, nedelskite ir pasitikrinkite.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Alpimas

Jei staiga apalpote, tai rimtas rodiklis, kad kažkas negerai.

„Tai yra labai svarbus požymis. Jei alpimas ar bet kuris kitas simptomas tampa problema, kreipkitės į sveikatos priežiūros paslaugų teikėją ir užsiregistruokite pas šeimos gydytoją ar kardiologą, – patarė A. Khanas. – Aptarkite su gydytoju savo simptomus, ligos istoriją ir rizikos veiksnius.

REKLAMA

Sveikatos priežiūros paslaugų teikėjas įvertins jūsų gyvybines funkcijas ir atliks fizinę apžiūrą. Priklausomai nuo simptomų ir rizikos veiksnių, jums gali būti atliekami diagnostiniai tyrimai, pavyzdžiui, EKG, echokardiogramos, streso testai, kraujo tyrimai arba labiau specializuoti širdies veiklos įvertinimai.“

Dusulys

Jei vos atgaunate kvapą, nenumokite ranka. „Kiekvienas, kuriam kasdienės veiklos metu ar ramybės būsenoje pasireiškia dusulys, turėtų kreiptis į gydytoją, – teigė gydytojas. – Lengvą diskomfortą krūtinėje visuomet reikėtų ištirti, tačiau kai kurie žmonės tai painioja su virškinimo sutrikimais ar raumenų skausmu.“

REKLAMA

Neįprastas prakaitavimas

Pasak slaugytojos S. Jodar, nereikėtų ignoruoti jausmo, kad jums karšta, šleikštu ir prakaituojate, nors sunkiai nedirbote ar intensyviai nesimankštinote. Jei tai pasireiškia kartu su skausmais krūtinėje, svarbu, kad pasitikrintumėte.

Širdies ritmo sutrikimai

Jei jūsų pulsas šokinėja arba yra per greitas, patartina kreitis į gydytoją. „Išmanieji laikrodžiai gali pateikti vertingų duomenų apie jūsų širdies ritmą ir aptikti nereguliarų pulsą. Jie gali padėti stebėti bendras širdies ritmo tendencijas, ypač fizinio aktyvumo ar poilsio metu, – sakė A. Khanas. – Tačiau jie nepakeičia medicininio lygio stebėjimo ir vertinimo...

Bet kokius nerimą keliančius simptomus turėtų išanalizuoti sveikatos priežiūros specialistas, kuris atliktų išsamų tyrimą ir nustatytų diagnozę.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų